BOOTIQ získal dva nové klienty Wienerberger a GRUND, pomáhá s výkonnostními kampaněmi i redesignem e-shopů

Technologická společnost BOOTIQ, která je součástí skupiny BiQ Group, pomůže dvěma novým klientům s digitálním marketingem – společnosti Wienerberger, která je světově největším výrobcem pálených cihel (Porotherm) a střešních tašek (Tondach) v Evropě, a rodinné firmě s více než 30letou historií GRUND vyrábějící designové předložky a koberečky do koupelen. Tým BOOTIQ oběma klientům nastavuje digitální marketingovou strategii, od výkonnostních kampaní přes posílení brandu až po redesign e-shopových platforem.

Karel Pařízek, Head of marketing BiQ Group

„Do obou tendrů jsme šli s tím, že sázíme na komplexní přístup a dokážeme nastavit marketingovou strategii, která zahrnuje nejen branding, ale prochází napříč vícero kanály a platformami. Spolupráce začaly začátkem letošního roku a v případě Wienerbergeru kooperujeme s dalšími dvěma agenturami – NET Invenio zastupující Porotherm a Media Age, která se stará o brand. Přičemž se nám průběžně daří od zahájení spolupráce plnit stanovené cíle,“ říká Dana Križanová, digital marketing team leader ve společnosti BOOTIQ, jež je součástí skupiny BiQ Group.

„Spolupráce s agenturou BOOTIQ od první chvíle probíhá na profesionální úrovni. Je znát, že zájmy naší společnosti jsou priorita i pro ně, což mě velice těší. Věřím, že jejich znalost posune nejen značku Tondach na vyšší úroveň, a těšíme se na budoucí spolupráci,“ uvádí Daniela Hůdová, digital marketing specialist firmy Wienerberger.

Pro Wienerberger řeší tým BOOTIQ dvě na sebe navazující kampaně. První z nich probíhala do konce března, byla zaměřená na sbírání leadů a její prvotní cíl se podařilo přeplnit. Zároveň běží brandová kampaň, která ukazuje Wienerberger jako jedničku na českém trhu. Tu již mohli lidé registrovat v televizi a v rádiu, tým BOOTIQ tyto kanály synchronizuje v rámci online prostředí. „V dosavadní úspěšné spolupráci budeme i nadále pokračovat, již nyní víme, že v létě nás čeká příprava podzimní kampaně. Vedle toho se chystá ještě jeden projekt zaměřený na udržitelnost a zdravé bydlení, které patří mezi významné hodnoty firmy. Těší nás, že jsme získali klientovu důvěru a spolupráci jsme mohli takto rozšířit,“ dodává Dana Križanová.

Rodinná firma GRUND se soustředí na B2C online prodej a expanduje do zahraničí

Tradiční česká firma GRUND, sídlící v obci Mladé Buky v Krkonoších, vyrábí koupelnové předložky, koberečky a doplňky, které si čeští zákazníci oblíbili díky kvalitě a designu jejich produktů. Posílit chce nyní i v B2C segmentu a do konce letošního roku se rozrůst na další trhy: Slovensko, Polsko nebo Německo. Do tří let plánují expanzi také do Rumunska a Maďarska, s výhledem na Francii a Španělsko. Tým BOOTIQ pomáhá s redesignem a do konce roku i se spojením e-shopů Všedokoupelen.cz a GRUND.cz do jedné platformy s cílem pokrýt kompletní segment koupelnových doplňků. To však bude záviset i na obchodních výsledcích jednotlivých obchodů. „Pomáháme se změnou e-shopové platformy, celkovým vizuálem a konceptem kampaní, nastavením digitální marketingové strategie, rozpočtů, mediálních plánů a především s expanzí na další trhy. Cílem těchto aktivit je komplexní uchopení brandu a kampaní včetně posílení na trhu a zvýšení obratu,“ uzavírá Dana Križanová.

BiQ Group je technologická skupina postavená na proaktivním a partnerském přístupu, díky kterému její experti provázejí klienty výzvami moderního digitálního světa. Skládá se z pěti specializovaných firem rozmístěných ve dvanácti pobočkách v České republice i na Slovensku. Díky nim je vždy po ruce lokálním šampionům stejně jako globálním hráčům z řad známých korporací i nadějných startupů. BiQ Group dnes tvoří více než 400 vývojářů a dalších specialistů s expertním know-how v široké paletě technologií. Přináší tak komplexní službu, od vývoje na míru přes osvědčené platformy SAP, Atlassian a Kentico Xperience až po e-commerce a digitální marketing. Projekty dodává firmám T-Mobile, DPD, GTS Alive – ISIC, Škoda, Unipetrol, Zoot a více než stovce dalších klientů.

Newsletter