Každá budova potřebuje digitální srdce. České Spaceflow získává v series A 8 milionů eur na transformaci realitního trhu

České Spaceflow, které prostřednictvím jedné digitální platformy zjednodušuje a zkvalitňuje život v budovách, míří k naplnění globální vize. V investičním kole series A vedeném švédskou investiční skupinou Hydda získává proptech společnost 8 milionů eur. Nové strategické partnerství se skupinou specializující se na proptech pomůže Spaceflow potvrdit pozici předního hráče na poli proptech a tenant experience řešení – skrze zapojení do ekosystému dalších produktů skupiny a propojení s předními nemovitostními firmami. Švédská skupina vedle toho se svým proptech portfoliem plánuje vstup na evropskou burzu. Získané finance poputují zejména na vývoj produktu, budování obchodních týmů a upevnění pozic na strategických trzích ve Skandinávii, Velké Británii, Beneluxu a regionu DACH.

„Každá budova potřebuje digitální srdce. Strategické partnerství s Hyddou pro nás znamená jedinečnou možnost, jak tuto vizi realizovat na klíčových evropských trzích a dále postupovat v globální expanzi. Spolupráce nám odkrývá hluboké znalosti trhu a propojení s dalšími předními proptech hráči. Je nutné si uvědomit, že realitní trh teď zažívá podobný moment jako byl příchod internetu – rozmach na poli jeho digitalizace bude obrovský. Proto jsme rádi, že se na něm můžeme podílet s těmi nejlepšími a díky tomu přilákat i nové talenty. Naším cílem je do konce roku rozšířit tým ze současných 45 na 70 lidí a věřím, že se Spaceflow pro potenciální kandidáty stává ještě atraktivnější. I s ohledem na nové partnerství máme totiž nakročeno k opravdu zlomové změně v rámci celého odvětví,“ komentuje Lukáš Balík, spoluzakladatel a CEO společnosti Spaceflow.

Koncový uživatel v centru dění

Český software zvládne propojit nájemníky a návštěvníky, majitele a správce budov, provozovatele služeb, ale také specializovaný hardware a IoT v jednom prostředí dbajícím na maximální komfort uživatele. To přináší nájemníkům i pronajímatelům přehled nad všemi důležitými aspekty rezidenčních i komerčních budov. Právě univerzálnost a různorodost řešení či důraz na nové možnosti monetizace činí z proptech řešení zakladatelů Lukáše Balíka a Jana Jílka projekt, který nabírá na globálních obrátkách. V současnosti jejich platformu využívají někteří z největších vlastníků nemovitostí v 18 zemích světa.

„V porovnání se seedovým kolem v roce 2019 žijeme dnes v jiném světě. Způsob, jakým lidé využívají nemovitosti se zásadně mění. Lidé chtějí flexibilitu, pokud jde o lokalitu, způsob bydlení a práce. Pronajímatelé proto musí implementovat nové technologie, plně využít potenciál svého portfolia a postavit do centra pozornosti koncové uživatele. Naši klienti spravují tisíce budov a díky Spaceflow mají možnost poskytovat zákazníkům, tedy lidem, kteří v jejich prostorách žijí a pracují, ty nejlepší možné služby,“ komentuje Balík.

Ekosystém, který v Evropě nemá obdoby

Platforma Spaceflow je jedním z hybatelů na poli „space as a service“ (SPaaS). Tak se označuje koncept, kdy je fyzický prostor poskytován jako služba s maximálním důrazem na zákazníka. Cílem SpaaS je nejen skrze technologie maximalizovat užitnou hodnotu budov a prostor jak pro nájemníky, tak pro majitele. Pronajímatel přestává být pouze vlastníkem určitého prostoru a pasivním příjemcem nájmu, ale mění se na poskytovatele komplexních služeb. Nájemce se zase mění z pouhého uživatele prostoru na aktivního účastníka využívajícího všech možností budovy a jejího okolí.

„Jsme velmi rádi, že se Hydda Group daří růst rychle a podle plánu. Naše ambice stát se největší proptech skupinou v Evropě tak rozhodně nejsou přehnané. Právě Spaceflow je naší první investicí mimo Skandinávii a skvěle zapadá do ekosystému předních proptech společností, které sdružujeme a máme v portfoliu. Bydlení a práce budoucnosti totiž potřebují chytrou, snadno přístupnou a uživatelsky komfortní digitální platformu pro nájemce. Spaceflow je tedy ideální řešení,“ říká Philip Göransson, obchodní ředitel společnosti Hydda Group, za kterou stojí investiční společnost BLQ Invest a největší švédský vlastník nemovitostí skupina Vasakronan. Pro Hydda Group je Spaceflow již čtvrtým přírůstkem do technologického řetězce. V předchozích kolech do tuzemské platformy investovali angel investoři Daniel Matula a Karel Konečný, investiční skupina UP21, Credo Ventures a Day One Capital.

Více o Spaceflow

Spaceflow je česká proptech firma, která se podílí na trendu „space as a service“ (SPaaS). V jedné digitální platformě spojuje pronajímatele a nájemce a poskytuje přístup ke službám a vybavení budovy na jedno kliknutí. Aplikace uživatele propojuje s jejich budovou díky funkcím zaměřeným na rezervace, platby, komunitu, akce a služby. Spaceflow slouží také jako platforma pro IoT a další smart building integrace, například bezklíčové odemykání. Díky propojení všech těchto složek – lidí, služeb i technologie – přináší lepší zážitek z užívání budov a zvyšuje jejich hodnotu pro majitele a stávající i potenciální nájemce. V současnosti je platforma Spaceflow přítomna ve více než 200 nemovitostech v 18 zemích světa, například ve Velké Británii, německy mluvících zemích a Beneluxu.

Více o Hydda

Hydda je švédská skupina propojující inovativní technologické společnosti, které nabízejí řešení pro celý hodnotový řetězec realitního trhu. Zapojením předních hráčů realitního byznysu řeší skutečné problémy a činí jejich podnikání efektivnější. Partnerem Hyddy je například největší švédský vlastník nemovitostí – skupina Vasakronan. Ta vlastní a spravuje více než 2,3 milionu čtverečních metrů nemovitostí s hodnotou přesahující 440 miliard korun. Jedná se o budovy, které vybavuje nejchytřejšími technologiemi za účelem zvýšení spokojenosti zákazníků a ziskovosti s maximálním ohledem na udržitelnost.

Newsletter