Letošní ročník pražského festivalu Designblok opět překvapil. Nechyběla ani novinka od firmy RIM

Designéři Roman Vrtiška a Vladimír Žák ve spolupráci s českou značkou moderního nábytku RIM představili na pětadvacátém ročníku pražského Designbloku víceúčelovou stohovatelnou židli Lambda. Otáčející se bílá primabalerína byla středem pozornosti na vlastním pódiu za doprovodu klasické hudby a diváci ji mohli pohodlně pozorovat z hlediště, kde byly současně vystaveny ostatní varianty z kolekce.

„Společně s designéry Vrtiškou a Žákem se nám podařilo představit novou kolekci víceúčelového sezení pod názvem Lambda. Jsem opravdu rád, že reakce návštěvníků byly velmi pozitivní a pochvalovali si nejen design židle, ale také komfort sezení. To nám dodává energii pro další vývoj kolekce. Věřím, že za pomoci otáčivého představení se nám podaří uvést tuto novinku také na zahraniční trhy v tom nejlepším možném světle,“ říká Michal HotmarRIM CZ.

Nekonečný zdroj inspirace

Téma letošního Designbloku „Cesta ve velkém stylu“ byla pro návrháře další výzvou a všichni ji obstáli na jedničku svým brilantním výkonem. „Zásadní pro naší letošní expozici byl motiv pohybu. S tím ovšem souvisí také intenzivní vývoj mechanismu. Ten se nám podařilo v rekordně krátkém čase, spolu s naší dodavatelskou firmou úspěšně dokončit o výsledku se tak mohli přesvědčit návštěvníci Designbloku sami. Princip nám přijde natolik nosný, že bychom ho rádi využili i na dalších výstavních aktivitách značky RIM, aby pomohl k dotvoření DNA firmy,” popisuje MgA. Roman Vrtiška.

Nadčasový minimalismus

Název byl inspirován jejím tvarem, který připomíná písmeno z řecké abecedy. „Lambda reprezentuje moderní víceúčelovou židli, která nám v portfoliu dosud chyběla. Jsem rád, že se nám v tomto produktu podařilo s duem Vrtiška & Žák zkombinovat design i pro nás důležité pohodlí. Vznikl tak neobyčejný produkt, který má ambici stát se židlí nejen do konferenčních sálů,“ říká Martin Dorotík, výkonný ředitel RIM CZ . Díky nadčasovému vzhledu stohovatelné židle a možnosti výběru z několika různých variant podnoží je židle Lambda vysoce kompatibilním kusem nábytku pro celou řadu interiérů. Pro zájemce bude v prodeji od jara 2024.

Udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí jsou v moderním designu klíčové

Moderní designový nábytek je spojený s neustálým hledáním nových progresivních metod a materiálů, s cílem zajistit našim interiérům nejen funkčnost a udržitelnost, ale i vysokou estetickou hodnotu. „Designér je součástí celého toho mravenčení a má obrovskou odpovědnost za celý vývoj nového produktu. Pro nás je to ale splněný sen – vytvořit plastovou vstřikovanou židli,“ uvádí Roman Vrtiška a Vladimír Žák.

Nová víceúčelová židle Lambda je ukázkou nábytku vyrobeného pomocí technologie vstřikování. Tato metoda výroby umožňuje vytvářet unikátní kusy s komplexními tvary a detaily. Moderní plastové materiály používané v tomto procesu mohou být recyklovatelné a šetrné k životnímu prostředí, což je stále důležitější vzhledem k rostoucímu zájmu o ekologický způsob života.

Nízká hmotnost a praktický tvar, který umožňuje stohování ji zároveň předurčují i do velkých prostorů s velkým obratem lidí. „Skořepina v trendy barvách společně v kombinaci s jednou z pěti podnoží dokáže vytvořit z Lambdy prestižní designové sezení. Celočalouněná verze zase bude slušet elegantnímu prostředí home office. Ve všech případech Lambda přirozeně zapadne do prostředí a díky subtilní tenké konstrukci zaručí nevšední komfort sezení,” říká Michal HotmarRIM CZ.

O firmě RIM

Společnost RIM CZ byla založena v roce 1991 s cílem vytvářet židle, které si lidé zamilují. Ergonomické, funkční, s dlouhou životností a kvalitním designem. A už přes 30 let se jí to daří. Základem filosofie RIMu je dobrá ergonomie každého výrobku. Židle vyvíjí a vyrábí ve Zlínském kraji ve spolupráci se světovými designéry. Použití kvalitních materiálů, dokonalé zpracování, vlastní originální design, ale také ekologie a udržitelnost – to jsou už od počátků klíčové hodnoty firmy RIM.

25 let Designbloku

Designblok patří k největším událostem v oblasti designu ve Střední Evropě, který se koná každý rok v Praze. Jedná se o platformu pro prezentaci aktuálních trendů a inovací v oblasti designu, architektury, módy a vizuálního umění.  V rámci festivalu jsou prezentovány výrobky českých a světových designérů, návrhářů a ilustrátorů. Návštěvníci mají možnost prozkoumat různé výstavy, instalace, módní přehlídky a další designové akce. Designblok zpřístupňuje práce nejproduktivnějších designérů současnosti široké veřejnosti, čímž podporuje kulturní život města a designový průmysl.

Newsletter