České Advanto získává další investici. Půl milionem eur jej podpořilo investorské duo Jean-Pascal Duvieusart a Ladislav Bartoníček a další

Získat svou výplatu kdykoli – to je mottem služby Advanto, která už podruhé přilákala investory. Platformu tentokrát společnými silami podpořilo investorské duo Jean-Pascal Duvieusart a Ladislav Bartoníček doplněné o český venture kapitálový fond Nation 1. Nové prostředky v hodnotě 500 tisíc eur využije Advanto pro rozjezd zahraniční expanze.

Zleva: Martin Fortelný a Jan Kölbl

Na nové investici se podílelo investorské duo Jean-Pascal Duvieusart, bývalý partner ve společnosti McKinsey a předseda PPF Financial Holdings, spolu s Ladislavem Bartoníčkem. Duo doplnil český venture kapitálový fond Nation 1, V-Sharp Ventures Alpha nebo například bývalý provozní ředitel Dáme jídlo.

„Zakladatelé Martin a Jan ukázali, že dokážou postavit službu s fungujícím obchodním modelem, který prokazatelně zlepšuje finanční zdraví zaměstnanců. Pozitivní společenský dopad, fungující jednotková ekonomika a globální myšlení je to, co s Ladislavem u startupů hledáme. Těšíme se na spolupráci s Advantem a přejeme týmu mnoho úspěchů v Evropě,“ komentuje za investorské duo Jean-Pascal Duvieusart.

Díky české službě Advanto, založené Martinem Fortelným a Janem Kölblem, mohou firmy svým zaměstnancům nabídnout okamžitý přístup k jejich mzdám. Pomocí aplikace zaměstnanci mohou sledovat své vydělané prostředky v reálném čase a jedním kliknutím vybrat, kolik potřebují. Peníze pak Advanto uživatelům pošle přímo na jejich bankovní účet. Svou službou chce Advanto předcházet situacím, ve kterých zaměstnanci z různých důvodů nevyjdou s penězi, a musejí se uchylovat k neetickým půjčkám.

„V Advantu vidíme velký potenciál, neboť se jedná o službu, která viditelně zkvalitňuje život zaměstnanců. Proto do služby po třech letech investujeme potřetí. Vidíme také, že Advanto udělalo za poslední roky obrovský pokrok. Novou investicí mu chceme pomoci zopakovat úspěch z českého trhu v zahraničí,“ komentuje investici Marek Moravec, managing partner fondu Nation 1.

Budoucnost v zahraničí

Služby Advanta dnes využívá na 70 velkých společností v České republice a na Slovensku, kde má v současnosti přístup k Advantu kolem 70 tisíc zaměstnanců. Mezi nimi lze nalézt například společnost Amrest, Asus, Notino, Manpower a řadu dalších. V minulosti společnost Advanto získala investice v hodnotě téměř jeden milion eur od fondů V-Sharp Ventures Alpha, Nation 1 a investora Davida Bystrzyckého. Během tří let pak Advanto dosáhlo provozního zisku. Na svou expanzi plánuje v příštím roce navázat dalším investičním kolem.

„Setkali jsme se s řadou investorů, kteří měli zájem stát se součástí naší vize a pomoci nám expandovat. Když jsem ale potkal Jeana-Pascala Duvieusarta a Ladislava Bartoníčka, naše cíle se perfektně protnuly, neboť dvojice právě začala investovat do technologických společností s mezinárodním potenciálem. Pro nás má spolupráce smysl nejen kvůli finanční investici, ale především díky jejich bohatým zkušenostem s budováním globálních firem. Velmi se proto na spolupráci těšíme,“ uzavírá Martin Fortelný, spoluzakladatel a CEO Advanta.

Nation 1 je jedním z nejaktivnějších českých fondů rizikového kapitálu, který se zaměřuje na pre-seed a seed kola investic do startupů. Portfolio fondu dnes zahrnuje celkem 30 společností s globálním dosahem, například Snuggs, Hedepy, Ydistri, GoodAccess, Daytrip a další.

Newsletter