Dolar zpevnil pod 1,0650 za euro, a je nejsilnější od dubna. Bitcoin překonal 88 tisíc dolarů, a je tak nejdražší v historii. Silný dolar oslabil měny regionu. Koruna nad 25,35 za euro a nad 25,80 za dolar. Americké výnosy se včera neobchodovaly z důvodu státního svátku.

Inkubátor Fintech Booster českého studia Applifting ocenil tři našlápnuté fintech startupy

Intenzivní desetitýdenní inkubační program Fintech Booster české vývojářské společnosti Applifting úspěšně ukončil své první kolo. Z 10 účastníků nejvíce zazářily fintechy M&AI, Savellio a Bill Systems, které tak dosáhly na finanční odměnu. Kromě finanční odměny si z programu odnášejí úspěšně zvládnutou validaci svých projektů, která jim nyní umožní projekty posunout k dalšímu, tentokrát praktickému vývoji. Během něj mohou kdykoli sáhnout po pomoci Appliftingu, který má s vývojem fintechových aplikací bohaté zkušenosti – pracoval například na aplikacích v mobilním a cloudovém bankovnictví Erste Group Bank či BankID. V rolích partnerů program podpořila Visa, Microsoft, Deloitte, ale také advokátní kancelář Mavericks ve spolupráci se Solidpixels a Innovatee.

„Za deset let vývoje aplikací pro největší finanční instituce sledujeme různá úskalí, která brání inovativním startupům, byť s revolučními nápady, vstoupit na fintechový trh. Například při vývoji BankID jsme si vyzkoušeli, jak složité je vyřešit integraci API tak, abychom od všech bank dostávali stejné informace, aby jedna aplikace dokázala fungovat napříč celým trhem. Obdobný proces je složitý a nákladný, což foundery dokáže spolehlivě odradit. V odvětví vidíme obrovský přínos pro nové projekty, tudíž jsme s Fintech Boosterem chtěli dát právě těmto founderům šanci přinést něco nového a pomoci jim s rozjezdem,“ říká Jiří Ettler, head of Fintech Booster.

Jiří Ettler, head of Fintech Booster HD

Z deseti účastníků Fintech Boosteru vybrala porota tvořená zástupci Appliftingu, fondu Depo Ventures a partnera inkubátoru společností VISA tři nejnadějnější projekty, které ocenila finanční odměnou ve výši 30, 20 a 10 tisíc korun. Nejvyšší částku si odnesl nástroj M&Ai využívající umělou inteligenci pro optimalizaci a zrychlení procesů fúzí a akvizic, čímž slibuje revoluci v rychlosti a efektivitě provádění obchodních transakcí. Druhé místo obsadila aplikace Savellio, která usiluje o zlepšení finanční gramotnosti mladých lidí tím, že jim nabízí přehledné nástroje pro správu osobních financí. Na třetím místě se pak umístila aplikace Bill zaměřená na digitalizaci procesů nejen v advokátních kancelářích, s cílem zvýšit efektivitu a snížit administrativní zátěž.

„Celý běh inkubátoru nás utvrdil v tom, že validace je nezbytně důležitým aspektem každého začínajícího projektu. Díky této fázi pak mají jednotlivé projekty výrazně vyšší šanci uspět na trhu,“ uvádí Ettler.

S produktem na trh

Po teoretickém základu ve fázi inkubace jsou startupy připravené na praktickou akceleraci, vývoj produktu a vstup na trh. Jako absolventi inkubátoru mohou nadále kdykoli sáhnout po podpoře Appliftingu, například i při vývoji produktu, a těžit tak z bohatých zkušeností studia, které stojí za aplikací BankID či řady projektů pro Erste Group Bank.

„Mám velkou radost z úspěchu, který Fintech Booster zaznamenal. Celý projekt souzní s naší firemní vizí pomáhat české vývojářské komunitě, v čemž Jirka s týmem odvádí skvělou práci. Těšíme se na další cestu, která vítězné startupy čeká a během které jim Applifting bude poskytovat podporu. Věřím, že nejeden z nich přispěje k rozvoji fintechu na české scéně a možná i v zahraničí,“ uzavírá Vratislav Kalenda, spoluzakladatel a CEO Appliftingu.

Applifting je české vývojářské studio, které vytváří software a aplikace na míru pro přední tuzemské i zahraniční společnosti. Podle žebříčku Deloitte Fast 50 za rok 2020 jde o osmou nejrychleji rostoucí firmu v České republice a 22. ve střední Evropě. Applifting stojí na unikátním principu naprosté otevřenosti. Každý applifter může ovlivňovat směřování firmy i výběr projektů. Všichni navzájem znají výši svých platů a vědí, co musejí udělat pro to, aby se profesně i finančně posunuli. Také proto Applifting patří mezi tzv. tyrkysové firmy, pro něž je na prvním místě spokojenost zaměstnanců a klientů, zisk je pouze nástrojem pro dosahování vyšších cílů. Mezi hlavní klienty studia patří Jablotron, mateřská společnost České spořitelny Erste Group, kanadský gigant Telus a Heureka. Applifting vznikl v roce 2014 jako garážový projekt Filipa Kirschnera a Vratislava Kalendy a od té doby se rozrostl na 160 pracovníků v celé skupině.

Newsletter