Čechům vydělal Investown přes 150 milionů korun. Teď se otevírá Slovákům a chce jim ukázat, že na investice do realit není třeba být milionář

Česká crowdfundingová platforma Investown míří na Slovensko. Na místním trhu chce ukázat, že investovat do realit a nemovitostí jde snadno a rychle. Navíc nabízí zhodnocení více než 10 % ročně. Při současném oslabení slovenského druhého důchodového pilíře lidem nabízí alternativu, která pomůže spořit si na důchod. Současně dostanou Slováci výhodu v podobě možnosti investovat do nemovitostních úroků postavených na českých úrokových sazbách. To jim zajistí vyšší zhodnocení, než kdyby investovali do podobného lokálního produktu. Investown chce také opětovně ukázat, že pro investování na nemovitostním trhu nemusí být člověk milionář. Začít lze totiž i s 500 korunami, tedy zhruba 20 eury. Běžní lidé se tak mohou podílet na výstavbě nových developerských projektů, ač prozatím jen českých. V blízké budoucnosti ovšem plánuje společnost nabídnout Slovákům taktéž lokální nemovitosti.

„Stejně jako pro Čechy je i pro Slováky důležitá bezpečnost investic. Nejsme příliš tolerantní k riziku. I to je jeden z důvodů, proč máme rádi nemovitosti. Jde totiž o hmatatelnou věc. Dost často si ale myslíme, že na investování do realit musíme být milionáři, což není pravda. Stačí pár desítek eur měsíčně a investovat pravidelně. Při ročním zhodnocení přes 10 %, které crowdfundingové investování nabízí, se dlouhodobý investiční horizont a složený úrok o dobrý výsledek postarají. V Česku se nám již podařilo tento ‚mýtus‘ nabourat a tuzemským investorům jsme tak vydělali už přes 150 milionů korun. Stejnou ambici máme i na Slovensku, kam nyní vstupujeme. Nejdůležitější pro nás ovšem je vědomí, že náš produkt může lidem opravdu vydělat peníze. Nehledě na to, jestli jsou z Brna, nebo z Košic,“ komentuje Alan Pock, CEO a spoluzakladatel Investownu.

Na Slovensko spolu s tím přináší Investown taktéž možnost využít vyšší úrokové sazby v Česku. Díky vysokým úrokům v ČR tak Slováci získají o 3 % p. a. více.

Slovenskem to neskončí

Pro Investown je Slovensko první zastávkou na cestě dál do Evropy. Díky tomu, že od loňského roku je crowdfundingové investování regulované na úrovni EU, může totiž relativně snadno vstoupit i na další trhy mimo ten tuzemský. Česku nejbližší trh tak byl logickým krokem a současně možností, jak začít s eurovými trhy. Investown si pro Slovensko vytyčilo nemalé cíle. V letošním roce chce atakovat proinvestovaných 230 milionů eur, což by Slovákům vyneslo roční zhodnocení přes 21 milionů eur.

„Na Slovensku vidíme ohromný potenciál pro crowdfundingové investování a zároveň nás láká eurový trh. Proto jsme zahájili expanzi právě zde. V počátku sice nebude možné samotné investice držet v eurech, nicméně koupit si investici za eura ano. Jen je třeba počítat s poplatkem u banky za převod měny. Ty jsou ale dnes již minimální. Zároveň spousta Slováků kvůli práci nebo studiu pendluje mezi Slovenskem a Českem, a tak vlastní i korunový účet. Samozřejmě co nejdříve chceme mít na platformě možnost držet i eurové investice a je to jedna z našich priorit pro slovenský trh. Navíc je to nezbytné pro expanzi na další trhy, například Rakousko, kam chceme taktéž velmi brzy vstoupit,“ doplňuje Peter Maslík, COO Investownu.

Český Investown je crowdfundingová investiční společnost, která umožňuje investovat do nemovitostních úvěrů – snadno, rychle, online, bez jakýchkoli poplatků a naprosto každému. Ať už jde o běžné lidi, nebo firmy. Investory spojuje s developery, kteří hledají financování pro své projekty. Platforma vznikla s cílem nabídnout bezpečnou a snadnou cestu pro zhodnocení úspor a současně jako způsob, jak oživit trh s nemovitostmi. Registrace probíhá online a po vkladu minimální částky se již dál klient o nic nestará, zhodnocení mu pravidelně a automaticky chodí do peněženky. Investown v roce 2019 založil Alan Pock, samotná platforma byla spuštěna roku 2021. Za své krátké působení na trhu se firmě podařilo dosáhnout počtu 80 tisíc registrovaných uživatelů a měsíčně vyplácet zisky dosahující 13 milionů korun.

Newsletter