Campiri pokračuje v digitalizaci karavaningu. Současně s koupí Dokempu.cz expanduje do Polska

Platforma pro pronájem obytných vozů z půjčoven i od soukromých majitelů Campiri pokračuje ve svém tažení za digitalizací karavaningu. Startup Lukáše Janouška, který již po deseti měsících nabízí nejširší nabídku obytných vozů k pronájmu na tuzemském trhu, kupuje portál Dokempu.cz. Ten spolupracuje se stovkami českých kempů, jejichž nabídku prezentuje přibližně milionu Čechů ročně. Součástí Dokempu je taktéž databáze tisíců kempů v České republice i zahraničí. Campiri spolu s portálem kupuje také prestižní ocenění kvality tuzemských kempů s názvem Kemp roku. Další zásadní novinkou je vstup platformy na polský trh. Ani tam se však firma neplánuje zastavit a ještě před začátkem příští letní sezony má ambici vstoupit do dalších středoevropských zemí.

„Ačkoliv karavaning zažívá v posledních letech nevídaný rozmach, myslím, že opravdový růst zájmu o svobodné a nezávislé cestování teprve přijde. Proto se nespokojíme pouze se zprostředkováním pronájmu karavanů, ale chceme být komplexní platformou zjednodušující všem dobrodruhům život. Spolu s akvizí Dokempu tak nad rámec etablované značky a velké komunity milovníků kempování kupujeme hlavně databázi tisíců kempů po celé Evropě. Ta nám ve spojení s naší technologií umožní vedle rezervačního systému pro karavanisty spustit také obdobnou verzi pro cestovatele mířící do kempu. Karavanisté pak dostanou možnost s obytným vozem rezervovat online i místa pro stání na svých cestách, aby nemuseli složitě bloudit a hledat volný kemp. Zkrátka nepřijdou ani samotné kempy. Díky spuštění online rezervací jim totiž budeme moci přivést nové zákazníky,“ odhaluje plány Lukáš Janoušek, zakladatel a CEO Campiri. Platforma zároveň plánuje rozšířit databázi o karavanová stání (takzvané stellplatzy) a místa pro glamping, tedy luxusní formu kempování.

Campiri v Polsku. Příští rok v dalších zemích

Po první úspěšné sezoně na českém trhu se Campiri rozhodlo rychle expandovat. První zemí je sousední Polsko, které CEO Lukáš Janoušek zná mimo jiné díky svému působení v českém startupu Twisto, kde působil jako CMO a akcionář. V Polsku již Campiri otevřelo pobočku, buduje tým a do konce ledna chce zvládnout první rezervaci. Stěžejní je však pro Campiri expanze i na další trhy. Již v příštím roce proto plánuje vstoupit do tří dalších zemí, jejichž analýzu firma nyní finalizuje.

Dokempu a ještě dál

Samotná doména ovšem není jedinou součástí, kterou Campiri spolu s akvizicí získá. Dokempu.cz má totiž za sebou 17letou historii, za kterou stihlo do své databáze zaznamenat přes 9 000 kempů z celé Evropy. Až tisícovka z nich se přitom nachází v České republice. Na tři stovky kempů následně s platformou spolupracuje a díky tomu má možnost prezentovat se až 350 tisícům návštěvníků měsíčně. „Neméně důležitou součástí je vedle databáze také blog plný obsahu, kde lze nalézt spousty článků na různá témata. Ať už se jedná o tipy na cesty, články o konkrétních kempech nebo pozvánky na události související s kempingem. Navíc získáme také soutěž Kemp roku, které vrátíme zašlý lesk i prestiž a do budoucna v ní vidíme velký potenciál,“ doplňuje Janoušek. Současně chce Campiri pro všechny stávající zákazníky a partnery ponechat všechny funkce tak, jak jsou. Přibudou ale další a v příštím roce navíc portál přejde na moderní technologickou architekturu, kterou využívá právě i Campiri.

Za deset měsíců lídrem trhu

Od svého spuštění začátkem letošního roku zvládlo Campiri pod svou střechu sdružit více než čtvrtinu ze všech půjčoven, které se na tuzemském trhu nachází. Nyní tak platforma nabízí přibližně 300 vozů k zapůjčení, což ji činí největším agregátorem obytných vozů k pronájmu v Česku. Před několika týdny navíc spustila připravovaný program peer-to-peer, tedy pronájem vozů soukromých majitelů, od kterého si do začátku další sezony slibuje až stovky nových obytňáků připravených pro zákazníky. Unikátnost celého programu tkví zejména v na míru šitém pojištění od pojišťovny UNIQA bez nutnosti vlastnit specifickou pojistku pro půjčovny a živnost. Ambice P2P programu je uspokojit neustále narůstající poptávku pomocí sdílení již vyrobených obytných vozů, aby nebylo třeba vyrábět stále nové. Majitelé navíc dostanou možnost pokrýt náklady na svůj karavan a pomohou zpestřit nabídku na trhu.

„Mimo to se nám k dnešnímu dni podařilo obsloužit více než 800 zákazníků, což necelý rok od startu považuji za velký úspěch. Naše cíle jsou však podstatně větší, a proto již také jednáme o dalších investicích. Spolu s nimi plánujeme v příštím roce výrazně urychlit expanzi a v regionu CEE se chceme stát lídrem v digitalizaci celého karavanismu. Ovšem již dnes si také razíme cestu do segmentu kempingu, který ke karavaningu neodmyslitelně patří,“ uzavírá Janoušek.

Campiri je webová platforma, která odstartovala revoluci v pronájmu obytných vozů. Jejím cílem je kompletně zdigitalizovat celý proces půjčování karavanů tak, aby se daly snadno rezervovat na pár kliknutí a dostaly se ke svým dočasným uživatelům rychle, hladce a bez potíží. Nabízí nejširší paletu obytných vozů a karavanů z půjčoven i od soukromých majitelů. Ambiciózní projekt Lukáše Janouška chce především inspirovat k udržitelnému způsobu cestování, které karavaning přináší, ale klade si také další velké cíle: podporu ekologických pohonů, rozvíjení sdílené ekonomiky a eliminaci negativních dopadů hromadného turismu na životní prostředí a lokální komunity. Platforma Campiri je určena pro všechny, které baví nezávislé cestování, ale například i pro majitele vozů, kteří díky ní mohou svůj nevyužitý karavan jednoduše nabídnout k pronájmu a vydělat peníze.

Newsletter