Evropské i americké výnosy klesají. Euro po včerejším zpevnění nad 1,0900 EURUSD zisky smazalo. Obchoduje se pod 1,0850 EURUSD. Koruna se drží stabilně nad 23,80 za euro.

Leo Express spustil jako první prodej jízdenek podle nového jízdního řádu včetně vánočních spojů, zachoval počet spojů

Leo Express spustil jako první dopravce do prodeje spoje podle nového jízdního řádu platného od 12. prosince 2021. Umožňuje tak cestujícím, aby si s předstihem zakoupili jízdenky například na vánoční spoje. Čím dříve si je totiž u Leo Express koupí, tím levnější pro ně budou. V rámci nového jízdního řádu Leo Express zachoval svých 16 spojů, dva zpáteční spoje na Slovensko, a také víkendové spojení do Krakova. Jízdenky lze již nyní zakoupit na www.le.cz.

V rezervačním systému Leo Express naleznou cestující už nyní spoje podle nového jízdní řádu platného od 12. prosince 2021. Již nyní si tak mohou zakoupit jízdenky až do března 2022. Leo Express totiž umožňuje nákup jízdenek až s půlročním předstihem. Čím dříve si cestující jízdenky zakoupí, tím levnější pro ně budou. Například na trase Praha – Ostrava začínají jízdenky s včasným nákupem již na částce 169 Kč korun. V prodeji jsou i místenky na vánoční spoje, o které je vždy vysoký zájem. Cestující si je tak mohou nakoupit s předstihem a ušetřit.

Vlaky vyrazí ve stejném počtu po Česku, na Slovensko i do Polska

I přes plánované výlukové práce na trati se Leo Express snažil zachovat co nejpodobnější jízdní časy, na které jsou cestující zvyklí. První spoj vyrazí z Prahy v 8:28 ráno a poslední v 19:28. Denně Leo Express vypraví celkem 16 vlakových spojení přes Prahu, Pardubice, Olomouc či Ostravu. Dva zpáteční spoje budou i nadále zajíždět do Starého Města u Uherského Hradiště. Večerní spojení do Starého Města u Uherského Hradiště odjede přibližně o hodnu později a umožní tak cestujícím delší pobyt v Praze.

Zachováno zůstává také oblíbené víkendové spojení do Krakova a zpět. Večerní spoj ve směru do Polska bude vyrážet také o hodinu později a nabídne tak příležitost na delší turistické vyžití nejen v Praze. Slovensko pak tradičně vyrazí dva zpáteční spoje, na jejichž trase bude v obou směrech obsloužena stanice Prešov. Vzhledem k otevření hranic vrátil Leo Express zpět do provozu také autobusový spoj na Ukrajinu. Ten navazuje 2x denně na zpáteční vlaky v Košicích.

Nejvyšší hygienické standardy pokračují

Cestující si mohou ve vlaku stále zakoupit respirátory úrovně FFP2 za 19 korun. Senioři je pak mají k dispozici zdarma. Na palubách jsou instalovány automatické dávkovače dezinfekce. Díky automatickému systému dávkování se jich cestující nemusí přímo dotýkat. Dezinfekční prostředky jsou k dispozici také na toaletách. Všechny vlakové jednotky jsou několikrát denně dezinfikovány a několikrát týdně probíhá hloubkové čištění vozů. Všechny palubní tiskoviny jsou ošetřeny antimikrobiální vrstvou. K ošetření jednotek je k dispozici také ozon, který ničí veškeré choroboplodné zárodky.

Newsletter