Grason spouští novou platformu: digitalizuje flexibilní zaměstnávání a propojí firmy s pracovníky napřímo

Na pracovním trhu je teď hodně skloňované slovo flexibilita. Zaměstnanci ji požadují, ale firmy neumí reagovat na nové potřeby lidí. Přitom pracovníci v některých firmách zoufale chybí.

Podle údajů společnosti Grason v současné době flexibilitu nabízí méně než 10 % inzerovaných pracovních míst. A to i ve chvíli, kdy pro 70 % zaměstnanců je flexibilita známkou atraktivity. Týká se to přitom nejen mladých lidí, kde se stává nutností, ale i ostatních věkových kategorií. Většina lidí starších 50 let chce pomalu odcházet do důchodu prostřednictvím zkrácení pracovní doby.

Firmy však flexibilitu nabízejí v omezené míře, protože spolu nese velké množství administrativní zátěže. Na shánění a plánování směn pracovníkům nebo papírování však personalisté nemají obvykle čas. A přesně to všechno mění technologický start-up ze stáje Mitonu.

Grason přichází s technologickým all in one řešením na flexibilní zaměstnávání napřímo bez nutnosti využívat personální agentury. Firmy s ním zaměstnají pracovníky přímo do kmene a 1 hlavní úvazek na HPP pokryjí 2-3 pracovníky na zkrácený úvazek. Díky hodnocení pracovníků od ostatních firem odpadá nutnost pohovoru, zkracuje se délka náboru z týdnu na hodiny a zároveň roste spolehlivost a motivovanost pracovníků.

Systém dále automaticky připraví a vyplní pracovní smlouvy, elektronicky nebo fyzicky podepíše veškeré dokumenty, zpracuje mzdy i pracovníky zrychleně vyplatí. Firmy platí měsíční poplatek za využití softwaru, ale neplatí peníze z hodiny pracovníka a mohou navýšit jejich mzdu a být tak atraktivnějším zaměstnavatelem.  V databázi je 10 000 pracovníků, kteří již odpracovali více jak 50 000 směn. Využívá ho například Datart, DámeMarket (DámeJídlo), některé z poboček Fruitisimo a dalších 250 klientů.

V našem řešení má každý pracovník plnou kontrolu nad svou prací i životním stylem. Pracovníkům umožňujeme si svobodně rozhodovat kdy, kde a jak budou pracovat. Firmám dáváme inovativní technologii, které je zbaví stresu z nedostatku pracovníků a veškerého papírování, protože u nás vše vyřeší na pár kliknutí. Zároveň se firma ohleduplně, když neponižuje plat pracovníků o desátek personálních agentur,” popisuje Karel Mařík spoluzakladatel a CEO start-upu Grason.

“V našem rychlém a dynamickém businessu se občas stane, že některý z pracovníků skladů odpadne, což ohrozí provoz dané pobočky Dáme market. Na základě doporučení jsme se rozhodli navázat spolupráci s Grasonem, jakožto rychlým a spolehlivým zdrojem nárazových pracovních kapacit. Pracovníci z Grasonu se stali naší cennou posilou a my díky nim dokážeme plnohodnotně dodat kvalitní službu. Nyní vykrývají nejenom nárazové směny na skladech, ale stávají se i pravidelnou součástí pracovního týmu,” říká Denisa Srnková hlavní HR DámeMarket.

V roce 2025 bude budou mileniálové a gen Z tvořit 70 % pracovní síly. Do roku 2030 to bude o dalších 5 % víc. Tyto generace vedle finančního ohodnocení zdůrazňují stále více potřebu kvality života. Očekávaný nárůst flexibilní práce s ohledem na trendy wellbeingu a worklife balance raketově vzroste.

Mobilní aplikace Grason, která do gastronomie oficiálně vstoupila v roce 2018 a ihned umožnila efektivní řešení nedostatku a spolehlivost personálu, s nímž se gastronomie velmi často potýká. Nyní se Grason naplno rozkročil do nových odvětví logistiky, retailu, kterým umožňuje nejen pokrýt nedostatek pracovníků, ale i díky novým funkcím I implementovat flexibilní zaměstnávání do firemní struktury. Flexibilita a svobodná volba, kdy a kde budu pracovat, táhne nejen mezi podniky, ale i pracovníky. Přes aplikaci se odpracovalo 50 000 směn a využívá jí více jak 350 podniků. Počet ověřených pracovníků s hodnocením, kteří se mohou na směny hlásit je přes 10 000.

Newsletter