M.arter je finalista cen SDGs 2022 v kategorii Diverzita, rovnost a inkluze

Organizace M.arter pomáhá třetím rokem s návratem do práce po rodičovské dovolené a sklízí uznání i v rámci prestižních ocenění za svou misi. Aktuálně se probojovala mezi pět nejlepších projektů v oblasti Diverzity, rovnosti a inkluze. Z 326 projektů vybrala porota Asociace společenské odpovědnosti semifinalisty cen SDGs 2022 – Cílů udržitelného rozvoje od OSN. Na 24. září chystá M.arter po dlouhé době další ze svých oblíbených offline akcí Rozvojový a networkingový den pro každou mámu. Workshopy a networking se ženami, jenž úspěšně navázaly na pracovní nasazení, inspirují každou mámu, kterou čeká návrat do práce nebo rozjíždí či vede vlastní podnikání. Akce se koná v komunitním centrum Unitaria Anenská 5 v Praze. Vstupné činí 890 korun.

“Organizace M.arter nabízí služby, které mámám na a po rodičovské skutečně pomáhají. Dokládá to i rostoucí zájem a fakt, že našimi vzdělávacími a rozvojovými aktivitami prošlo už více než 2000 účastnic. Díky nám našlo více jak 240 žen práci odpovídající jejich potřebám a možnostem. Komunita M.arter stále roste, v současnosti čítá více než 7000 proaktivních rodičů, z nichž je 99,8 procent žen. Díky všem, kteří jsou v tom s námi a razí: Rodičovská není brzda, když nechcete,” říká Andrea Bohačíková, CEO & Founder M.arter.

Prestižní ocenění vyzdvihuje projekty naplňující Cíle udržitelného rozvoje od OSN (SDGs OSN), která v osmi kategoriích bojuje za lepší budoucnost.“Máme za sebou další část hodnocení, kde úloha porotců nebyla vůbec jednoduchá,” přiznává Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Po omezení společenských akcí kvůli covidu si připravil M.arter oblíbené offline setkání. Rozvojový a networkingový den pro každou mámu přinese šest workshopů zaměřených na osobní rozvoj a měkké dovednosti, networking se ženami, které úspěšně spojují rodičovskou dovolenou a pracovní nasazení. Navíc je připravena relaxace v podobě cvičení jógy od další mámy na rodičovské, zakladatelky Mompower yoga. Celodenní akce se koná v sobotu 24. září v komunitním centrum Unitaria Anenská 5 v Praze. Cena vstupného je 890 korun, dvě vstupenky za zvýhodněných 1550 korun. (www.marter.cz/vzdelavani-offline-aktivity/)

„Touto akcí reagujeme na potřeby matek, na které je toho poslední dobou zkrátka moc. A i díky tomu si nevěří s návratem na pracovní trh. Dle nás i našich partnerů si zaslouží den pro sebe, navíc naživo, s možností hlídání dětí, “ říká Community manager M.arter, Sabina Beliančinová.

O M.arter

Organizace M.arter tvoří vzdělávací a networkingovou platformu pro ženy i muže na rodičovské dovolené, kteří tento čas neberou jako brzdu, ale jako příležitost. V roce 2019 ji založila Andrea Bohačíková s cílem omezit negativní dopady rodičovské dovolené v České republice.

Mise M.arter byla vybrána za svojí činnost ve čtyřech oblastech:

 1. Vzdělávání a rozvoj dle potřeb rodičů na/po rodičovské

Videokurzů, on-line kurzů/ programů, e-booků, pracovních listů, webinářů, workshopů a konzultací využilo více než 2000 lidí.

 1. Inzertní portál/ databáze práce

nabídky práce s podmínkami vhodnými pro rodiče

 1. Služby pro zaměstnavatele

Nabízí využití know-how, dat a informací z trhu práce i kontaktu s cílovou skupinou (ženy a muži na/po RD) ke změnách ve firemní kultuře a podpoře prorodinné firemní politiky.

 1. Osvětová činnost potenciálu rodičů malých dětí

O aktuálních možnostech, podmínkách informuje prostřednictvím podcastu Rodičovská není brzda a pravidelně tvoří blog. Zprostředkovává kulaté stoly se zaměstnavateli. Zároveň vede dialog se státem o změně legislativy aj.

Aktuální informace o aktivitách organizace M.arter, z.ú. i o její aktuální nabídce aktivit
najdete na webu a sociálních sítích

Facebook: https://www.facebook.com/M.arterplatforma/

Instagram: https://instagram.com/marter.wp

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/m-arter/

Web: www.marter.cz

I za krátkou dobu své existence získala organizace M.arter za svou činnost řadu ocenění

2019

 • Zisk titulu Freedompreneur of the Year 2019

Vítězství v národním kole mezinárodní startupové soutěže Central European Startup Awards, kam byl M.arter nominován jako jediná nezisková organizace.

2020

 • Zisk nominace: Best Social Impact Startup 2020 a Ecosystem Hero 2020

2021

 • Semifinalista Cen SDGs
 • Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR M.arter vybralo mezi příklady dobré praxe (po pouhých 2 letech jeho existence).
 • M.arter byl vybrán do B2B akcelerátoru Startit od ČSOB (mezi 7 startupů vybíraných z celého světa)
 • Andrea Bohačíková získala nominaci mezi 119 žen z celého světa v rámci Global Women Awards 2021 od Global Institute for Extraordinary Women – nominace v kategorii podnikatelka (27 žen)

2022

 • semifinalista Winter Social Innovation Competition 2022, a to mezi sociálními inovacemi ze všech možných oblastí z celého světa
 • Zisk nominace CEO M.arter, Andrey Bohačíkové na Diversity Role Model 2022 – Central European Startup Awards – aktuálně v procesu rozhodnutí
 • Finalista Cen SDGs 2022 – čeká se na výsledky – www.spolecenskaodpovednost.cz/ceny-sdgs/.

Newsletter