Dolar proti euru navyšuje zisky a testuje hranici 1,0200 EURUSD. Měny regionu oslabují. Koruna se dostala zpět nad 24,40 za euro.

Lidé se těší na cestování, doprovodí je digitální platforma Worldee, která spouští revoluční cestovatelskou aplikaci

Multifunkční digitální pomocník všech turistů je připraven na léto. Platforma Worldee, která byla původně pouze digitální deník pro zapisování zážitků z cest dostupný jen na webu, nyní představuje také aplikaci, a to jak pro iOS, tak pro Android. Díky tomu Worldee nabízí spoustu nových, užitečných funkcí přímo na dovolené, ale i při jejím plánování. Jako bonus je v novém, mobile-friendly kabátku.

Itinerář, digitální fotoalbum a nově i plánovač

Inspirace – plánování – zážitek – vzpomínka. To vše Worldee úspěšně ulehčuje a digitalizuje. Uživatel může využívat komplexní cestovatelskou digitální platformu – od prvotní inspirace ostatními dobrodruhy přes vytvoření vlastního itineráře a následné sdílení momentů ze samotné cesty po uchování vzpomínek včetně fotek, videí či komentářů. Zážitek tak má uchovaný navždy, přehledně na jednom místě. Worldee se díky tomu stává unikátním a nepostradatelným pomocníkem každého dobrodruha digitální doby.

Roční proměna Worldee

Před necelým rokem, po první investici do projektu, se tým Worldee zaměřil také na vznik aplikace pro iOS a Android, což se nyní stává skutečností. Funkcemi a obsahem je nová mobilní aplikace totožná s tou webovou.

„První je vždy vášeň a inspirace, poté samotná cesta a nakonec vzpomínky a nostalgie. Worldee digitálně provází cestovatele všemi těmito kroky. Nová aplikace je obsahově shodná s tou webovou, ale je jasné, že pro cestování je mnohem příjemnější řešit záležitosti přes mobilní telefon. Použitelnost se tedy zlepšila znatelně a optimalizace je pro uživatele změnou k lepšímu. Worldee má nyní přes 15 000 uživatelů, z nichž většinu tvoří Češi. V posledním roce, kdy na projektu pracuje náš stálý tým, se projekt změnil k nepoznání. Je to především díky neustálé zpětné vazbě, kterou nám naši uživatelé poskytují. Díky nim jsme projekt dopracovali do podoby, kdy je konkurenceschopný na světové úrovni. Za to bych chtěl všem Čechům, našim testerům a uživatelům, poděkovat. Jsme moc rádi, že se podílejí na vývoji a záleží jim na úspěchu projektu, což může ovlivnit, zda ve světě zase jednou uvidíme českou stopu,“ říká zakladatel a CEO Worldee Tomáš Zapletal.

Restart turismu a start aplikace

Pandemie a restrikce se snad zdárně blíží ke konci a s tím přichází znovuvzkříšení cestování. Na novou sezonu, snad celou a nepřerušenou, se tak chystal i tým Worldee.

„Aplikaci jsme vydali čerstvě, s příchodem léta, protože věříme, že sezona proběhne a lidé si ji užijí. Víme, že se všichni na cestování velmi těší, a budeme rádi, když bude Worldee jejich společníkem. Za největší novinku považuji detailní plánovač cest, kterým se uzavře pomyslný kruh funkcí Worldee: inspirace – plánování – uchování zážitků, a opět znova,“ dodává Tomáš Zapletal.

Více o Worldee.com

Cílem webové platformy worldee.com je sdružovat cestovatele, kteří zde najdou místo pro uchování svých zážitků, ale také inspiraci pro vytváření dalších. Pomocí Worldee.com je možné zaznamenat přesné trasy, odkud a kam jste putovali, a doplnit je o fotky, důležité cestovatelské informace a další poznámky. Následně přehledně vidíte, kolik zemí jste již procestovali a kolik jednotlivých cest jste uskutečnili. Stejně jednoduše můžete nahlédnout na profily ostatních uživatelů a inspirovat se u nich.

Za projektem stojí olomoucký podnikatel Tomáš Zapletal, který již dříve založil a dodnes úspěšně provozuje zážitkovou půjčovnu supersportů SportDrive.cz. Svůj nápad na první komplexní sociální síť pro cestovatele realizoval v roce 2019, dnes službu využívají tisíce uživatelů z celého světa. Aktuálně je v denících zaznamenáno přes 22 000 cest, které doplňuje více než 280 000 fotografií.

Newsletter