Evropské výnosy rostou rychleji než americké díky lepším revizím evropských PMI. Dolar obrátil do ztráty nad 1,0480 za euro. Měny regionu drží ztráty. Koruna nad 24,50 za euro.

Inteligentní budovy šetří peníze i životní prostředí. Chytřejší řešení pro vysoké školy, nemocnice či mobilní operátory realizuje brněnská Synerga, která letos slaví 26 let na trhu a 11 tisíc budov s jejich systémy

Nákladově efektivní a energeticky úsporná budova je snem každého realitního investora. Tím spíš, když se přidá ještě vysoká flexibilita při změnách užívání prostorů a maximální komfort pro obyvatele a uživatele. Právě o taková řešení se zasazuje brněnská firma Synerga. Ta v letošním roce slaví 26 let své existence a zároveň dosažení mety 11 tisíc budov, které obsluhují její systémy. Celkem má Synerga na kontě přes pět tisíc komplexních realizací, dodává řešení pro vysoké školy a univerzity v Brně a Praze a nově spolupracuje s mobilním operátorem T-mobile. V loňském roce získal majoritní podíl ve společnosti investiční fond RN Tech, který se zaměřuje na proptech v České republice.

Luboš Daniel

Synerga svým klientům zajišťuje vše od projektování přes realizaci až po provozování technických zařízení budov, včetně energetického managementu a zabezpečení budov. Svou činnost zakládá na moderních technologiích, zkušeném týmu a profesionálnímu přístupu. Společnost vznikla již v roce 1995 a za posledních 26 let má na kontě více než pět tisíc úspěšných realizací, mezi nimiž vyčnívá například projekt pro Vysoké učení technické v Brně, kde je instalován jeden z největších integrovaných systémů od výrobce Honeywell.

„Naší novou službou je poskytování energetických služeb formou energy performance contracting (EPC) – řešíme kompletní úsporná opatření a následně se staráme o jejich provoz. Naše odměna pak závisí na tom, jak úspěšná naše úsporná řešení jsou, takže klient se může spolehnout na tu nejlepší službu,“ uvádí Luboš Daniel, ředitel společnosti Synerga.

11 tisíc budov v rámci více než 5 tisíc zakázek

V letošním roce Synerga dosáhla významného milníku – její systémy se starají už o více než 11 tisíc budov a celkem společnost realizovala přes 5 tisíc komplexních projektů, přičemž aktuálně provozuje a servisuje budovy více než 160 klientům. „Dlouhodobě spolupracujeme například s brněnskými vysokými školami jako Masarykova univerzita, Vysoké učení technické nebo Mendelova univerzita nebo společností Lohmann & Rauscher, s. r. o., pro niž už od roku 2003 zajišťujeme například centrální energetický dispečink, zajišťujeme servis technologie VZT, ÚT a měření a regulace a provozujeme nepřetržitou pohotovostní službu,“ doplňuje Daniel.

Synerga dokáže aplikovat chytrá řešení jak u nově vznikajících budov, tak v již postavených objektech, a to bez ohledu na jejich velikost. Například už v průběhu přípravy výstavby nalézá vhodná řešení pro vytvoření požadovaného klimatu v budově při optimálním koncepčním provázání systémů vytápění, chlazení a větrání s důrazem na rozumnou kombinaci investičních a provozních nákladů.

Prostor pro zefektivnění a snížení stávajících provozních nákladů lze podle CEO Synergy nalézt i u stávajících projektů. „Investovat do moderních technologií a systémů řízení energií se vyplatí jak při přípravě zcela nových projektů, tak u již existujících budov, skrze ně lze totiž dosáhnout významných úspor. Jsme tady pro všechny, kteří chtějí, aby jejich budovy byly komfortní pro jejich uživatele, ekonomicky úsporné a zároveň šetrné k životnímu prostředí. Jinými slovy inteligentní. My takové inteligentní systémy umíme nejen navrhnout, ale také realizovat a s odbornou péčí provozovat,“ potvrzuje Daniel.

Více o společnosti Synerga

Synerga, a. s., poskytuje komplexní dodávky v realizaci technických zařízení budov, systémy automatizace budov včetně inteligentních (MaR, SLP, BMS) s následným servisem a provozem. Vznikla v roce 1995 spojením dvou lokálních firem, které se zabývaly řídicími systémy. Synerga se postupně vyprofilovala jako jedna z předních firem v oblasti dodávek a instalací technických zařízení budov a návazných služeb – servis, provoz a instalace a prodej energií. Synerga realizovala více než 5 tisíc zakázek u stovek spokojených zákazníků, včetně komplexních systémů inteligentních budov. V roce 2017 došlo k posílení společnosti vstupem silného finančního partnera – finanční skupiny RN Solutions, od roku 2020 je jejím majoritním vlastníkem investiční fond RN Tech.

Více o RN Tech

RN Tech je český investiční fond, který se soustředí na investice do nadějných českých společností pohybujících se na poli proptech – moderních nemovitostních technologií, které mění tradiční a stabilní sektor real estate. Společnosti v portfoliu fondu se věnují každé fázi života nemovitosti, od záměru a developmentu přes výstavbu a dodávky technologií až po správu budov, energetický management a prodej či pronájem – a investoři těží z každého kroku. RN Tech tak v sobě spojuje tradiční stabilitu nemovitostního odvětví a dynamický potenciál aktuálního proptech trendu.

Newsletter