Česká investiční platforma Fondee slaví 10 tisíc klientů. Nově registrovaní uživatelé soutěží o 10 tisíc korun, stávající o 10 měsíců bez poplatků

Investiční online platforma Fondee dosáhla důležitého milníku v podobě 10 tisíc aktivních klientů. Na oslavu společnost využije desítku jako dárkové číslo a všechny nové klienty, kteří se zaregistrují v období 19.–25. září, zařadí do slosování o 10 tisíc korun. Ty si odnese jeden vybraný šťastlivec. Stávající klienti se pro změnu zúčastní soutěže o 10 měsíců bez jakýchkoli poplatků. Platforma jde dlouhodobě vstříc investičním začátečníkům a nabízí jednoduchý způsob, jak začít investovat i v době současné finanční krize.

Tým Fondee

Česká investiční platforma Fondee, kterou v roce 2017 založili Eva a Jan Hlavsovi, překročila kulatou metu 10 tisíc klientů. Jednoduché investování do portfolií pasivně řízených burzovně obchodovatelných fondů během let přiblížili velkému množství uživatelů a nyní na oslavu důležitého milníku pořádají slosování o 10 tisíc korun. Stačí se v uvedeném termínu zaregistrovat na portálu a začít investovat. Pro již aktivní klienty je pak připravena soutěž o 10 měsíců vedení účtu bez poplatků.

„Když jsme platformu zakládali, naším cílem bylo umožnit investovat a zhodnocovat úspory úplně každému. Milník v podobě 10 tisíc spokojených klientů ukazuje, že se nám to postupně daří. Toto důležité číslo tak chceme oslavit tím, že investování novým klientům a zákazníkům ještě více zpříjemníme a obdarujeme jednoho z nových klientů částkou 10 tisíc korun, zatímco stávající klienti si zasoutěží o 10 měsíců bez poplatků,“ komentuje situaci Jan Hlavsa, zakladatel společnosti Fondee.

Investice v době krize jako nejlepší cesta dál

Současná nestabilní finanční situace ve světě, narůstající inflace a strmě stoupající ceny znehodnocují klasické bankovní úspory mnoha obyvatelům. Klienti Fondee ale vědí, že právě aktivní investování a diverzifikované investiční portfolio je v době krize nejlepším východiskem. Umí nejen ochránit finanční prostředky proti inflaci a dalším nátlakům zvenčí, ale při rozumném zacházení je dokáže i postupně a dlouhodobě navýšit.

„Přestože je v České republice téma investování stále bráno tak trochu jako tabu, čím dál více lidí do rozjetého vlaku postupně nasedá. Dle interních dat se nejvyšší počet uživatelů nachází především v Praze, konkrétně až třetina všech investujících, především z mladší věkové kategorie. Investuje se však plošně napříč regiony i věkovými kategoriemi,“ dodává Eva Hlavsová, spoluzakladatelka Fondee.

Cílem Fondee je moderní investiční trend přiblížit co nejširšímu okruhu uživatelů a v co nejpřístupnější formě. Umožňují to jednoduché nástroje, modelová portfolia pro začátečníky i méně zkušené investory.

Více o Fondee

Český startup Fondee mění způsob, jak lidé uvažují o investicích. Funguje jako online služba pro jednoduché investování do fondů akcií a dluhopisů. Pomáhá zejména těm, kterým leží peníze na běžných účtech a kteří hledají snadnou a efektivní cestu jejich zhodnocení. Fondee pro ně zprostředkuje investice do fondů sdružujících akcie a dluhopisy. Registrace probíhá online, klient si jen vybere typ portfolia a zbytek už je bez starostí. Projekt v roce 2017 založili Eva a Honza Hlavsovi, kteří nabyli zkušenosti ve financích v londýnské City a chtějí lidem investování zpřístupnit. V roce 2021 získali pro svůj startup milion eur od skupiny soukromých investorů a J&T Banky, která se zároveň stala brokerem platformy. Od ledna 2022 Fondee působí také na Slovensku.

Newsletter