Americké výnosy pokračují v růstu. Dolar se proti euru obchoduje nad 1,0600 za euro. Koruna díky nárůstu krátkých sazeb zpevnila pod 25,20 za euro.

Čistý zisk Erste Bank v 1Q klesl o 4,6 % na 262,2 mil. EUR

AKTUALIZOVÁNO – Erste Group klesl v 1. čtvrtletí čistý zisk meziročně o 4,6 procenta na 262,2 milionu eur. Provozní náklady se naopak zvýšily zhruba o procento na 1,02 miliardy eur.

Objem poskytnutých úvěrů vzrostl, ale čistý úrokový výnos se snížil o 3,7 procenta na 1,05 miliardy eur. Příčinou byl hlavně nižší výnos ze státních dluhopisů. Erste.

„Objemy úvěrů rostly stabilním tempem zejména v retailovém bankovnictví, rizikové náklady zůstávaly na historicky nejnižší úrovni, kvalita aktiv byla i nadále velmi dobrá s podílem nesplácených úvěrů (NPL) pod pěti procenty, a byli jsme i schopni udržet vysokou míru kapitalizace s kapitálovým poměrem tier 1 na úrovni 13 procent,“ uvedl generální ředitel Andreas Treichl. 

Erste je klíčovým hráčem na bankovním trhu střední a východní Evropy. Vedle České republiky a Rakouska působí v Rumunsku, na Slovensku, v Maďarsku, v Chorvatsku a v Srbsku. Česká spořitelna je největší tuzemská banka podle počtu klientů.

Newsletter