Český startup SIGNI přináší bezpapírovou budoucnost. Do svého portfolia získal televizní stanice Nova a Markíza a e-shop Alza.cz

Technologický startup Ondřeje Synovce, webová aplikace SIGNI pro vytváření, podepisování a správu digitálních dokumentů, přidává do svého portfolia klientů televizní stanice Nova a Markíza a internetového giganta Alza. Za minulý rok klienti přes SIGNI podepsali přes 150 tisíc dokumentů a ušetřili tak více než 90 kilometrů papíru. Služba SIGNI je úspěšná i za hranicemi, v minulém roce se otevřela nová pobočka s obchodním týmem v Maďarsku.

„SIGNI jako webová aplikace přináší inovaci do administrativního procesu, zastaralý a zkostnatělý systém zjednodušuje a zefektivňuje. Těší nás, že je o naše služby takový zájem. Již v minulosti jsme zahájili spolupráci s velkými hráči na trhu, jako je např. Rohlík.cz či Česká spořitelna, nově také s TV Nova nebo Alzou. O spolupráci jsme nedávno publikovali i případovou studii. A protože jsme v uplynulém roce vyrostli pětinásobně, na tento rok máme velké plány včetně další expanze do zahraničí,“ říká Ondřej Synovec, CEO a zakladatel SIGNI.

Od malých firem po korporátní prostředí

První obrysy firmy se začaly objevovat v létě roku 2019. Startup postupně absolvoval tři úspěšná investiční kola, v nichž si zajistil dostatečné zdroje na vývoj, škálování a rozvoj aplikace pro ČR a další evropské země. Během následujících dvou let SIGNI postupně získalo přes 500 firemních klientů z různých sfér podnikání, od malých firem po obrovské konglomeráty. Startup má v současnosti přes 35 stálých zaměstnanců a dále plánuje růst, ostatně za rok 2021 se SIGNI zvýšil obrat o 550 %. Dlouhodobým cílem společnosti je podle Ondřeje Synovce stát se jedničkou na evropském trhu a vytvořit tak zcela bezpapírovou budoucnost.

SIGNI je webová aplikace pro vytváření, podepisování a správu osobních i pracovních dokumentů – uživatel ji může používat zcela bez instalace či stahování doplňků. Lze ji používat skrze cloudovou platformu na všech počítačích a chytrých zařízeních, zároveň je možné ji integrovat do stávajícího informačního systému ve společnosti, rychle a jednoduše. Díky SIGNI se zkracuje doba potřebná na podepsání dokumentů. Celý proces zabere 9 minut a firmy tak zbavuje zbytečné byrokracie, zefektivňuje jejich fungování a šetří lidské i materiální zdroje. Navíc díky kombinaci bezpečnostních a biometrických prvků nabízí způsob, jak elektronicky podepsat jakýkoli dokument plně v souladu s nařízením eIDAS. Dokumenty jsou tak platné a závazné na území ČR a v celé EU.

SIGNI je český technologický startup, který v podepisování důležitých osobních i firemních dokumentů nahrazuje papír a tužku. Klientům a partnerům nabízí komplexní řešení digitalizace a elektronického vytváření, podepisování i správy dokumentů prostřednictvím webové aplikace. Odstraňuje papírování a nadbytečnou byrokracii a šetří tak firmám materiální i časové náklady. Funguje plně v souladu s českou právní úpravou. Dokumenty podepsané v SIGNI mají platnost nejen na území ČR, ale i v celé EU. Startup má přes 500 firemních klientů a za rok 2021 se přes nástroj podepsalo přes 100 000 dokumentů.

Newsletter