ChatGPT nově umí najít dopravní spoje a jízdenky. Může za to plugin z české kanceláře Omio

  • Plugin Omio je nyní dostupný všem uživatelům ChatGPT-4, kteří tak mohou vyhledávat a srovnávat cesty všemi druhy dopravy po celém světě.
  • Jedná se o vůbec první plugin svého druhu. Uživatelům umožňuje přístup k real-time informacím o všech druzích dopravy a pomáhá cestovatelům plánovat jejich cesty.
  • Uživatelé se mohou ChatGPT dotazovat na nejlevnější a nejrychlejší cesty. Po vybrání konkrétního spoje si mohou jízdenky rovnou koupit na Omiu.

Omio, globální bookingová platforma pro pozemní i leteckou a trajektovou dopravu, oznámilo spuštění vlastního pluginu pro ChatGPT. Ten uživatelům umožňuje požádat o vyhledání a naplánování cesty, přičemž platforma jim v reálném čase vrací údaje o dostupných spojích, jízdenkách a jejich cenách z rozsáhlého inventáře jízdenek Omio. Tento plugin od Omio je prvním svého druhu a umožňuje uživatelům vyhledávat a porovnávat cesty vlakem, autobusem, letadlem a trajektem. Za pluginem stojí vývojářský tým společnosti sídlící v Praze pod vedením technologického ředitele Tomáše Vocetky.

„V posledních dvou letech náš technologický tým v Praze intenzivně vyvíjel API pro integrace ve službách ostatních firem, který jsme loni odstartovali úspěšnou pilotní spoluprací s Uberem ve Spojeném království. Těší nás, že se nám nyní podařilo jej uplatnit také ve světě OpenAI a přinést tak další inovaci v oblasti cestovních technologií. Díky pluginu mají nyní uživatelé ChatGPT přístup ke spojům více než 1 000 poskytovatelů dopravy ve 37 zemích a mohou od ChatGPT rychle a pohodlně získávat informace, na které by jim v minulosti odpovídala cestovní kancelář nebo by je museli zdlouhavě manuálně vyhledávat,“ vysvětluje Tomáš Vocetka, chief technology officer (CTO) v Omio.

„Naší vizí je umožnit miliardám lidí pohodlný přístup k cestování kdekoli a kdykoli. Spuštění pluginu Omio pro ChatGPT je pro nás inovace, která nám umožní za tímto cílem jít ve světě generativní umělé inteligence,“ pokračuje Vocetka. „Dáváme cestujícím po celém světě možnost vyhledávat, porovnávat a rezervovat spoje dle svých vlastních podmínek. S pomocí pluginu se mohou ChatGPT zeptat například na nejrychlejší cestu vlakem nebo na nejlevnější způsob, jak cestovat s rodinou v hlavní sezoně,“ říká Vocetka.

Plugin Omio je nyní k dispozici v obchodě s pluginy přímo ve službě ChatGPT. Je možné ho kombinovat s ostatními cestovními pluginy, které umožní uživatelům do větší hloubky naplánovat kromě cesty také aktivity v místě, najít si hotel či restaurace a zkompletovat itinerář celé své dovolené.

Omio je vyhledávací, srovnávací a bookingová platforma založená v roce 2013, která lidem pomáhá najít ta nejlepší dopravní spojení v Evropě a Severní Americe, ať už cestují vlakem, autobusem, letadlem nebo trajektem. Cílem je umožnit lidem cestovat pohodlněji bez složitého vyřizování vícero jízdenek či letenek od různých společností. Díky spolupráci s více než tisícovkou dopravců nabízí až 10 milionů různých tras ve 37 zemích světa, kde si lidé skrz Omio zakoupili již přes 33 milionů jízdenek a letenek. Společnost má více než 360 pracovníků a kromě berlínského sídla má kanceláře v Londýně a v Praze. Právě v české metropoli sídlí významná část jejího vývojářského týmu pod vedením CTO firmy Tomáše Vocetky.

Newsletter