Kariérní parťák Nelisa půl roku po spuštění poprvé bilancuje. Hlásí přes 100 tisíc návštěv, 117 inzerujících firem a více než 1 100 registrovaných uživatelů

Už přes tisíc lidí se rozhodlo zkvalitnit svůj pracovní život a posunout se nejen na novou pozici, ale i vstříc ideální kariéře. Pomohl jim v tom kariérní parťák Nelisa, který za asistence umělé inteligence dokáže firmě najít optimálního kandidáta a zájemci o práci místo, jež mu bude ušité na míru. Základem je detailně vyplněný uživatelský profil, který obsahuje kariérní cíle nebo výsledky absolvovaných dovednostních testů. I bez profilu je ovšem na Nelise možné nalézt dvě stovky inzerátů od sto pěti firem, například od České spořitelny, České televize, Ernst & Young, Generali, Vekry a dalších. Za půl roku existence již portál posbíral přes sto tisíc návštěv, a to nejen z řad uživatelů s kariérním profilem. Registrace pro uživatele skýtá mnohé výhody, ať už možnost, že je firmy samy osloví, nebo právě nabídky přímo na tělo.

„Až 70 % majitelů kariérních profilů aktivně hledá prostřednictvím Nelisy práci a profesní růst. Vyšším desítkám z nich už se nám za šest měsíců od spuštění podařilo pomoct a věříme, že další budou rychle přibývat. Stejně jako neustále přibývají inzeráty a firmy, které se na Nelise prezentují. Co se oboru týče, nejčastěji jsou u nás k nalezení pozice v IT, a to téměř v 45 %. Tyto pozice jsou zároveň nejvyhledávanější, v závěsu s prací v marketingu a energetickém průmyslu,“ říká CEO Nelisy Jan Paulas.

Garantovaná spokojenost

Nelisa se ale nesoustředí pouze na zájemce o profesní růst. Velký důraz klade i na spokojenost firem, jež prostřednictvím portálu inzerují. Používá k tomu program garance spokojenosti, který má firmám zajistit úspěšnost jejich inzerátů. „Funguje to jednoduše. Dokud firma nezíská alespoň tři zájemce na inzerovanou nabídku, vracíme jí cenu běžné inzerce v našich kreditech. Ty společnost posléze využije k bezplatnému prodloužení nabídky,“ doplňuje Paulas.

Boj o IT pracovníky

Z interních dat Nelisy je navíc možné vyčíst odvětví, kterým chybí největší množství lidí. Nejvíce společnostem schází pracovníci v IT (44 %). Mezi další obory, které nejvíce poptávají nové zaměstnance, se řadí energetický průmysl (6,3 %), segment obchodu (6,8 %) či automotive (5,8 %). Tyto údaje zhruba kopíruje i poptávka na trhu práce, kdy největší zájem je právě o IT, následované sektorem energetiky. Zároveň je však nabídka míst velmi pestrá a je zde možné nalézt práci v logistice, bankovním sektoru, realitách, účetnictví, zdravotnictví a prakticky všech dalších odvětvích, která si lze představit. „Čísla mluví jasně, na trhu je jednoduše nedostatek ajťáků. Přesto je zajímavé, že nejvíce navštěvovanou pozicí se na Nelise prozatím stala nabídka práce zdravotní sestry v Praze. To jen dokazuje, jak širokou škálu pracovního trhu je Nelisa schopna pojmout,“ uzavírá Paulas.

Více o Nelise

Nelisa je kariérní portál, který uchazečům pomůže získat práci, v níž naplno využijí vlastní potenciál. Nahrazuje dnes už zastaralý model klasických životopisů vytvořením kariérního profilu, který dlouhodobě mapuje a následně analyzuje profesní dráhu uživatelů. Díky tomu dokáže poradit také s dalším pracovním směřováním a nabídnout možnosti dalšího rozvoje. Firmy s pomocí Nelisy získají snadno ty nejlepší kandidáty, protože umělá inteligence jim předvybere pouze ty nejvhodnější uchazeče s ohledem na požadavky firmy i kandidáta. Odpadá nekonečné probírání životopisů, takže se personalisté mohou věnovat tomu, co je opravdu důležité – lidem. Za projektem stojí Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs, a skupina Miton, v rámci které se o Nelisu stará Tomáš Jiroušek s dlouholetými zkušenostmi nejen v oblasti investování, ale hlavně na poli budování firem ve všech jejich životních cyklech. Dalším spoluzakladatelem a CEO Nelisy je Jan Paulas, který má za sebou řadu úspěšných projektů v oblasti IT, HR a proptechu. Nelisa je výsledkem jejich dlouholeté spolupráce a především společné vize o tom, kam se bude oblast náboru ubírat.

Newsletter