Evropské i americké výnosy klesají. Euro po včerejším zpevnění nad 1,0900 EURUSD zisky smazalo. Obchoduje se pod 1,0850 EURUSD. Koruna se drží stabilně nad 23,80 za euro.

ČMIS roste dvojnásobně. Sáhl si k obratu téměř 100 milionů korun a získal další klienty, mezi nimi Mall.cz

Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, za uplynulý fiskální rok dosáhla historicky nejvyššího obratu 96 milionů korun, tedy dvojnásobku oproti loňským výsledkům. Jako klienty nabírá e-commerce giganta Mall.cz a výrobce balených baget Crocodille. Obě společnosti představují nejnovější přírůstek k více než 240 klientům, mezi něž patří například Rohlík.cz, a pro které ČMIS dodává řešení IT infrastruktury, hostingu, cloudu a související technickou podporu. Nadto společnost spouští novou službu: Managed SQL, díky které mohou klienti svěřit starost o svoje databáze ČMIS a dostanou tak řádný performance tuning. Díky růstu posledních let firma dále nabírá zaměstnance a v příštím fiskálním roce plánuje dosáhnout obratu 110 milionů Kč.

„Celá naše firma ušla za posledních šest let obrovský kus cesty. Zatímco v roce 2016 nás bylo na práci deset a obrat ČMIS činil 20 milionů korun, nyní máme v kancelářích 40 zaměstnanců a díky tvrdé práci celého týmu a akvizici nových klientů jsme v uplynulém fiskálním roce atakovali hranici 100 milionů v obratu. Klientů, mezi které nyní patří i Mall.cz, Crocodille či Rohlík.cz, máme dnes už přes 240. Tento růst je pro nás důkazem, že trpělivé investice do kvality a maximální důraz na službu bez výpadků jsou spolehlivým receptem pro úspěch firmy, jako je ta naše,“ komentuje Václav Svátek, CEO a zakladatel ČMIS.

Mezi více než 240 klientů ČMIS patří Rohlík.cz, Knihy Dobrovský, Albatros Media a další. Pro ty ČMIS zajišťuje hosting databází, aplikačního prostředí i privátních cloudů. Pro Crocodille zajišťuje kompletní řešení IT infrastruktury, cloudový hosting, zálohování a optimalizaci MS SQL Serveru. Obdobné řešení ČMIS dodává i pro privátní cloud Mall.cz.

ČMIS se nově podílí například na modernizaci energetické sítě společnosti ČEZ Distribuce, a. s., v rámci které se stará o virtuální servery pro monitoring a řízení distribuční sítě. Může se pochlubit rovněž projektem pro předsednictví České republiky v Radě EU, v rámci kterého zajišťuje bezpečný hosting pro akreditační systém novinářů. Také kvůli nárůstu zakázek plánuje ČMIS nabrat dalších 10 zaměstnanců.

„S tím, jak ČMIS roste, nabírá nové klienty a podílí se na dalších projektech, přibírá samozřejmě i nové zaměstnance. Pro to, co děláme, je však potřeba práci svěřit skutečným profesionálům. Na trhu příliš opravdových odborníků v oboru není, ale o to víc jsme rádi, když se nám podaří nabrat experty jako například Davida Hlaváčka, který se 15 let věnoval databázím a SQL serveru ve firmách jako Alza a dalších. Nábor nicméně pokračuje a v souvislosti s tím budeme rozšiřovat i svoje prostory v pražských Holešovicích, kde sídlíme,“ líčí plány společnosti Svátek.

ČMIS nadále rozvíjí také své služby. Nově svým klientům poskytuje možnost zálohovat data na uložištích ČMIS i v případech, kdy nemají svá data uložena přímo na serverech ČMIS. Za tímto účelem společnost rozšiřuje kapacitu svého datacentra pro privátní cloudy zákazníků na více než 12 000 CPU jádrech, 100 terabytech RAM, 1 800 terabytech NVMe úložiště a 6 000 terabytech backup úložiště.

Více o ČMIS

Technologická společnost ČMIS, která patří k největším českým hráčům na poli hostingu, cloudových a serverových řešení, dokáže svým zákazníkům zajistit, že jejich e-shopy nespadnou a fungují hladce i během špičky, takže nepřijdou o své tržby kvůli výpadkům. Mezi hlavní služby patří hosting aplikačního prostředí pro účetní a obchodní systémy, dále hosting databází, úložišť a privátní cloud pro velké e-commerce hráče, jako jsou Rohlík.cz či Shoptet. V neposlední řadě poskytuje jako Microsoft Direct Partner klientům nejlevnější licence pro aplikace Microsoftu.

Newsletter