Finanční expert Frenkee otevírá zákazníkům Sejf. Nová služba chrání uložené smlouvy a hlídá pro klienty ty nejlepší nabídky na trhu

Kontroluje konce pojistných nebo hypotečních smluv, sám a automaticky doporučí nejvýhodnější nové nabídky a ty dokáže se souhlasem zákazníka také online sjednat. To je nová služba Sejf, kterou představuje digitální finanční poradce Frenkee. Mladá technologická firma nově umožňuje Čechům si do Sejfu nahrát všechny jejich smlouvy k finančním produktům. Frenkee se pak vedle doporučení výhodnějších produktů před koncem smlouvy postará také o aktualizace kontaktních údajů nebo o ochranu citlivých dat. A to vše bez nutnosti jednat s finančním poradcem nebo navštěvovat pobočky finančních institucí. Tímto krokem se společnost přibližuje své vizi, kdy digitální nástroje a služby nahradí většinu finančních poradců a odbourají zdlouhavé návštěvy poboček finančních institucí.

„Kdy mi končí fixace hypotéky? Mé auto ztrácí na hodnotě, mám tu správnou pojistku? A kdy vlastně mohu ukončit současnou pojistnou smlouvu? To je příklad řady Čechů, kteří si s tím často neumí poradit. Náš Sejf využívá technologie, které lidem život zjednoduší, a ti si následně mohou výhodnější produkty sjednat rovnou online, z pohodlí domova,“ komentuje Jiří Hluchý, bývalý finanční poradce, který založením Frenkeeho chce digitalizovat zkostnatělý svět sjednávání finančních produktů.

Služba může sloužit nejen pro osobní účely, ale také jako firemní benefit v mnohem širším měřítku. To navazuje na samotnou filozofii firmy, která nejen že pomáhá zákazníkům sjednat pojištění či hypotéky pohodlně online, ale stará se o ně dlouhodobě, šetří jim peníze a čas. Spuštění Sejfu je pro Frenkee zásadním mezníkem a firma věří, že tato technologie dá přístup široké veřejnosti ke kvalitním a výhodným finančním produktům. Zakladatel fintechu Jiří Hluchý stavěl Sejf také na základě svých zkušeností ze světa poradenských služeb, ve kterých se většina poradců a zprostředkovatelů honí za novým obchodem a na vztah se „starým“ klientem tak nezbývá čas. „Digitální technologie je v tomto ohledu bezchybná,” říká Hluchý.

Pro nové i stávající zákazníky

Kromě toho, že se v Sejfu automaticky ukládají nové smlouvy domluvené přímo v rámci platformy Frenkee, která je také automaticky porovnává se současným trhem, umožňuje služba uložit i smlouvy, které na platformě sjednané nebyly. Po vložení se ze smlouvy automaticky načtou data, která se poté využívají pro porovnávání smlouvy s tržní nabídkou, vše automaticky a bez rušení zákazníka. V případě nalezení lepší nabídky Frenkee zákazníka informuje o možnostech, které se mu nabízí.

„Lidé nemají čas ani chuť trávit večery porovnáváním nabídek. Stejně tak jsou otrávení nudnými schůzkami v kavárnách nebo atakováním otravných call center. Do Sejfu stačí nahrát smlouvu, o zbytek se postará Frenkee. Brzy budeme umět ocenit i auta a nemovitosti. Tím lidem budeme udržovat jejich smlouvy aktuální. Už se nestane, že by za auto platili kvůli nesmyslně nastavené pojistné částce v původní smlouvě víc, než je potřeba. U nemovitosti pak nemusí mít strach z podpojištění,“ dodává Hluchý.

Frenkee vznikl v roce 2019 a zprvu se zaměřoval hlavně na majetkové a cestovní pojištění. Od té doby se záběr firmy postupně rozrostl o další služby jako životní pojištění, hypotéky, pojištění odpovědnosti či majetku, konsolidace úvěrů a nově Sejf. Dlouhodobé zákazníky Frenkee odměňuje vlastní měnou Frenky, za kterou si mohou koupit například cestovní pojištění nebo pojištění odpovědnosti. Mezi chystané novinky patří také likvidace pojistných událostí, které Frenkee za zákazníky nahlásí a také vyřeší.

O potřeby zákazníků a vývoj platformy se v současnosti stará tým více než třiceti lidí, z toho většina se zaměřuje na IT, marketing a péči o zákazníky, zbytek jsou specialisté s dlouholetou zkušeností v oblasti financí a profesionálních poradců, kteří se zaměřují na komplexní případy, v nichž je potřeba lidský faktor. Cílem je však ještě větší automatizace všech procesů a minimalizace lidských chyb a interakcí, která naplní vizi společnosti o zcela autonomním finančním poradci pro širokou veřejnost.

Více o platformě Frenkee

Frenkee je český fintech startup postavený na dlouholeté praxi z distribuce finančních produktů a budování služeb založených na moderních technologiích. Frenkee je finanční expert, který srovnává dostupné nabídky od prověřených finančních institucí. Zákazníkům následně umožňuje sjednat tyto produkty online, bez nutnosti potkávat se s finančním poradcem nebo návštěvy pobočky. V nabídce startupu je nyní cestovní pojištění, životní pojištění, pojištění odpovědnosti, cizinců, majetku a zaměstnanců; hypotéky a autopojištění. Zakladatelem služby je bývalý finanční poradce a podnikatel Jiří Hluchý. K založení startupu ho vedla frustrace z neférového jednání finančních poradců. Ti často jednají ve svůj prospěch, nikoli ve prospěch klienta, a to nabídkou nevhodných finančních produktů. Vývoj služby započal v roce 2019, ostrého spuštění se Frenkee dočkal počátkem roku 2022. Dnes působí v České republice a na Slovensku. Cílem služby je ukázat, že i sjednání finančních produktů může být fér a sexy.

Newsletter