Měny regionu jsou ve ztrátě. Koruna se drží v okolí silné psychologické hranice 24,00 EURCZK. Dolar od rána posiluje, středový kurz se dostal pod 1,064 EURUSD než přišla korekce.

Eventová platforma Happenee získala od Reflex Capital investici ve výši 1,5 milionu eur. Finance startup využije na další rozvoj produktu a expanzi

Česká eventová platforma Happenee, která představuje revoluci v oblasti správy virtuálních, hybridních, ale i in-person eventů, získala od Reflex Capital investici ve výši 1,5 milionu eur. Navazuje tím na úspěšný rok, v rámci kterého se, i vzhledem k pandemii, začala více soustředit na online prostředí a vývoj vlastní technologie, což ji z hlediska obratu přineslo meziroční růst 550 %. V příštím roce cílí na obrat přes 100 milionů korun. Díky investici nyní Happenee urychlí vývoj nové verze produktu a bude se moci soustředit také na expanzi. Za šestiletou historii má za sebou firma více než 60 zákazníků, 250 hybridních či virtuálních eventů, 500 in-person eventů a přes 150 000 registrovaných účastníků.

„Rok 2020 pro nás byl opravdu zlomový. S příchodem pandemie jsme se rozhodli, že se začneme orientovat převážně na online, tedy virtuální a hybridní eventy, a vůbec poprvé jsme začali tvořit také 3D prostředí. Díky tomu jsme dosáhli skvělých hospodářských výsledků a podařilo se nám dokázat investorům, že Happenee je výrazný hráč na poli správy a tvorby eventů všeho druhu. Investice, kterou jsme od Reflex Capital obdrželi, nám tak nyní pomohou k rozšíření týmu, expanzi na další trhy, ale i k dalšímu rozvoji naší vlastní platformy a tržiště na principu addonů, které k tvorbě eventů využíváme,“ říká CEO a zakladatel Happenee Zdeněk Hesoun.

„Je jasné, že svět se změnil a do budoucna v něm uspěje ten, kdo je schopný se rychle adaptovat. Oblast virtuálních eventů zažívá, díky pandemii, ohromný boom a my věříme, že právě Happenee v ní může uspět. Mají už dnes zajímavé partnery, skvělý produkt a jako při každé naší investici, nás musí nadchnout především samotný founder, což se Zdeňkovi podařilo. Věříme jemu i jeho týmu,” říká Ondřej Fryc, managing partner Reflex Capital.

Happenee 2.0

Finance, jež Happenee díky investorům získalo, použije startup k naplnění několika cílů. Tím prvním, který je v současnosti pro společnost nejdůležitější, je hiring. Firma plánuje vyrůst ze současných 20 lidí na 45 už v tomto roce. Dalším cílem je finalizace produktu Happenee 2.0, který poskytne větší škálovatelnost. V neposlední řadě je to velký důraz na sales a marketing aktivity. Kombinace těchto kroků usnadní expanzi do zahraničí. Soustředit se firma bude zejména na velké korporátní zákazníky v Evropě a v USA a profesionální organizátory kongresů.

Finance budou využity také na vývoj produktu. Především pak na pokračování tvorby digitálního tržiště, které Happenee využívá pro stavbu virtuálních, ale i hybridních eventů.

“Naše tržiště si lze představit trochu jako Lego. Firmy si mohou jednoduše vybrat jednotlivé komponenty a sestavit si událost ve 3D prostředí na míru svým požadavkům. A to včetně vlastního brandingu. Naše Happenee má schopnost přenést offline event v měřítku jedna ku jedné do online 3D prostředí. Se všemi zásadními funkcionalitami jako jsou networking, sdílení zážitků, gamifikace a mnohé další,” doplňuje Hesoun.

1,5 milionů eur od zkušených investorů

V rámci seedového kola uzavřelo Happenee dohodu se zkušenými investory z venture kapitálového fondu Reflex Capital. Ti mají za sebou investice do takových společností, jakými jsou Producboard, Webnode, Apify nebo také Shopsys. U Reflex Capital jde při investování ovšem nejen o samotný nápad nebo firmu, ale zejména o osobu jejího zakladatele, se kterou si investoři musí rozumět.

“S Reflex Capital jsme si okamžitě padli do oka. Poskytují nám vysoce nadstandardní mentoring spolu s jistotou, že spolupracujeme se silným a maximálně zkušeným partnerem. Jednání jsou vždy efektivní. Jsem moc rád, že spolu můžeme pracovat,” říká Hesoun.

O Happenee

Happenee přináší revoluci v oblasti správy virtuálních, hybridních, ale i in-person eventů. Díky vývoji a využití vlastního SaaS (Software jako služba) řešení vytváří neopakovatelné zážitky a umožňuje firmám spojit lidi na těch nejúžasnějších eventech světa. Současně při tvorbě virtuálních venue a 3D prostředí pracuje s těmi nejmodernějšími technologiemi. To vše s maximální orientací na jednoduchost, responzivitu a funkčnost ve webových prohlížečích. Happenee také neustává ve tvorbě digitálního tržiště, jenž funguje jako stavebnice. Neustále tak přibývají další kombinace možností, ze kterých si lze sestavit event podle vlastních představ. Aby byl vždy originální, zábavný a jedinečný. Pro své zákazníky z řad nadnárodních společností dokáže jakýkoliv typ události zastřešit od A do Z. Zaměřuje se ovšem také na tvorbu komunitní a komunikační platformy pro celoroční použití, kde může zákazník pracovat a komunikovat se svou komunitou 365 dní v roce.

Newsletter