Fed zvýšil sazby o 25 bodů, naznačil možné další navýšení. Sazby letos snižovat nechce, trh mu nevěří. Americké výnosy klesly, dolar oslabil nad 1,0900 za euro. Procyklické měny se slabším dolarem zpevnily.

Češi jsou konzervativní a své připojení k internetu si nemění. Výhodnější tarif může ušetřit i několik tisíc korun

Obava z komplikovaného odchodu nebo prostě jen zvyk. To jsou důvody, proč Češi nemění svého poskytovatele internetového připojení. Dle průzkumu Ušetřeno.cz má v rámci pevného internetu více než 60 % respondentů přes pět let stejného poskytovatele. Polovina z nich pak změnu neprovedla nikdy.

Navzdory tomu, že v loňském roce přistoupila ke zdražení těchto služeb většina velkých poskytovatelů, lidé pevné připojení na internet moc neřeší. Důvodem může být i spokojenost s cenou, kterou vyjádřilo 80 % dotázaných. „Lidé často nechtějí internetové připojení řešit a srovnat si jednotlivé nabídky, přicházejí tak o možnost díky výhodnějšímu tarifu ušetřit i několik tisíc korun ročně,“ říká Eva Michalková, produktová manažerka telekomunikačních služeb Ušetřeno.cz.

Stejně jako u pojištění či tarifu za energie si také s optimální variantou připojení k internetu za nejlepší cenu můžeme nechat poradit. „Výhodou využití srovnávače je skutečnost, že již při komunikaci s operátorem se lidé mohou dostat k atraktivním neveřejným nabídkám,“ dodává Eva Michalková.

Téměř polovinu dotázaných někdy obtěžují výpadky připojení

Právě stabilita připojení je nejvíce oceňovanou vlastností pevného internetu. Na občasné výpadky si stěžovalo 45 % respondentů. Část z nich pak uvedla, že k nim nedochází jen výjimečně a velmi je obtěžují. Dalším kritériem při výběru je pak výhodná cena a vysoká rychlost, na jejíž správné uvádění v nabídkách operátorů dohlíží Český telekomunikační úřad.

Pevné připojení k internetu má téměř každá domácnost

Pouze necelá 4 % respondentů uvedla, že využívá jinou možnost připojení k internetu, jako například mobilní data. Možnost vyjednat si lepší podmínky, ať už se to týká kvality či ceny, má tedy takřka každý.

O Ušetřeno.cz

Portál Ušetřeno.cz, který patří do produktové skupiny ČSOB, je největší nezávislý online srovnávač poskytovatelů služeb pro domácnosti v ČR. Umožňuje spotřebitelům si snadno a rychle vybrat nejen z různých finančních produktů včetně půjček a hypoték či spoření, ale také pomáhá ušetřit na plynu a elektřině nebo na mobilních službách. Stačí vyplnit krátký dotazník a specialisté Ušetřeno.cz spočítají nejvýhodnější nabídku každému klientovi na míru a pomohou vše zařídit. Ušetřeno.cz působí na trhu od roku 2010 a jeho služeb dosud využilo přes 4,2 milionu klientů.

Newsletter