Trh se přiklání k možnosti snížení sazeb Fedu v tomto týdnu o 50 bodů. Americké výnosy klesly, dolar oslabil nad 1,1110 za euro. Koruna proti dolaru oslabila pod 22,65. Proti euru naopak oslabila nad 25,15.

Czechitas hostili mezinárodní konferenci womENcourage

Zdroj womENcourage, Czechitas

Minulý týden od středy 22. 9. do pátku 24. 9. 2021 proběhla osmá mezinárodní konference oslavující ženy v IT – womenENcourage. Konferenci pod záštitou ACM-W (Association for Computing Machinery – Women) organizovala česká neziskovka Czechitas, která se věnuje vzdělávání žen a dětí v oboru IT.

„Cílem a mottem konference bylo stavět mosty mezi komunitami pro podporu inovací. Z průběhu mám pocit, že se nám to opravdu podařilo a propojili jsme akademiky a lidi z byznysu s komunitami po celém světě. Díky společné komunikaci vznikla spousta zajímavých vazeb, jež mohou být v budoucnu zdrojem pro další inovativní projekty,“ říká za organizátory Barbora Bühnová z Czechitas.

Na mezinárodní konferenci se zaregistrovalo celkem 260 účastníků. Během tří dnů připravili Czechitas celkem 25 přednášek, workshopů a panelových diskuzí. Dále byl součástí konference také kariérní veletrh a závěrečný hackathon. Setkání se díky nejistým vládním opatřením uskutečnilo ve virtuálním prostoru a připojila se na něj řada expertů a specialistů z 38 zemí světa.

Zdroj womENcourage, Czechitas
Zdroj womENcourage, Czechitas

Mezi významné vystupující osobnosti patří určitě česká místopředsedkyně evropské komise Věra Jourová, australská ředitelka AI institutu společnosti Deloitte, chorvatská profesorka robotiky a ředitelska švédského centra autonomních systémů Danica Kragic, kanadská profesorka isoftwarového inženýrství Margaret-Anne Storey, poradkyně pro digitální transformaci Estonska Anett Numa, ředitelka sekce vzdělání a inkluze v organizaci UNESCO Justine Sass, ředitel pro strategii a inovace EMEA regionu společnosti Honeywell Tomáš Szaszi a mnoho dalších. Jména všech vystupujících se dají nalézt zde.

„Nejvíce mě v programu zaujaly vystoupení estonských řečnic. Je vidět, že Estonsko je hodně před námi, co se týče digitalizace a přístupu vůbec. Z dalších vystupujících  bych určitě dala do popředí Jayu Baloo z Avastu, která hovořila o internetové bezpečnosti a o tom, jak je důležité učit děti o možných hrozbách, co na ně na internetu číhají,“ konstatuje spoluorganizátorka akce Olga Maximová z Czechitas.

Další v pořadí už devátou konferenci ACM-W bude v příštím roce hostit Kypr. Czechitas se ale na ní budou podílet už „jen“ z pohledu účastníků. „To, jak jsme dokázali zorganizovat tak náročnou akci, mě opravdu potěšilo a dodalo energii do další práce. Ukázalo se, že Czechitas dokáží nejen vzdělávat ženy a děti v Česku, ale umí i uspořádat mezinárodní konferenci s účastí odborníků z celého světa. Celý tým si zaslouží opravdu velké uznání. Czechitas se chtějí nadále otevírat světu a konference byla výbornou startovní čárou,“ dodává Dita Formánková, zakladatelka Czechitas, která byla zodpovědná za program celé konference.

Organizace Czechitas se zaměřuje na vzdělávání žen, mládeže a dětí v informačních technologiích. Od roku 2014 zrealizovali Czechitas přes 800 jednodenních workshopů a dlouhodobých kurzů s více než 25 tisíci účastníky bez ohledu na věk, předchozí vzdělání nebo pracovní zkušenost. Czechitas organizují workshopy na různých úrovních pokročilosti, letní tábory nebo rekvalifikační a večerní kurzy. Nově podporují také rozvoj učitelských kompetencí. Czechitas inspirují, vzdělávají a uplatňují nové talenty k posílení diverzity a konkurenceschopnosti v IT.

Více na www.czechitas.cz.

Newsletter