Evropské i americké výnosy rostou. Dolar mírně silnější pod 1,0700 za euro. Koruna krátce zpevnila pod 25,20 za euro. Dnes část zisků odevzdala nad tuto hranici.

Každá pátá firma má virtuální adresu

Podnikání z virtuální adresy je mezi českými firmami stále víc populární. Ještě před třemi lety virtuální sídlo využívalo 96 000 firem, aktuálně to je již o čtvrtinu víc, celkem 120 000. Nejvíc virtuálních sídel nabízí Praha, s velkým odstupem následuje Brno. Vyplývá to z analýzy a propočtů Dun & Bradstreet, světového lídra v poskytování klíčových obchodních dat a analytických řešení.

„Atraktivita služby, kdy poskytovatel virtuálního sídla pronajímá právnické osobě adresu za účelem zápisu do obchodního rejstříku, je na vzestupu a tento trend bude pokračovat i do budoucnosti,“ říká analytička Dun & Bradstreet Petra Štěpánová. „Virtuální adresa je hojně využívána strat-upy a společnostmi, které ke své činnosti fyzicky nepotřebují kancelář, což s sebou oproti klasickému pronájmu prostor přináší významnou úsporu nákladů. Na druhou stranu mohou firmy s virtuální adresou představovat zvýšené riziko v obchodním styku,“ dodala Petra Štěpánová.

Nejvíc virtuálních sídel nabízí hlavní město. V rámci tuzemské podnikatelské základny má v Praze registrované sídlo 43 % společností, a proto není překvapením, že ze 120 000 firem, které podnikají z virtuálního sídla, jich má více než 80 % adresu v Praze,“ upřesnila Petra Štěpánová z Dun & Bradstreet s tím, že jednoznačným rekordmanem je pražská ulice Rybná, kde papírově podniká necelých 7 000 firem.

Dun & Bradstreet je světový lídr v poskytování klíčových obchodních dat a analytických řešení, která firmám po celém světě pomáhají zlepšovat jejich rozhodovací procesy a zvyšovat výkonnost. Dun & Bradstreet Data Cloud podporuje řešení, která zákazníkům pomáhají v růstu tržeb, snižování nákladů, zmírnění rizik a transformaci jejich podnikání. Od roku 1841 firmy všech velikostí spoléhají na Dun & Bradstreet v řešení pro řízení rizik a rozšiřování obchodních příležitostí.

Newsletter