Evropské i americké výnosy klesají. Euro po včerejším zpevnění nad 1,0900 EURUSD zisky smazalo. Obchoduje se pod 1,0850 EURUSD. Koruna se drží stabilně nad 23,80 za euro.

Huawei se zaměřil na středoškoláky, ve spolupráci s Czechitas nabízí jedinečné vzdělávací kurzy pro vybrané studenty

Technologická společnost Huawei pokračuje ve své misi vzdělávat mladé české talenty. Prostřednictvím partnerství s neziskovou organizací Czechitas, která již sedmým rokem pomáhá zpřístupnit výuku digitálních dovedností především ženám a mladým lidem, umožní třiceti středoškolským studentům a studentkám bezplatné absolvování výukového programu zaměřeného na IT. Huawei tak navazuje na svou letní spolupráci s Czechitas, kdy finančně podpořil prázdninové kurzy IT pro studentky středních škol.

Celkem dvacet lekcí vzdělávacího programu je určeno všem studentům středních škol se zájmem o digitální technologie. „Studenti se naučí základy z grafiky, pak také jak ovládat online kancelářské balíky programů nebo si vytvoří svůj web. To není všechno. Nahlédnou také do světa online marketingu, sestaví si skvělý životopis a vyzkouší si webové animace. Cílem je ukázat mladým lidem základy a oni se pak mohou rozhodnout, co je nejvíc baví a pokračovat v dalším vzdělávání,” prohlásil ředitel Czechitas Ondřej Čejka.

Huawei dlouhodobě podporuje české talenty například prostřednictvím vysokoškolského programu Seeds for the Future, který umožňuje studentům technických oborů nahlédnout pod ruce největším odborníkům z Huawei, a letos v říjnu odstartuje jeho šestý ročník v rámci České republiky. Spolupráce s Czechitas je pro technologickou společnost příležitostí, jak oslovit talenty ještě dříve, a to ve chvíli, kdy se rozhodují v otázce směřování svého dalšího vzdělání. Odvětví ICT patří dlouhodobě k nejdynamičtějším na světě a nabízí širokou škálu uplatnění i zajímavé vyhlídky do budoucna.

„Podpora vzdělávání a rozvoj talentů je jedním z hlavních pilířů našich dobročinných aktivit v České republice. Věříme, že darovat vzdělání je tím nejlepším příspěvkem pro budoucnost Česka. Zároveň usilujeme o větší zapojení žen v rámci ICT oboru. Czechitas jsou proto pro nás naprosto ideálním partnerem, jak přispět k rozvoji talentů a digitální budoucnosti České republiky,“ říká Dina Mašínová CSR manažerka české pobočky společnosti Huawei.

Vzdělávací program bude probíhat od 7. října do 17. března vždy ve čtvrtek od 16:00 do 18:30. Celkem se jedná o 20 lekcí členěných do deseti tematických okruhů.

Newsletter