Investown se připojuje ke světovým fintech lídrům. Investown členství nabídne investorům šest úrovní a zvýhodněné úročení

Investown jde ve stopách světově úspěšných fintechů a spouští své Investown členství. Podobně jako online banka Revolut nebo platforma Robinhood se svými programy Ultra a Gold, nabídne Investown věrným investorům výhody nad rámec standardních podmínek. Investown členství se zaměřuje primárně na zvyšování výnosů pro klienty, přičemž zhodnocení se podle úrovně, kterých je šest, navýší v rozmezí 0,2 % až 1 % p. a. Dále lidé mohou získat předplatné podcastů a zajímavých médií či službu concierge, která jako asistent na telefonu za investora vyřídí rezervaci ubytování, hlídání dětí či objednání květin. Úroveň, a tedy i výhody investoři získávají automaticky na základě velikosti svého portfolia.

„Cílem zavedení Investown členství je odměnit věrné investory. Prémiové účty na jiných finančních platformách jsou totiž běžnou praxí. Zároveň chceme zajistit, že naši investoři budou dosahovat atraktivních zisků, přestože probíhá snižování sazeb na spořicích účtech nebo jiných investičních produktech. V rámci členství tak získají bonusové výnosy ke každé nové investici – a to již od druhé úrovně členství Active. Celý program je zdarma a přiřazená úroveň se odvíjí podle aktuální hodnoty portfolia. U nejvyšší úrovně získá uživatel přístup k asistenční službě Concierge, kterou může využít například k rezervaci restaurace, zajištění VIP vstupenek na společenské nebo sportovní akce či jen objednání květin,“ říká Alan Pock, spoluzakladatel a CEO Investownu.

Alan Pock

Nadstandardní benefity jsou u fintechových platforem ve světě běžně k vidění. Nejznámějším je Revolut, který nabízí čtyři úrovně členských plánů, kdy u nejvyššího uživatelé získají neomezený přístup do letištních salonků zdarma, či při platbě kartou až 1,2% cashback. Další známou platformou je Robinhood, která poskytuje možnost obchodování s akciemi či kryptoměnami. Ta v rámci svého programu nabízí uživatelům například až 3% cashback z nákupů a řadu dalších výhod.

Odměny za věrnost

Investown přináší šestiúrovňový systém, který klientům poskytne exkluzivní příležitosti a benefity. Jednotlivé úrovně dělí dle aktuální hodnoty portfolia, přičemž první kategorie Active lze docílit už při deseti tisících proinvestovaných korun. Následují Premium úrovně, které se vyvíjejí dál na 50, 200, 500 tisících, poslední Premium 4 je od milionu korun. Největší výhodou, počínaje úrovní Active, je přitom zvýšená úroková sazba, jejíž navýšení se pohybuje od 0,2 % do 1 % p. a. Klienti Investownu tak získají větší výnos na svých investicích.

Při dosažení úrovně Premium 1 se uživatelé mohou těšit na přístup k Premium projektům. To mohou být například projekty s investiční délkou do 12 měsíců. Zároveň mají uživatelé možnost účastnit se pravidelných online setkání s managementem Investownu. U Premium 2 mohou investoři využít speciální předplatné podcastu Insider a po dosažení Premium 3 se osobně několikrát ročně zúčastnit exkluzivních eventů se zajímavými hosty a CEO Investownu Alanem Pockem. Nejvyšší stupeň, Premium 4, přináší přístup ke službě concierge dostupné 24/7, která zahrnuje asistenci od rezervace restaurace přes vyhledání ubytování až po zprostředkování zdravotnických služeb.

„Uživatelé se mohou po úrovních pohybovat nahoru a dolů, dle výše hodnoty svých investic. Ke změně úrovně dochází ihned po zvýšení nebo snížení hodnoty portfolia. Zároveň bonusové výnosy, které díky členství uživatelé získají, jsou připsány ve stejné chvíli, kdy dojde k připsání řádné splátky. Věříme, že tento snadný prémiový program přinese našim investorům ještě větší pohodlí a zajímavý doplněk k jejich investici,“ doplňuje Pock.

Český Investown je crowdfundingová investiční společnost, která umožňuje investovat do nemovitostních úvěrů – snadno, rychle, online, bez jakýchkoli poplatků a naprosto každému. Ať už jde o běžné lidi, nebo firmy. Investory spojuje s developery, kteří hledají financování pro své projekty. Platforma vznikla s cílem nabídnout bezpečnou a snadnou cestu pro zhodnocení úspor a současně jako způsob, jak oživit trh s nemovitostmi. Registrace probíhá online a po vkladu minimální částky se již klient dál o nic nestará, zhodnocení mu pravidelně a automaticky chodí do peněženky. Investown v roce 2019 založil Alan Pock, samotná platforma byla spuštěna roku 2021. Za své krátké působení na trhu se firmě podařilo dosáhnout počtu 80 tisíc registrovaných uživatelů a měsíčně vyplácet zisky dosahující 13 milionů korun.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter