Fed zvýšil sazby o 25 bodů, naznačil možné další navýšení. Sazby letos snižovat nechce, trh mu nevěří. Americké výnosy klesly, dolar oslabil nad 1,0900 za euro. Procyklické měny se slabším dolarem zpevnily.

Budoucnost je v lokálních kancelářích. BOOTIQ vstupuje prostřednictvím pobočky Bluesoft do Zlína, nabírá .NET vývojáře

Digitální agentura Bluesoft, jež je součástí technologické společnosti BOOTIQ, otevírá pobočku ve Zlíně. Zároveň nabírá .NET vývojáře, které láká na výhody lokálních kanceláří, stabilního zázemí významné IT skupiny s více než 400 vývojáři i využití nejnovějších technologií. V neposlední řadě je to také příležitost účastnit se projektů pro významné klienty českého i světového trhu, mezi něž patří například E.ON, Sazka, Walmark, ŠKODA Auto nebo Potten & Pannen. Brněnská společnost Bluesoft je na trhu již 11 let, jejím zaměřením je vývoj webů, e-shopů a dalších projektů na platformě Kentico Xperience, přičemž coby předního solution partnera ji s tvůrci pojí dlouholetá historie – zakladatelé Jiří Barbořík a Jakub Hanák nastartovali svou kariéru právě v Kenticu a systém tak znají již od druhé verze.

„Poslední dobou zaznamenáváme poptávku na zpracování velkých projektů pro významné klienty, zároveň se však trh stále potýká s nedostatkem vývojářů. To je známý trend, kterému se snažíme přizpůsobit. Při výběru místa nové pobočky hrála zásadní roli blízkost a známost zdejšího prostředí stejně jako přítomnost univerzity a tím i možnost pro studenty okamžitě získat cenné zkušenosti. Seniorní vývojáři pak zde mají již zpravidla vybudované zázemí a v neposlední řadě tu sídlí řada významných firem. Zlín tak pro nás byl po všech stránkách logickou volbou,“ vysvětluje Jiří Barbořík, CEO a spoluzakladatel Bluesoftu.

„Budování poboček pro nás stále představuje obrovský potenciál – věříme v lokálnost, ve stabilní zázemí, osobní přístup a značnou míru svobody. Díky síle skupiny to však neznamená vzdát se velkých projektů a špičkových technologií. Každá nová garáž, jak u nás říkáme lokálním pobočkám, pro nás znamená novou zkušenost, jinou kulturu a hodnoty. Zároveň tím podporujeme regiony, místo abychom naháněli vývojáře do jedné centrální kanceláře v Praze,“ vysvětluje Marcel Červený, CEO technologické skupiny BOOTIQ.

Bluesoft vytváří e-shopy a webové projekty pro velké a střední společnosti z veřejného i soukromého sektoru v České republice, Velké Británii, Rakousku, Nizozemsku a dalších státech EU. Digitální agenturu založili v roce 2009 Jiří Barbořík a Jakub Hanák, kteří sami v Kenticu během studií pracovali jako vývojáři. Tyto zkušenosti pak uplatnili jako přední solution partneři i v Bluesoftu, kde během patnáctileté spolupráce zpracovali stovky projektů na platformě Kentico, a obě firmy tak vyrostly vedle sebe.

Ve zlínské pobočce si najdou své ostřílení specialisté i studenti technických oborů

Bluesoft se chystá dát ve Zlíně příležitost ostříleným specialistům, kteří se chtějí rozvíjet na velkých projektech, i juniorům hledajícím praxi během studia. „Prostor u nás dostane každý, kdo zapadne do týmu a má chuť se dále rozvíjet. Máme co nabídnout jak studentům, kteří si chtějí sáhnout na skutečné projekty, tak ostříleným expertům, kteří milují výzvy. Jedná se především o backend vývojáře, kteří se budou starat o rozvoj a vývoj webových aplikací na platformě Kentico. Mohou se tak zapojit do kompletního vývojového cyklu, od návrhu architektury až po nasazení do produkčního prostředí,“ dodává Jiří Barbořík.

Bluesoft nabízí vývojářům spolupráci na plný i zkrácený úvazek, cílem je najít pět .NET specialistů do konce roku. Zaprvé jsou to backend vývojáři a vývojářky, kteří se orientují v OOP, tedy v objektově orientovaném programování (ideálně C#, .NET Core MVC). Zadruhé jsou to zkušení full stack vývojáři, kteří zvládnou backend i frontend, tedy kromě výše zmiňovaného dobře znají HTML5, CSS3 a SASS (LESS), rozumí JavaScriptu a ovládají principy responzivního designu. V obou případech je výhodou zkušenost s platformou Kentico Xperience.

Více o BOOTIQ

BOOTIQ je vývojářská společnost, která je součástí skupiny InTeFi. Vytváří komplexní IT projekty pro známé korporace i začínající startupy. Početná skupina profesionálních vývojářů, analytiků, testerů, architektů a adminů společně pracuje na projektech, při kterých vzniká chytrý software či webové aplikace, a poradí si i se specifickým zadáním, jako je výstavba velkých databází nebo zpracování a vizualizace velkých dat. Sehranou partu více než 400 technologických odborníků, kteří i přes svoji velikost nadále věří v myšlenku „smart software garage“, najdete v Plzni, Praze, Jihlavě, Olomouci, Brně či v Bratislavě a Popradě, od září také ve Zlíně. Služeb BOOTIQ využívají firmy T-Mobile, Plzeňský Prazdroj, GTS Alive – ISIC, Škoda Auto, Unipetrol, Zoot a více než stovka dalších klientů.

Newsletter