Bez zbytečností kolem. Ve vývojářském studiu elevup je prioritou seniorní dodávka softwaru v rekordním čase

Vývoj webu, softwarová architektura, DevOps a systémová integrace jsou služby, které poskytuje progresivní pražské studio elevup s netradičním a přímočarým přístupem oproti konkurenci. Nabízí totiž práci výhradně seniorních vývojářů a end-to-end procesy a svým nastavením práce pro klienty bojuje za rychlou, smysluplnou, kvalitní a v důsledku výdělečnou dodávku služby. Mezi jeho klienty patří české a světové značky v oblasti e-commerce, SaaS, fintechu, logistiky, ale i zábavního a mediálního průmyslu – například JETSURF, Dramox, Škoda Auto, Mountfield, ale i státní technologická agentura TAČR nebo ICT Operátor provozující pražskou Lítačku.

„Stavebním kamenem naší filosofie je nezatěžovat se zbytečnostmi kolem a místo toho se stoprocentně soustředit na maximální kvalitu a rychlou dodávku. Proto jsme postavili náš tým výhradně ze seniorních vývojářů, designérů a IT specialistů. Je to ryze pragmatické řešení, které je ve finále pro klienty i levnější. Díky času, který šetříme na nekonečných kolech připomínkování a nedokonalé juniorní práci, přinášíme řešení na první dobrou a v termínech, o kterých se jiným může jen zdát,“ říká Daniel Jay Lett, spoluzakladatel a CEO elevup.

Nejdřív práce, pak zábava

Zakladatelé studia Daniel Jay Lett a Vojtěch Kounovský si za svůj profesní vývoj prošli mnohými korporátními profesemi, kde zjistili, co jim nevyhovuje. Založení vlastního studia byl krok vycházející z potřeby koncentrovat se na smysluplné projekty a perfektně odvedenou práci bez okolních rušivých elementů, jako je naddimenzovanost týmů a přehnaná firemní kultura.

Dospěli jsme do stadia, kdy nechceme krást vývojářům čas zbytečnými procesy, které odvádějí pozornost. V naší práci je koncentrace na prvním místě, jenom tak dokážeme udržet flow a dotahovat projekty do konce v co nejkratším čase. S touto myšlenkou jsme se při zakládání studia názorově protli s několika tehdejšími kolegy, s nimiž jsme v rámci elevup pokračovali. Úzká spolupráce a seniorní expertiza je zkrátka přesně ten způsob práce, který nám dosud na vývojářském pracovním trhu chyběl. Všichni máme tu zkušenost, že firmy mají často příliš velké týmy, nezvládají dotahovat zadané úkoly a řada věcí se dělá pomalu či zbytečně. Tím vzniká prostor pro chyby, které se výsledně klientovi prodraží,“ doplňuje Vojtěch Kounovský, spoluzakladatel elevup.

Fokus na tuzemské projekty

Studio se v současnosti zaměřuje výhradně na český trh. Zde dodává nejen pokročilá softwarová řešení zákazníkům napříč odvětvími, ale zároveň své klienty v problematice softwarové dodávky edukuje. Například negativním postojem k vendor lockingu, který nutí klienta být závislý na službách jednoho konkrétního dodavatele. V rámci konzultací tak doporučuje žádat v rámci softwarových zakázek i o projektovou dokumentaci a zdrojové kódy.

Na lokálním trhu má elevup za sebou několik úspěšných spoluprací. Vyvinul aplikaci pro akutní pomoc v případě dopravní nehody Help+Assist od Renomie, marketplace pro infotainment systémy vozů Škoda, fanouškovskou aplikaci pro fotbalový klub AC Sparta Praha či od základu vytvořil úspěšnou aplikaci pro online divadelní představení Dramox. Z jeho dílny pochází také nový web pražské hromadné dopravy Lítačka.

Vývojářské studio elevup působí na českém trhu od roku 2018. Jeho zakladatelé Daniel Jay Lett a Vojtěch Kounovský si dali za cíl nastavit vysokou laťku českému IT a ukázat, že vývoj softwaru jde dělat kvalitně a rychle zároveň bez zbytečností kolem. Toho dosahují díky skvěle sladěnému týmu široce zaměřených expertních vývojářů a upřednostněním dosahování výsledků před udržováním moderní firemní kultury. Elevup staví na otevřené komunikaci a bojuje proti takzvanému vendor lockingu, tedy vytváření závislosti klienta na dodavateli služeb. Z dílny elevup pochází aplikace pro firmy Mountfield, Dramox, Škoda Auto, JETSURF, provozovatele Lítačky – Operátora ICT, Rohlik.cz či AC Sparta Praha.

Newsletter