Český podnikatel představuje Američanům lídry technologického světa. Lubo Smid z STRV spustil novou verzi svého podcastu

Lubo Smid, spoluzakladatel a CEO českého týmu vývojářů a designérů STRV, na začátku září spustil svůj nový podcast „Lubo Smid Podcast“. Jeho cílem je představit významné osobnosti globálního technologického světa, diskutovat s nimi o nejnovějších technologiích, poslechnout si jejich příběhy a předat posluchačům know-how hostů, nejčastěji z řad inovátorů. Nový pořad navazuje na předchozí podcast z dílny STRV „Next Level Show“, který Smid moderoval. Rebrandingem a osamostatněním podcastu chce rozšířit záběr témat, hostů i posluchačů. Jako prvního si do podcastu pozval Amina Shaykha, spoluzakladatele a CEO startupu Kadama, který pomáhá žákům s domácími úkoly, eseji a učením.

Lubo Smid

„Užívám si možnost být v každodenním kontaktu s tolika inspirativními osobnostmi, proto ji chci využít na maximum, sednout si s nimi k mikrofonu a probrat jejich zkušenosti a myšlenky, které takto můžu rovnou sdílet nejen s technologickou komunitou kolem STRV. Nyní jsme se rozhodli podcast rebrandovat, abychom mohli rozšířit jeho záběr i posluchačskou základnu. Chceme nechat lidi nahlédnout do větší hloubky, než poskytují linkedInové a instagramové profily. Myslím, že díky našemu networku z STRV jsem jeden z mála českých podcasterů, ne-li jediný, kterému se pravidelně daří zvát zajímavé hosty ze zahraničí,“ popisuje Lubo Smid.

Lubo Smid Podcast zveřejnil 7. září první rebrandovaný díl, jehož hostem byl Amin Shaykho, spoluzakladatel a CEO vzdělávací platformy Kadama. Další díly s délkou kolem jedné hodiny vychází vždy ve čtvrtek v 15.00 na platformách Spotify, Apple a YouTube. Mezi dalšími plánovanými hosty je Rahul Vohra, zakladatel a CEO revolučního e-mailového správce Superhuman, Erik Huberman, zakladatel a CEO marketingových konzultantů Hawke Media, nebo Victor Wang. Ten 14. září v Praze vystoupil na akci organizované také STRV – STRV Talks. Zakladatel AI startupu Kaiber zaměřeného na umělecké hudební videoklipy popsal vznik videoklipu k písni Lost od Linkin Park, který vygenerovala umělá inteligence.

Dostat Česko na mapu technologického světa

„Od našeho vstupu na zahraniční trhy, a to zejména na ten ve Spojených státech, se snažíme podporovat reputaci Česka na technologické scéně. V USA pracuje mnoho talentovaných Čechů, ale stejně tak se spousta cizinců rozhodla přijet do Česka. Desítky z nich působí například v naší karlínské kanceláři. Snažíme se do Prahy zvát výrazná jména zahraničních startupů a technologických firem, dostávat sem know-how a zkušenosti ze světa a udělat z našeho rybníčku jeden z nejlepších evropských tech hubů,“ vysvětluje Lubo Smid motivaci STRV natáčet podcasty a pořádat eventy.

Předchozí podcast Next Level Show vznikl v roce 2022 v počtu 58 dílů. Mezi hosty se objevil Steven Galanis, zakladatel a CEO společnosti Cameo, hollywoodští producenti Bryan Unkeless a Bryce Anderson stojící za filmovou sérií Hunger Games, Pail Anton, CEO huupe, Luca Zicconi, zakladatel a vedoucí Web3 Studia ve Škoda Auto, nebo Jes Wolfe, CEO Rebel Girls.

STRV je český tým designérů a vývojářů tvořících špičkové digitální produkty. Od roku 2004 uvedl na trh stovky softwarových řešení ve spolupráci s klienty Porsche, Microsoft, Barry’s, The Athletic, Barnes & Noble nebo Arnoldem Schwarzeneggerem. STRV se každoročně umisťuje na předních místech žebříčku 1 000 nejlepších globálních firem podle platformy Clutch. Pod značkou STRV Labs firma vyvíjí vlastní úspěšné aplikace v čele s LGBTQ+ dating aplikacemi Cosmic Latte, aplikací Float pro dechová cvičení nebo ticketingovou platformou Enter. Hranice technologií v STRV posouvá přes 200 talentovaných lidí, kteří jej hodnotí 4,8 hvězdami na portálu Glassdoor. Firma pečuje o rozvoj české technologické scény organizováním meetupů pro designéry a vývojáře a akcí STRV Talks pro širší startupovou a technologickou komunitu.

Newsletter