Americká centrální banka zvýší sazby o 25 bodů. Klíčový bude jejich výhled. Evropské i americké výnosy rostou. Dolar navýšil ztráty krátce k 1,0800 za euro. Koruna otestovala 23,70 za euro.

České kluby v Evropské lize a Evropské konferenční lize UEFA nalosovány proti divácky atraktivním soupeřům. Obě soutěže od září vysílají Sport1 a Sport2

Jediný český zástupce v Evropské lize, Sparta Praha, odehraje vysoce atraktivní duely proti skotským Rangers, které v minulé sezóně vyřadila Slavia. Ta narazí v Konferenční lize na těžké soupeře z Nizozemska nebo Německa. Jablonec má po losu reálnou šanci na postup ze skupiny.


Z obou prestižních šampionátů odvysílají stanice Sport1 a Sport2 až 60 utkání, která na českém trhu nebudou k shlédnutí na žádném jiném kanálu. Během každého hracího týdne základních skupin evropských pohárů uvidí diváci Sport1 a Sport2 exkluzivně dva ze tří českých účastníků. Stanice Sport1 a Sport2 jsou k dispozici u většiny televizních operátorů, o lákavé zápasy EL a EKL však přijdou zákazníci O2 TV, která obě stanice nedávno vyřadila ze svojí nabídky.

A že se bude na co dívat. Pražská Sparta může vylepšit českou bilanci s francouzskými týmy, z nejsilnějšího koše totiž vyfasovala Olympique Lyon, který před devíti lety ve stejné soutěži nedokázala porazit. Vedle Rangers je ve skupině také úřadující dánský mistr FC Brøndby, s nímž bude mít Sparta ambici získat 6 bodů.

Další dva české kluby v Evropě, Slavia a Jablonec, budou působit v Evropské konferenční lize. Pražský klub byl nalosován do náročné skupiny s ostříleným Feyenoordem, houževnatým Unionem Berlín a nevyzpytatelným Maccabi Haifa. K severočeskému klubu byl los přeci jen milosrdnější. Vedle silného AZ Alkmaaru je ve skupině rumunská Kluž a dánský nováček na evropské scéně Randers FC. Druhé místo za Alkmaarem by tak pro Jablonec mělo být dosažitelnou metou.

AMC Networks International – Central and NorthernEurope je součástí AMC Networks International, jednou z předních mezinárodních společností na poli televizního vysílání a distribuce tematických televizních stanic, které se zaměřují na střední a východní Evropu. Současně portfolio AMCNI – Central and NorthernEurope nabízí televizní stanice ve čtyřech žánrech: sportovní: Sport1, Sport2, SportM, dětské: Minimax, JimJam; zábavně-vzdělávací: Spektrum, TV Paprika, Spektrum Home a filmové: AMC a Film +. Obsah tematických stanic je vytvářen pro místní diváky a trhy v různých jazycích. Je dostupný na celé řadě platforem, včetně HD služeb, a nabízí verze pro mobilní telefony. AMC Networks International (AMCNI) je globální divize AMC Networks a je dodavatelem uznávaných zábavných pořadů pro předplatitele ve více než 130 zemích. AMCNI zahrnuje globální značky a také tak populární stanice s lokálním významem a různorodým žánrovým zaměřením. Více informací naleznete na www.amcnetworksinternational.com.

Newsletter