Huawei představil budoucnost zelených řešení: rozvoj technologií i přechod k udržitelnosti jsou možné současně

Ekologická řešení v ICT průmyslu nemusí vznikat za cenu omezení rozvoje technologií. Naopak – rozvoj celého odvětví může jít ruku v ruce se zelenými trendy. Na setkání Huawei Green Summit v předvečer veletrhu bezdrátových technologií MWC v Barceloně prezident ICT strategie a marketingu společnosti Huawei Pcheng Sung představil, jakým způsobem hodlá postupovat technologický gigant i jaké příležitosti se nyní nabízí v intenzivních snahách o docílení udržitelnosti. „Zdá se, že odvětví ICT stojí před těžkou volbou, zda přejít na zelenou, nebo se rozvinout. Jsme však přesvědčeni, že se toto odvětví si nemusí nevybírat a na místo toho vykročit ekologickým směrem a rozvíjet se současně,“ řekl Pcheng.

Pcheng poukázal na to, že se nacházíme uprostřed „velkého třesku“ umělé inteligence, jejíž využití přináší operátorům nové výhody a příležitosti. Tento proces ovšem vyžaduje lepší ICT infrastrukturu, což kvůli vyšší šířce pásma a zvýšenému výpočetnímu výkonu vede k rychlému nárůstu spotřeby energie v síti. Podle Pchenga jsou však udržitelnost ICT a současný rozvoj tohoto odvětví možné, pokud jsou dostatečně vyváženy tři hlavní faktory: energetická účinnost, využívání obnovitelné energie a uživatelská zkušenost. Právě řešení kladoucí důraz na rovnováhu těchto faktorů hodlá Huawei představit návštěvníkům veletrhu MWC a začít tak dláždit cestu pro zelený rozvoj sítí ICT infrastruktury.

V oblasti energetické účinnosti prosazuje společnost Huawei nejen zaměření na zlepšování energetické účinnosti sítě, ale také na snižování absolutní spotřeby energie. Ať už jde o minimalizaci spotřeby při minimálním vytížení prostřednictvím omezení využití frekvenčních pásem, přenosových kanálů, snížení výkonu až po režim „spánku“. K řešení problémů teplotních výkyvů pak lze využít nové materiály a procesy – pro příklad uveďme situaci, když dojde k vypnutí mobilní antény AAU. Napájecí modul může nezávisle zůstat v pohotovostním režimu, což znamená, že spotřeba energie AAU při extrémně nízké zátěži může být snížena z 300 W na méně než 10 W.

Pokud jde o obnovitelné zdroje energie, Huawei požaduje, aby se na ně odvětví zaměřilo komplexně, tedy od rozsahu zavádění zelených energií, až po jejich efektivní využívání. Důležité je také uzpůsobení samotného využívání obnovitelných energií nejen na úrovni síťových řešení, ale především dle konkrétní lokality. Na základě individuálních informací o určitém místě, jako jsou například cena elektřiny, stav baterie, počasí či objem služeb, lze díky plánovacím algoritmům maximalizovat efektivitu výroby energie a dostupnost napájení na základě zatížení a zároveň minimalizovat celkové náklady na energii.

V neposlední řadě Huawei navrhuje, aby se pozornost již nezaměřovala pouze na úsporu síťové energie a naplnění klíčových ukazatelů výkonnosti, ale rozšířila se na zajištění uživatelské zkušenosti. Optimální zásady úspory energie lze přijmout podle různých síťových scénářů. V případě scénářů s nízkým provozem je zaručeno, že základní klíčové ukazatele výkonnosti sítě maximalizují úsporu energie, zatímco u scénářů s vysokým provozem je zaručena uživatelská zkušenost. Přístupy založené na zkušenostech jsou zdokonaleny a přetransformovány v přístupy založené na datech, což umožňuje generování energeticky úsporných opatření během několika minut a nabídne možnosti pro optimalizaci v rámci milisekund.

Pcheng zdůraznil, že Huawei pravidelně aktualizuje svá zelená řešení v souladu s těmito třemi výše uvedenými faktory a na tomto základě představil řešení Huawei Green 1-2-3. Jednotlivá čísla zde po sobě odkazují na jeden index pro výstavbu zelené sítě, na zaměření na dva scénáře, jimiž jsou vysoká energetická účinnost a velmi nízká spotřeba energie, a na systematické třívrstvé řešení, které pokrývá konkrétní lokalitu, síť a provoz. Společnost Huawei hodlá spolupracovat s operátory po celém světě a s pomocí podobných řešení společně pracovat na dosažení rovnováhy mezi ekologií a rozvojem s cílem urychlit proměnu ICT odvětví v zelenější segment.

Veletrh MWC Barcelona 2023 probíhá od 27. února do 2. března ve španělské Barceloně. Společnost Huawei představí své produkty a řešení na stánku 1H50 ve Fira Gran Via Hall 1. Společně s globálními operátory, profesionály v oboru a vůdčími zástupci veřejného mínění provede návštěvníky tématy, jako jsou obchodní úspěch 5G, příležitosti 5,5G, zelený rozvoj, digitální transformace a vize využití strategie GUIDE k položení základů pro 5,5G.

O společnosti Huawei

Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.

Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.

V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost, plně vlastněná svými zaměstnanci.

Newsletter