Australská centrální banka dále zvýšila sazby. Pomohla tím procyklickým měnám. Euro po včerejším US indexu ISM služeb zpevnilo nad 1,0700 EURUSD. Koruna pod 23,55 za euro.

Huawei oznamuje hospodářské výsledky za první čtvrtletí 2021: Naše podnikání nadále odolává nepříznivým podmínkám

Technologická společnost Huawei zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2021. Ty podle společnosti splnily firemní předpoklady. Huawei vygenerovala tržby ve výši 152,2 miliard čínských jüanů (23,47 miliard amerických dolarů), což představuje meziroční pokles o 16,5 %. Zatímco podnikání v oblasti síťových technologií a služeb provází stabilní růst, tržby v oblasti produktů a služeb pro spotřebitele zaznamenaly pokles částečně i v důsledku prodeje značky chytrých telefonů Honor v listopadu 2020. Čisté ziskové rozpětí společnosti meziročně vzrostlo o 3,8 %, a dosáhlo tak 11,1 %. Za příznivými výsledky stojí zejména snaha společnosti o zvýšení kvality operací a efektivity řízení a dále také příjmy z licenčních poplatků ve výši 600 milionů USD.

„Rok 2021 pro nás bude dalším náročným rokem, ale je to také rok, kdy se začne formovat naše budoucí rozvojová strategie,“ prohlásil rotující předseda představenstva společnosti Huawei Eric Sü. „Děkujeme našim zákazníkům a partnerům za jejich nepřetržitou důvěru. Bez ohledu na to, s jakými výzvami se budeme potýkat, budeme i nadále utužovat odolnost našeho podniku, a to s cílem nejen přežít, ale pokračovat udržitelným způsobem. Jako vždy se budeme i nadále soustředit na potřeby našich zákazníků a přinášení praktické obchodní hodnoty,“ dodal Sü.

V oblasti sítí nové generace Huawei usiluje o plné rozvinutí potenciálu 5G a s ním spojené nové hodnoty. Se zaváděním 5G sítí asistuje Huawei operátorům z celého světa, prostřednictvím čehož pomáhá uspokojovat požadavky spotřebitelů i průmyslových odvětví a zároveň zvyšovat svoji vlastní efektivitu dodávek. Společnost také pokračuje ve zdokonalování svých schopností v oblasti softwarového inženýrství a zvyšuje investice do tohoto sektoru s cílem postupného nárůstu podílu softwaru a s ním spojených služeb v rámci celého portfolia příjmů.

„Jako vždy zůstávají naším závazkem technologické inovace a významné investice do výzkumu a vývoje, vedle kterých také pracujeme na řešení problémů s kontinuitou dodávek způsobených omezeními na trhu,“ zdůraznil Sü. „I nadále hodláme dělat průlomové objevy v základních vědách a posouvat hranice technologií,“ shrnuje závazky společnosti k dalšímu růstu předseda představenstva.

 

Newsletter