BiQ Group posiluje vrcholový management. Novým CFO skupiny je Petr Vojáček z CPI PG

Technologická skupina BiQ Group získává nové posily. Role CFO se ujal Petr Vojáček z CPI Property Group. Cílem BiQ Group je nyní centralizovat a zkvalitnit management s ohledem na nadcházející akvizice a více rozvíjet růstovou strategii do dalších let. Petr Vojáček má rovněž za úkol vyladit spolupráci mezi jednotlivými pobočkami a zatraktivnit skupinu pro investory a potenciální strategické partnery.

Petr Vojáček, CFO BiQ Group

„BiQ Group se nyní nachází ve fázi dospívání, která vyžaduje kvalitní finanční řízení celé skupiny i nastavení a optimalizaci některých procesů. Právě v oblasti financí nám pomůže Petrova dlouholetá zkušenost z CPI PG a znalost těch nejlepších praktik při nastavování budgetů, datové analytiky, reportingu nebo automatizace nákupního procesu. Těší mě, že se Petr přidal k nám a pomůže skupině posunout se o krok dál, a to jak z hlediska vnitřního fungování, tak i nadcházejících akvizic a navazování strategických partnerství,“ vysvětluje Marcel Červený, CEO BiQ Group.

„Pozice CFO v BiQ Group pro mě představuje obrovskou výzvu. Čeká nás totiž spousta práce z hlediska odbourání manuální administrativy nebo nastavování standardů pro řízení financí, které jsou základem pro jejich budoucí zefektivnění a automatizaci. To zejména s ohledem na blížící se akvizice. Chceme plně využít synergických efektů a posílit skupinu jako celek. Na vyšší úroveň se hodláme posunout i z hlediska transparentnosti a spolupráce s některou z poradenských společností z velké čtyřky,“ vysvětluje Petr Vojáček, CFO BiQ Group.

Profesionalizace služeb i zlepšení akvizičních procesů

Cílem Petra Vojáčka bude rozvíjení strategií pro řízení financí a optimální růst BiQ Group s výhledem na příštích pět let. Skupina si od managementu slibuje silnější kooperaci všech pěti společností, které BiQ Group tvoří – BOOTIQ CZ a SK, Bluesoft, EEA a Novasoft. Sám Petr Vojáček má za sebou bohaté zkušenosti získané za desetiletou kariéru v CPI Property Group, kde se z role finančního manažera posunul až na pozici head of finance management and controlling.

Více o BiQ Group

BiQ Group je technologická skupina postavená na proaktivním a partnerském přístupu, díky kterému její experti provázejí klienty výzvami moderního digitálního světa. Skládá se z pěti dceřiných společností rozmístěných ve dvanácti lokalitách v České republice i na Slovensku. Díky tomu může být vždy po ruce jak pro lokální šampiony, tak pro globální hráče z řad známých korporací i nadějných startupů. BiQ Group, která je součástí skupiny InTeFi Lukáše Nováka, dnes tvoří více než 400 vývojářů a dalších specialistů s expertním know-how v široké paletě technologií. Díky tomu mohou přinést komplexní službu, od vývoje na míru přes osvědčené platformy SAP, Atlassian a Kentico Xperience až po e-commerce a digitální marketing. Projekty dodává pro firmy T-Mobile, DPD, GTS Alive – ISIC, ŠKODA Auto, Unipetrol, Zoot a více než stovku dalších klientů.

Newsletter