Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

DEPO Ventures znovu pořádá konferenci Engaged Investments. Evropským startupům chce přinést větší zájem investorů

Již potřetí pořádá investiční skupina DEPO Ventures konferenci Engaged Investments. Letos se uskuteční 5. října v coworkingovém prostoru HubHub Paláce ARA v Praze. Jejím cílem je zvýšit zájem o investování do startupů a přinést ambiciózním mladým projektům z Evropy potřebný kapitál. Konference Engaged Investments současně přivítá regionální finále největší startupové akce Startup World Cup & Summit (SWCS), kde se nejzajímavější startupy z V4 utkají o účast v European Continental Finale. Mimo to však budou její součástí workshopy a přednášky o investování do startupů, o které se postarají experti z oboru. Například investor a zakladatel Brand Embassy Vít Horký, andělský investor Paul G. Putz, partner Mavericks Legal Tomáš Ditrych a tři další významná jména startupové scény.

Petr Šíma

„Obě konference se vzájemně doplňují. Engaged Investments lze navíc brát jako vstupní bránu do startupového investování v předvečer SWCS. Pevně věříme, že se nám k regionálním startupům podaří přilákat nové zájemce a zajímavým projektům ze střední a východní Evropy (CEE) pomůžeme získat potřebný kapitál na urychlení jejich růstu a další rozvoj. A i díky tomu by se startupový trh v naší oblasti měl stát konkurenceschopnější,“ říká Jan Krahulík, venture partner DEPO Ventures.

Investoři „investorům“

Konference pořádaná pod taktovkou DEPO Ventures je jedinou akcí zaměřenou pouze na vzdělávání investorů o tom, jak startupy fungují. Ať už jsou jimi andělští investoři, lidé z řad středního a vyššího managementu nebo širší veřejnost, která je se startupovým světem obeznámena. Program zahrnuje workshopy, přednášky, ale i panelovou diskuzi a networking. Všechny jeho body si však kladou stejný cíl – naučit větší množství investorů v regionu střední a východní Evropy odvážnějšímu zhodnocování financí, což právě startupy představují.

„Vizí DEPO Ventures je vychovávat budoucí andělské investory, což je velký závazek a odpovědnost. I proto pořádáme právě takovou konferenci a celkově investory edukujeme. Pomáháme jim s výběrem příležitostí vhodných pro investování, zkracujeme pro ně procesy a propojujeme je se startupovou scénou v Evropě, ale i za oceánem. Tam je dnes pro startupy situace velmi dobrá a velkou část financí získávají v začátcích právě od andělských investorů. Toho chceme dosáhnout i u nás, kde zatím převládají venture kapitálové fondy, jež většinou v raných fázích neinvestují,“ dodává partner DEPO Ventures Petr Šíma.

Spolupráce s SWCS spočívá v tom, že na konferenci Engaged Investments bude regionální finále. Vybrané startupy z Česka, Slovenska, Maďarska a Polska dostanou možnost bojovat o postup do celoevropského finále, které se uskuteční 6. října na SWCS. Tam budou následně bojovat o velké finále, které se koná v Silicon Valley, a také o půl milionu dolarů pro svůj projekt. Pro vítězství musí zakladatelé startupu předvést, co v nich je. A to v podobě obchodní prezentace, takzvaného pitche, před odbornou porotou.

DEPO Ventures je investor pro rané startupy v regionu CEE opřený o andělskou komunitu. Spravuje andělské fondy, které umožňují investorům aktivní zapojení. Ve svém portfoliu má již 12 technologických firem.

Investiční skupina řídí také mezinárodní síť DEPO Angels, kde propojuje investory s kvalitními startupy a zjednodušuje jim celý investiční proces. Navíc zajišťuje výhodné syndikace, které umožňují investovat i nižší částky.

Vizí DEPO Ventures je naučit podnikatele a osoby s vysokým jměním, že investice do startupů by měly být přirozenou součástí portfolia každého investora.

Newsletter