Konference Good Company Circle přinesla odpovědi na sociální působení firem i další otázky kolem ESG

První ročník konference Good Company Circle se zaměřil na ESG, konkrétně na sociální působení firem. Investoři, právníci, zástupci bank, nadací, ale i politici či poradci ministrů se shodli na tom, že právě efektivní spolupráce firemního a sociálního sektoru bude čím dál tím důležitější. A kdo bude v podnikání dbát na etiku, získá náskok před konkurencí.

Smyslem konference bylo propojit firmy, neziskový i politický sektor, stejně jako pomoci zvládnout blížící se povinnost firemního ESG reportingu. Na pódiu v Křižíkových pavilonech se 23. listopadu vystřídalo 23 řečníků, kteří představili 23 různých témat k diskusi. Všechny spojovala nejen udržitelnost a společenská odpovědnost, ale také ukázka příkladů z praxe a spousta inspirace. Účastníci si od odborníků dozvěděli mimo jiné třeba to, jak probíhá spolupráce komerčního a sociálního sektoru, jaké výhody i problémy přináší, jak se k ní staví stát, legislativa či daně či jaké jsou nové požadavky na firmy v oblasti životního prostředí a společenské odpovědnosti.

V hlavní roli sociální sféra ze série ESG

První ročník summitu udržitelného rozvoje: Good Company Circle se zaměřil především na sociální sféru, která ve zkratce ESG stojí uprostřed a v Česku byla doposud spíše opomíjená. „Troufám si říct, že šlo o jedinou akci tohoto druhu na světě. Dle mých informací se ještě nikdo v takové rozsahu na podobné akci nezaměřoval na sociální témata a aspekty,“ popisuje hlavní organizátorka Eva Prokešová ze společnosti JT International, která se v Česku zaměřuje především na sociální rozměř udržitelnosti a poskytuje pomoc sociálně strádajícím lidem.

Myšlenka vytvořit Good Company Circle vznikla v minulém roce ve chvíli, kdy několik sociálních projektů společnosti JT International, jako otevření Oděvní banky a JTI den dobrovolnictví (nominovány v rámci akce Event roku), bylo zveřejněno a dozvěděla se o nich širší veřejnost. „Chtěla jsem zasáhnout ještě větší množství lidí, kteří potřebují pomoc. Proto jsem vymyslela konferenci, která propojí komerční svět s tím neziskovým a navzájem se budou inspirovat i v ESG tématech. Mám radost, že nezůstalo jen u plánů a povedlo se vytvořit platformu, kde se spojuje byznysový svět s tím neziskovým, a přináší inspiraci pro další firmy,“ popisuje Eva Prokešová, manažerka JT International pro komunikaci a CSR pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

V příštím roce se uskuteční druhý ročník summitu udržitelného rozvoje: Good Company Circle, který ukáže akcionářům, kam správně investovat, naučí firmy, jak si poradit s nefiskálním ESG reportingem, a především propojí podniky s neziskovými organizacemi a vytvoří přidanou hodnotu v kruhu dobré společnosti.

Newsletter