České FTMO nakupuje. Akvizicí společnosti Quantlane od Wood & Co firma získává ty nejlepší technologie pro obchodování kapitálu

Technologická skupina FTMO získává kompletní podíl v českém Quantlane. Proces odkupu od skupiny Wood & Co trval zhruba půl roku. Technologická platforma, kterou experti z Quantlane vyvinuli, umožňuje přístup k akciovým trhům, sofistikovanou analýzu dat i pokročilý monitoring. Akvizice tak FTMO umožní rozšířit služby pro klienty nad rámec své globálně úspěšné platformy. Navíc bude moci čerpat z pokročilého know-how 28 pracovníků Quantlane, kteří za sebou mají roky zkušeností z oblasti klasického proprietary tradingu. V budoucnu chce FTMO svým nejlepším traderům poskytnout možnost obchodovat i přímo pro Quantlane v rámci dalšího postupu v jejich trading kariéře. V tradingu se totiž jedná o „nejvyšší ligu“.

„Už řadu let se věnujeme modernímu prop-tradingu, který umožňuje lidem z celého světa obchodovat s virtuálním kapitálem. Díky akvizici nyní získáváme přístup k novým trhům, zejména akciovým. Spolu s tím ale budeme moci využít také pokročilé technologické know-how týmu Quantlane při správě vlastního firemního kapitálu. Do budoucna se nám ale otevírá i možnost poskytnout portfolio management třetím stranám. Akvizice tak představuje silnou kombinaci dvou světů: moderního a klasického proprietary tradingu,“ vysvětluje Otakar Šuffner, spoluzakladatel a CEO FTMO.

Otakar Šuffner – CEO & co-founder FTMO

„Více než třicet let je společnost WOOD & Company postavena na klientském byznysu. Správa vlastního kapitálu formou proprietary tradingu není směr, kterým se chceme profilovat, přestože se jedná o zajímavou oblast. Prodej Quantlane je tedy krokem, který dále podporuje naše zaměření na poskytování kvalitních služeb a vytváření zajímavých produktů pro naše klienty. Podařilo se nám vybudovat skvělý tým Quantlane a firmu s velkým know-how. Věříme, že ve spojení s týmem a technologií FTMO bude prosperovat ještě více,“ říká Vladimír Jaroš, CEO WOOD & Company.

Top tech pro fintech

K prvním jednáním o odkupu došlo na konci minulého roku, celý proces do uzavření transakce trval zhruba šest měsíců. Samotný Quantlane vznikl v roce 2014, pod svým současným jménem funguje od roku 2016. S odkupem od skupiny Wood & Company se Quantlane stává součástí skupiny FTMO, ale zůstává mu vlastní značka. Pro FTMO akvizice znamená rozšíření týmu v pražském Quadriu o dalších 28 kolegů, ale zejména využití technologického know-how Quantlane a příležitost pro jejich nejlepší obchodníky z celého světa. „FTMO je trochu jako NHL bootcamp, Quantlane potom nejvyšší liga. Hrát zde mohou jen ti nejlepší. Protože skvělých traderů máme na platformě hodně, chceme v budoucnu těm nejlepším z nich umožnit obchodovat i přímo pro Quantlane,“ říká Marek Vašíček, CTO FTMO.

„Od začátku se zaměřujeme na vývoj obchodních strategií pro správu vlastního kapitálu na finančních trzích, zejména akcie a akciové indexy ve Spojených státech, ale také například v Brazílii či Turecku. Nicméně jádrem toho, co nás odlišuje, je vlastní obchodní platforma. Naše technologická infrastruktura umožňuje efektivní práci s daty, analýzu a monitoring celého obchodování včetně nástrojů pro tradery. V rámci Wood & Co jsme dokázali, že jsme schopni pracovat na té nejlepší úrovni, a v tom hodláme pokračovat také společně s FTMO,“ uvádí Tomáš Trampota, spoluzakladatel a partner Quantlane.

Za konkrétní obchodní strategie zodpovídá tým traderů a „quantů“ (kvantitativních analytiků), kteří řeší analýzu a následnou exekuci strategií. Součástí týmu Quantlane, který rozšířil řady skupiny FTMO, jsou také vývojáři, kteří u zrodu interní technologie a nástrojů od začátku stáli.

Česká platforma pro tradery FTMO vytváří novou kategorii obchodování na finančních trzích. Traderům po celém světě proto poskytuje demo účty navázané na vývoj na reálných trzích – s hodnotou do výše až 4 milionů korun. FTMO je však také zapálený tým, jehož cílem je poskytnout lidem příležitost a zpětnou vazbu, aby mohli obchodovat co nejlépe. Aspirující tradeři musí splnit tzv. FTMO Challenge, test v několika úrovních, teprve poté mohou obchodovat. S pomocí školení a pokročilých nástrojů motivuje FTMO tradery k co nejlepším výsledkům a vyplácí jim až 90 % výnosu ze zhodnocení. Od spuštění si platformu v placených i neplacených režimech vyzkoušel přes 1 milion lidí z více než 180 zemí světa. Za svou osmiletou historii společnost čtyřikrát vyhrála soutěž Deloitte Fast 50 hodnotící nejrychleji rostoucí technologické firmy střední Evropy a její zakladatelé se stali EY Technologickými podnikateli roku 2022 v České republice.

Newsletter