Coinmate rozšiřuje řady České fintech asociace. Od spolupráce si mimo jiné slibuje větší vliv na aplikaci regulací ve finančních službách

Kryptoměnová burza Coinmate navazuje spolupráci, která jí umožní aktivně se podílet na aplikaci regulací ve finančních službách. Stává se členem České fintechové asociace (ČEFTAS). Ta byla založená v roce 2016 a mezi její cíle patří podpora inovací ve finančním sektoru či podíl na tvorbě regulačního prostředí pro jejich podporu a rozvoj. Coinmate věří, že díky téměř deseti letem na trhu a svým zkušenostem může pomoci s dalším rozvojem české kryptoměnové scény, ale například i nováčkům z řad fintechových společností. Vedle toho si ovšem od partnerství slibuje možnost synergií napříč celým sektorem, které mohou vést k inovacím u všech zainteresovaných stran.

„Nad možností stát se členy asociace nebylo třeba přemýšlet. Coinmate jednoznačně patří mezi etablované fintech společnosti v Česku. Burza navíc vznikla již v roce 2014, a tak věříme, že naše zkušenosti mohou pomoci nejen nováčkům v kryptoprůmyslu, ale třeba i začínajícím fintechům. Samozřejmě také chceme nadále posilovat důvěru lidí ve značku a služby Coinmate. Netýká se to ovšem pouze našich zákazníků, ale i široké veřejnosti. Jedním z cílů naší spolupráce s asociací je totiž také větší zaměření na edukaci a budování širšího povědomí o kryptoměnách mezi veřejností. Pravidelně se tak budeme účastnit pořádaných akcí, konferencí nebo workshopů,“ komentuje novinku Roman Valihrach, CEO a zakladatel burzy Coinmate.

CEO Coinmate Roman Valihrach

„Jsme rádi, že můžeme přivítat Coinmate jako nového člena České fintechové asociace (ČEFTAS). Rozšiřuje se naše členská základna, což přináší nové možnosti pro všechny naše členy. Společně se snažíme podporovat inovace ve finančním sektoru a tyto inovace ve financích zase podpoří českou ekonomiku a zlepší život spotřebitelů a podniků. Naši členové mohou využít zázemí asociace, které nabízí nejen jedinečné networkingové příležitosti, ale také naši expertízu a součinnost v oblasti legislativy, která přichází. Těšíme se na spolupráci s Coinmate,“ doplňuje Ondřej Machač, výkonný manažer České fintechové asociace.

Spoluprací k opravdovým inovacím

Aktuálně má fintechová asociace na 50 stálých členů pokrývajících široké spektrum odborníků na finance. Jednotlivé společnosti díky tomu mohou snadno kooperovat na mnoha úrovních a potenciálně dát vzniknout inovacím, které posunou finance nejen v Česku, ale i na mezinárodním poli. Sdílené know-how tak může pomoci Coinmate vylepšovat jeho služby a produkty. Na oplátku přináší burza v Česku nejrozsáhlejší znalost sady přicházejících kryptoměnových regulací MiCA. Počítá ovšem i se sdílením svých kontaktů a zkušeností mimo svět kryptoměn.

„Pro jakýkoli inovativní segment je otázka regulací zcela zásadní. Zejména proto, aby nebyly příliš svazující. Zásadní totiž je, aby regulace byly nastavené férově a proinovativně. I proto nás těší, že můžeme nabídnout naše znalosti a aktivně se podílet na jejich správném formulování. V rámci asociace chceme být jednoduše aktivním členem, abychom mohli společně lépe reflektovat české fintechové prostředí stejně jako potřeby klientů,“ doplňuje Aleš Krempa, COO Coinmate a zástupce burzy v ČEFTAS.

Ryze česká kryptoburza Coinmate je seriózním a dlouholetým hráčem na poli kryptoměn. Podporuje platby v korunách, soustředí se zejména na bezpečnost, snižování rizik a poskytování služeb na profesionální úrovni. Od svého vzniku v roce 2014 má přes 100 000 registrovaných uživatelů zejména z Česka, Slovenska a zemí střední a západní Evropy. Dle vize Coinmate mají být kryptoměny už dnes zastoupené po boku tradičních instrumentů v každém investičním portfoliu – a aby do kryptoměn mohl investovat skutečně každý, nabízí uživatelům burza maximálně přehledné rozhraní a kompletní podporu v češtině. Zároveň umožňuje obchodování s prověřenými kryptoměnami nebo možnost automatizovaného pravidelného spoření do bitcoinu a etherea pomocí funkce pravidelného nákupu. Zakladateli Coinmate jsou Roman Valihrach a Daniel Houška, jedni z prvních propagátorů bitcoinu a technologie blockchainu v Česku.

Newsletter