Investoři se představí startupům. Online setkání Reverse Pitch pomůže zakladatelům vybrat toho nejlepšího

Začátky v podnikání jsou vždy obtížné. Bez těch správných kontaktů bývá takřka nemožné prorazit. A ve startupovém světě to platí dvojnásob. Mezinárodní syndikát andělských investorů DEPO Angels ze skupiny DEPO Ventures proto na konci března uspořádá akci Reverse Pitch, která pomůže propojit startupy s investory. Začínající podnikatelé si budou moci rozšířit síť svých kontaktů. Představí se jim desítka andělských investorů ze střední Evropy a pobaltských zemí, kterým se zároveň otevře cesta k novým investičním příležitostem.

„V rizikovém kapitálu dlouhodobě existuje nerovnováha mezi investory a zakladateli technologických firem, a to zpravidla ve prospěch investorů. Od asymetrie informací po využívání lepší vyjednávací pozice z titulu vlastníka kapitálu. Vyjednávání mohou být často neúspěšná, což je pro obě strany neefektivní. Říkali jsme si, že by bylo zajímavé tyto role obrátit. Co kdyby zakladatelé měli nejprve možnost lépe poznat investora a vybrat si toho, který mu sedí jak lidsky, tak po odborné stránce? Naší ambicí je sblížit investory a technologické zakladatele a vytvořit jim podmínky pro budoucí partnerství, kde jsou jsi obě strany rovny. Dáváme tím příležitost také investorům, kteří chtějí získat nové atraktivní investiční příležitosti,“ dodává Michal Ciffra z DEPO Ventures.

Reverse Pitch odstartují krátké prezentace pozvaných investorů. Každý z nich dostane tři minuty, aby představil sebe, své odborné znalosti a zaměření. Po každém vystoupení bude dvouminutový prostor na otázky a odpovědi. Dotazy bude pokládat porota složená ze zkušených zakladatelů. Akci zakončí networking.

Neobvyklé online setkání je zdarma a je vhodné pro všechny zakladatele startupů, které se nacházejí v rané fázi. Reverse Pitch proběhne online 31. března 2022 od 17 hodin středoevropského času, zájemci se mohou přihlásit zde.

DEPO Angels pravidelně pořádá mezinárodní online akce na propojení startupů s investory. V minulosti podobná setkání pomohla k investicím startupům TATUM, Bikefair, Zenoo, Augmented Robotics, Beem, Pulselive, SmartGuide a dalším. Letos v únoru se třeba konala akce Transatlantic Startup Pitch, kde se představilo deset globálních startupů s původem v Evropě i v Severní Americe.

Pomoc od investorů startupům se navíc neomezuje jen na poskytnutí finančních prostředků, obchodních nástrojů či dalších zdrojů. Zakladatelé a šéfové startupů od nich mohou získat rady a nápady, jakou cestou se při budování vlastního byznysu vydat nebo jak překonávat překážky. Investoři dobře znají startupové prostředí i celý trh, mívají přehled o konkrétním odvětví, o konkurentech či potenciálních zákaznících. A rádi se o své zkušenosti podělí.

„V každé fázi startupu má investor svoji specifickou roli. Věříme, že v raných fázích je úloha dobrého andělského investora zásadní. Zakladatelům může poradit a pomoci díky své síti obchodních kontaktů i znalostem. Snažili jsme se tomu také přizpůsobit výběr investorů, kteří na akci vystoupí. Usilujeme o to, aby byla co nejvíc mezinárodní a různorodá,“ zdůrazňuje Michal Ciffra.

Více o skupině DEPO Ventures

DEPO Ventures je investor pro rané startupy v regionu CEE opřený o komunitu andělských investorů. Spravuje dva andělské fondy, které umožňují investorům aktivní zapojení. Celkem již zainvestovali do 18 společností, například do Tatum, SmartGuide, Mileus, Oxus.AI.

Investiční skupina řídí také mezinárodní syndikát DEPO Angels, v níž propojuje důvěryhodné investory s kvalitními startupy a zjednodušuje jim celý investiční proces. Navíc zajišťuje výhodné syndikace, které umožňují investice i v nižších částkách.

Vizí DEPO Ventures je naučit podnikatele a osoby s vysokým jměním, že investice do startupů by měly být přirozenou součástí portfolia každého investora.

Newsletter