DPD SK přechází jako první slovenská společnost do SAP Cloudu. Migraci zajistí BOOTIQ a zefektivní účetní systém

Slovenská kurýrní společnost DPD roste a přechází do cloudu. Konkrétně mění stávající ERP systém za řešení SAP S/4HANA Cloud. Iniciativa vzešla od managementu firmy, který si uvědomoval potřebu výkonnějšího a efektivnějšího systému, aby zvládli zpracovat větší množství dat. Úvodní analýzu, následnou migraci a dlouhodobou údržbu zajišťuje BOOTIQ SK ve spolupráci s Consulting Company Novasoft, jež jsou obě součástí technologické a konzultační skupiny BiQ Group.

„Management DPD SK ví, že velcí zákazníci vyžadují řadu specializovaných řešení, jako je například systém pro účetnictví a controlling, který zpracovává měsíčně účetní doklady k statisícům zásilek. Po předimplementační analýze jsme klientovi doporučili migraci do SAP Public Cloudu, který řešení pro takové případy užití nabízí. Jsme rádi, že se díky předchozí úspěšné spolupráci a nadstandardním vztahům DPD SK s naší dceřinou společností BOOTIQ SK podařilo prodej licence vyjednat lokálně prostřednictvím slovenského zastoupení SAP. Nakonec se podařilo uzavřít smlouvu na public cloudové řešení, které je výrazně levnější než private cloud řešení platformy S/4HANA,“ říká Boris Zovčák, COO a spoluzakladatel BiQ Group.

„Na základě dodané předimplementační analýzy jsme se rozhodli pro migraci do SAP Public Cloudu, který se ukázal být správnou odpovědí na naše potřeby, protože poskytuje požadované funkce a jejich počet navíc průběžně rozšiřuje. Navíc umožňuje napojení na externí systémy. Díky konzultaci s experty z BiQ Group jsme si udělali jasnou představu o cenovém rozsahu, časovém rámci a přizpůsobeních nabízených procesů, která bude přechod do SAP Cloudu vyžadovat. Navržení nového systému fakturace nás jen utvrdilo v tom, že řešení bude korespondovat s našimi potřebami a zajistí byznysovou kontinuitu,“ říká Peter Radačovský, CIO v DPD SK.

Byznysové predikce díky umělé inteligenci

V rámci předchozí spolupráce dodal BOOTIQ SK pro DPD SK řešení, které počítá balíky, řeší pohyby v přepravě a teď díky SAPu i zúčtovává finanční transakce, když se zásilky přepraví. To je klíčové zejména pro velké zákazníky, kteří kvůli vysokým objemům zásilek dostávají fakturaci měsíčně. Na mapování procesů ve společnosti využili experti z BiQ Group softwarový nástroj společnosti SAP, který dokáže byznysové procesy převést do diagramu a modelovat budoucí stav. Umělá inteligence dokáže sledovat, jak efektivně se zpracují doklady a kde vznikají problémy plošně nebo na konkrétních datech.

„Když se velká firma rozhodne dělat zásadní změny, vyžaduje předem důkladnou analýzu procesů a jasný model změn, respektive jak bude vypadat budoucí stav. V BiQ Group k tomu máme nástroje Process Modeler a Collaboration Suit. Do nich mohou vstupovat i klíčoví lidé z firmy a průběh řešení připomínkovat. Díky tomu je možné optimalizovat práci a celý proces zvládnout poměrně rychle. V rámci svého týmu se můžeme opřít o špičkové know-how konzultantů a IT architektů z Novasoftu, kteří u zákazníků koordinují výběr a rozsah jednotlivých komponent. Právě díky této synergii a agilnímu přístupu k požadavkům dokážeme řešení od SAPu implementovat v řádu měsíců,“ doplňuje Peter Výboh, head of SAP v BOOTIQ SK.

Více o DPD SK

Kurýrní společnost DPD SK je členem DPDgroup, největší mezinárodní sítě pro přepravu zásilek v Evropě. Poskytuje široké portfolio služeb na Slovensku a v 230 zemích světa. Díky inovativním technologiím, profesionálním zkušenostem a péči o zákazníky je DPD spolehlivým partnerem při přepravě zboží pro odesílatele i příjemce. Kromě toho přebírá odpovědnost vůči životnímu prostředí, zaměstnancům a komunitě díky své skupinové strategii trvalé udržitelnosti. DrivingChangeTM podniká konkrétní kroky, které jsou prospěšné pro životní prostředí. Balíky doručované prostřednictvím DPD dorazí na místo určení s nulovou uhlíkovou stopou. Společnost DPD dopad aktivit spojených s doručováním zásilek měří, snižuje množství oxidu uhličitého, které vylučují její vozidla během přepravy, a následně je kompenzuje na nulu prostřednictvím řady ekologických programů. Závazek k uhlíkové neutralitě, inteligentní městské doručování či program monitorování kvality ovzduší a další inovace tvoří komplexní vizi udržitelného doručování. DPD SK doručuje zásilky v rámci Bratislavy také elektrickými dodávkami a zavazázala se, že do roku 2025 bude v hlavním městě doručovat balíky výhradně tímto způsobem. Vlastníkem skupiny DPDgroup je společnost GeoPost, holding francouzské skupiny Le Groupe La Poste.

Více o BiQ Group

BiQ Group je technologická skupina postavená na proaktivním a partnerském přístupu, díky kterému její experti provázejí klienty výzvami moderního digitálního světa. Skládá se z pěti dceřiných společností rozmístěných ve dvanácti lokalitách v České republice i na Slovensku – BOOTIQ, Consulting Company Novasoft, Bluesoft, EEA a PUXdesign. Díky tomu může být vždy po ruce jak pro lokální šampiony, tak pro globální hráče z řad známých korporací i nadějných startupů. BiQ Group, která je součástí skupiny InTeFi Lukáše Nováka, dnes tvoří více než 460 vývojářů a dalších specialistů s expertním know-how v široké paletě technologií. Díky tomu mohou přinést komplexní službu, od vývoje na míru přes osvědčené platformy SAP, Atlassian a Kentico Xperience až po e-commerce a digitální marketing. Projekty dodává pro firmy T-Mobile, DPD, GTS Alive – ISIC, Škoda, Unipetrol, Allianz pojišťovna, Sazka, Univerzita Tomáše Bati, SZIF, Konica Minolta, Tatra banka a více než stovku dalších klientů.

Newsletter