Americké výnosy rostou, efekt přelití vidíme i na ostatních bondových trzích. Dolar v zisku pod 1,0650 za euro. Rostoucí americké tržní sazby a silný dolar dostaly měny regionu do ztráty. Koruna nad 24,45 za euro.

BiQ Group se díky dceřiné firmě EEA stal platinovým partnerem Atlassianu. Reaguje na vyšší poptávku po cloudových řešeních

EEA, dceřiná firma BiQ Group, se stala jedním ze čtyř platinových partnerů pro implementaci produktů Atlassian do firem. Certifikaci získal československý tým o 15 členech. Jako Atlassian Platinum Solution Partner nabízí EEA tu nejvyšší úroveň podpory pro produkty Atlassian. Tým se zaměřuje především na migraci, automatizaci procesů a přechod do cloudu. EEA dokáže klientům snížit náklady někdy až o desítky procent, právě díky digitální transformaci, která se týká jak IT oddělení, tak byznysu. Firma v minulosti získala ocenění za kvalitní implementaci od slovenské Tatra Banky. BiQ Group se připravuje na zvyšující se poptávku po přechodu a migraci do cloudu.

„BiQ Group se rozrůstá, spolu s ním také náš tým Atlassian. Máme před sebou řadu výzev souvisejících s uspokojením rostoucí poptávky klientů po migraci do cloudu a transformací našich produktů do cloudového prostředí. První velké migrace, které jsme dokončili, odhalily dva fenomény cloudové transformace,“ říká Gabriel Lachmann, CEO EEA.

Cloudová prostředí neumožňují takovou variabilitu a zákazníci se musí častěji přizpůsobovat řešení. „Na druhou stranu se ukazuje, že mnohá ‚specifika‘ procesů zákazníků nejsou tak specifická, jak si zaměstnanci našich zákazníků dříve mysleli,“ zmiňuje první fenomén Gabriel Lachmann. Přizpůsobení se standardu snižuje závislost organizace na dodavateli a sjednocuje procesy. Z dlouhodobého hlediska standardizace často radikálně snižuje náklady.

„Druhým fenoménem je dynamika transformace a možnost měnit procesy a nastavení organizace v průběhu migrace. Je to prostor, který společně s klienty využíváme k aplikaci minulých zkušeností a úpravě procesů i dat. V současné době je na trhu řada příležitostí, zejména u velkých společností, které si uvědomují, že digitální transformace je nutnost. Právě tuto poptávku naplňujeme,“ dodává Gabriel Lachmann.

Migrace jako největší artikl

V současnosti je největší poptávka po přechodu do cloudu, migraci a automatizaci firemních procesů. Firmy chtějí šetřit náklady, ale nechtějí propouštět lidi. Řešení spočívá v zefektivnění současných pracovních procesů a uvolnění kapacit, aby zaměstnanci dělali jiné, pro byznys smysluplnější činnosti. Řada věcí tak může proběhnout automaticky. Během migrace je možné upravit mnoho procesů nebo vyčistit data z minulosti a vazby mezi nimi. V mnoha případech přináší přechod do cloudu možnost proměnit fungování týmů a využít poradenství nejen v technologické oblasti, ale i při samotném nastavení digitalizace v ekosystémech našich zákazníků. Klienti EEA tak mohou ušetřit a výrazně snížit své náklady.

„Firmy si mnohdy neuvědomují, co všechno Atlassian obsahuje a jak ho využívají. Často mají na produkty Atlassianu navázanou spoustu firemní procesů a týmů, od supportu přes business streamy, helpdesk atd. Pak zjistí, že jiné nástroje by pro ně byly dražší a přechod do cloudu vychází nejvýhodněji. Samotný proces funguje u každé firmy jinak, ale standardně se dá hovořit o několika fázích – od analýzy dat přes přechod a migraci až po retrospektivní vyladění. Např. u zákazníka s 10 tisíci uživatelů nejdříve analyzujeme logy až tři měsíce do minulosti, abychom zjistili, co jaký uživatel dělá, a mohli tak procesy co nejlépe optimalizovat. Často se stane, že zjistíme, že například tisíc lidí má účet, ale nikdy se do systému nepřihlásili,“ doplňuje Marek Vejrosta, head of consulting pro BiQ Group.

Atlassian je australská společnost, která nabízí širokou škálu produktů pro spolupráci a management projektů: Jira Service Management a Jira pro efektivní řízení projektů, Confluence wiki pro sdílení informací a spolupráci na dokumentech, Bitbucket pro správu kódu, Trello pro správu projektů a úkolů, Bamboo pro automatizovanou integraci a nasazení softwaru a Crowd pro správu identit. Tyto nástroje pomáhají týmům v různých odděleních, jako jsou vývoj softwaru, IT, marketing a personální, dosáhnout lepší spolupráce a efektivněji řídit projekty.

Více o BiQ Group

BiQ Group je technologická skupina postavená na proaktivním a partnerském přístupu, díky kterému její experti provázejí klienty výzvami moderního digitálního světa. Skládá se z pěti dceřiných společností rozmístěných ve dvanácti lokalitách v České republice i na Slovensku. Díky tomu může být vždy po ruce jak pro lokální šampiony, tak pro globální hráče z řad známých korporací i nadějných startupů. BiQ Group, která je součástí skupiny InTeFi Lukáše Nováka, dnes tvoří více než 400 vývojářů a dalších specialistů s expertním know-how v široké paletě technologií. Díky tomu mohou přinést komplexní službu, od vývoje na míru přes osvědčené platformy SAP, Atlassian a Kentico Xperience až po e-commerce a digitální marketing. Projekty dodává pro firmy T-Mobile, DPD, GTS Alive – ISIC, Škoda, Unipetrol, Zoot a více než stovku dalších klientů.

Newsletter