Dolar proti euru smazal část včerejšího oslabení po Fed Minutes. Obchoduje se pod 1,0200 EURUSD. Procyklické měny slábnou, stejně tak i měny regionu. Koruna prolomila 24,60 za euro.

BCV solutions: prezentace na největším Česko-Slovenském networkingu podporující zvýšení IT bezpečnosti

Odborníci z BCV solutions se začátkem měsíce zúčastnili největšího Česko-Slovenského networkingu, CZECHO-SLOVAK TECHNOLOGY SUMMIT, zaměřeného na kyberbezpečnost, umělou inteligenci a EDIH. Důležitým tématem byly i příspěvky týkající se kyberbezpečnosti s ohledem na aktuální situaci na Ukrajině.  V rámci dvoudenního networkingu představili odborníci z BCV solutions problematiku Identity Managementu a Access Managementu s konkrétními příklady.

Dvoudenní networking přinesl nejaktuálnější témata z oborů kyberbezpečnosti a umělé inteligence. Velkým tématem byly i vznikající Evropské digitální inovační huby a nová směrnice Evropské unie o kyberbezpečnosti, která může negativně ovlivnit procesy ve firmách a organizacích. Návštěvníci se mohli účastnit množství atraktivních a praktických technologických prezentací mnoha firem působících v českém a slovenském prostředí v oblastech kyberbezpečnosti a umělé inteligence.

„Prezentovali jsme v krásném prostředí o Identity Managementu, přesněji jsme vysvětlili tento pojem, pro koho je nástroj určený a jaké má přínosy. Osobně se mi ale také hodně líbila přednáška na téma porovnání kybernetických útoků s útoky armády na Ukrajinu,“ říká Pavel Bors, obchodní manažer BCV solutions.

IdM neboli Identity Management je nejen v IT sektoru velmi známý a používaný termín, který rok od roku nabývá na své popularitě. Identity Management značí centralizovanou správu identit v IT systémech – jinak řečeno – IdM udílí určeným jedincům přístup ke konkrétním zdrojům. Přesněji například k účtům a aplikacím. Povolení je uděleno v konkrétní čas, na základě oprávnění.

O Access management je stále větší zájem

„Hlavním cílem této prezentace bylo představit konkrétní případovou studii o implementaci Access Managementu u jednoho z našich klientů. Opravdu nás potěšil zájem lidí během i po ukončení prezentací, především z oblasti samosprávy, s doplňujícími dotazy na možnost uplatnění Identity a Access Managmentu,“ dodává druhý prezentující Aleš Roman, obchodní ředitel BCV solutions.

Access Manager je okamžitě použitelný nástroj pro centrální přihlašování uživatelů a federaci jejich identit v interní síti i internetu. Funkce správy přístupu, jako je ověřování, autorizace, audit důvěryhodnosti a zabezpečení, jsou nedílnou součástí špičkových systémů správy ID pro místní i cloudové systémy.

BCV solutions na trhu působí už čtrnáctým rokem. V České republice je to jediná společnost, která vyvíjí a implementuje vlastní Identity Manager a doručuje ho společně s Access Managerem ve formě platformy CzechIdM. Platforma obsahuje kompletní sadu nástrojů ke správě elektronických identit. Počínaje automatickým založením účtů na spravovaných systémech, přes správu práv až po kompletní auditní záznam. Součástí řešení je také nástroj pro centrální správu přístupů, díky kterému stačí zaměstnanci, aby si pamatoval jedno jediné heslo. Zásadní dopad má celé řešení na oblast IT bezpečnosti uvnitř organizace. Klient získá kompletní přehled kdy, kdo a kam má/měl přístup. Služby jsou dále rozšířeny o doplňkové moduly – například pro správu licencí, pro přeschválení přístupů do systémů, správu certifikátů a další.

Více informací získáte na webu www.bcvsolutions.eu.

Newsletter