Evropské i americké výnosy rostou. Euro je proti dolaru ve ztrátě, obchoduje se pod 1,0900 EURUSD. Měny regionu jsou v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 24,80 za euro.

Méně nespotřebovaného jídla v koši. Rohlik.cz nabídne ovoce ošetřené revoluční technologií, která prodlouží čerstvost

Delší životnost potravin a méně nespotřebovaného jídla v koši. Online supermarket Rohlik.cz se vydává na novou misi za udržitelnější nákup i spotřebu čerstvého ovoce a zeleniny. Svoje síly spojí s revoluční technologií společnosti Apeel, která přišla s inovativním nápadem na vytvoření jedlé ochranné vrstvy. Ta je založena na rostlinné bázi a prodlouží ovoci životnost až dvakrát. Spolu se službou Zachraň jídlo je tak Rohlik.cz zase o krok dál v boji proti plýtvání potravinami.

„Respekt k životnímu prostředí a dlouhodobá udržitelnost je pro nás na prvním místě. Proto jsme se rozhodli pro spolupráci se společností Apeel. Nabízí technologii, která nemá obdoby nejen na našem českém trhu, ale i na dalších trzích, kde Rohlík působí. Jsem rád, že můžeme být nejen v Rohlik.cz zase o pár kroků napřed a že se tato unikátní ochrana ovoce dostane k většímu počtu zákazníků v rámci Evropské unie,” vysvětluje komerční ředitel Rohlik Group Olin Novák s tím, že ovoce ošetřené technologií vyvinutou společností Apeel je nově i v nabídce maďarského Kifli.hu a rakouského Gurkerl.at.

Za založením kalifornské společnosti Apeel stojí prostá otázka: Jak je možné, že lidé hladoví, ale zároveň je tak velkým problémem plýtvání potravinami? Od otázky se ale brzy přešlo k činům, světlo světa spatřil celý projekt a jeho plody nyní dopraví největší český online supermarket přímo k zákazníkům. O technologii něco napoví už samotný název společnosti – Apeel (z anglického “a peel” – slupka). Ochranná vrstva totiž neobsahuje žádnou škodlivou chemii, protože je vyrobena pouze z rostlinných složek, které se přirozeně nachází ve slupkách, dužině i semenech ovoce a zeleniny. Vrstva pak zamezuje vstřebávání kyslíku, což je proces vedoucí k odpařování vody z ovoce, a slouží tudíž k delšímu udržení šťavnatosti uvnitř plodů.

„Jsme nadšení, že jsme se stali partnery Rohlik Group, kde si uvědomují, že dát zákazníkům více času na vychutnání čerstvých potravin je lepší pro naši planetu i pro jejich podnikání,” komentuje James Rogers, ředitel společnosti Apeel. „Ochranná vrstva z rostlinných složek prodlužuje životnost některých potravin na dvojnásobek. Zákazníci Rohlíku proto budou mít přístup k vysoce kvalitním produktům, u kterých je mnohem menší pravděpodobnost plýtvání,” dodává.

Prvními produkty na Rohlik.cz ošetřenými technologií společnosti Apeel budou pomeranče. Nenápadná ochranná vrstvička ochrání citrusy před vnějšími vlivy a zabrání jejich vysušování. Tím je udrží šťavnaté a plné chuti co nejdéle. To vše bez vedlejšího vlivu na vzhled, vůni nebo chuť ovoce. Omezí se tak plýtvání nejen v rámci celého řetězce dodavatelů, ale především u zákazníků doma. Pomeranče navíc Rohlík odebírá přímo od španělského pěstitele Iberhanse-NaturGreen a pochází z bio-inkluzivního hospodářství. Toto hospodářství je novým „revolučním“ modelem zemědělské produkce, který zaručuje dodržování přirozených a udržitelných postupů šetrných k životnímu prostředí. Společnost má 25 let zkušeností s pěstováním citrusů a peckovitého ovoce. Svým přístupem je „pionýrem” v udržitelném pěstování těch nejkvalitnějších plodin. „Jsme pyšní, že můžeme být součástí tohoto dalšího kroku, který bojuje proti plýtvání potravinami,” říká Luis Bolaños, ředitel Iberhanse.

O společnosti Apeel

Mise společnosti Apeel je vytvořit udržitelnější světový potravinový systém s využitím síly přírody, která zajistí delší životnost některých potravin a sníží jejich plýtvání na cestě od pěstitele do domácností. Apeel tvoří ochrannou vrstvu vyrobenou z rostlinných složek, které se přirozeně nachází ve slupkách, dužině i semenech ovoce a zeleniny. Tato „extra slupka” zpomaluje vysušování i oxidaci, ovoce a zelenina proto vydrží dvakrát tak dlouho čerstvé. Společnost Apeel, která dosáhla certifikace USDA, se postupně rozrůstá v rámci trhů i jednotlivých kategorií. Apeel přináší více času užít si čerstvost potravin, a to všem v celém řetězci dodavatelů až po zákazníka. Zde se dozvíte více o společnosti Apeel.

O společnosti Iberhanse-NaturGreen

Společnost Iberhanse-NaturGreen je producentem a vývozcem citrusových plodů s více než 25 lety zkušeností a měřítkem pro udržitelné pěstování na mezinárodní úrovni. Společnost sídlí ve Španělském městě Seville a je lídrem v oblasti vývozu citrusových plodů v Andalusii a jedním z nejdůležitějších ve Španělsku. Díky svým neustálým inovacím je nejen v čele světového zemědělství, ale také se snaží chránit a znovu budovat biologickou rozmanitost v zemědělském prostředí. Mimo produkci citrusů se věnuje také obnově travnatých oblastí k tvorbě základen pro hmyz, obnově zelených koridorů, zajišťuje přírodní oblasti, kde se vyhýbá jakékoliv zemědělské činnosti a vytváří tak bezpečné místo pro ptáky a dravce. Navíc obnovuje rovnováhu a souvztažnost zájmů mezi různými druhy hmyzu, ptáků, plazů, obojživelníků a savců tak, aby se obnovily ekosystémy a navrátila biologická rozmanitost.

O Rohlik.cz

Cílem Rohlik.cz je nabídnout co nejjednodušší a nejrychlejší cestu ke každodenním nákupům a kvalitním potravinám. Tomu přizpůsobuje veškeré služby, technologický vývoj i automatizaci skladů. Na přehledném webu mohou zákazníci nakoupit nejčerstvější potraviny na trhu jak od lokálních pekařů, řezníků a menších dodavatelů, tak i od běžných oblíbených značek. Celkově zde najdou přes 17 000 produktů včetně sezónních, takže na jednom místě vyřeší kompletní nákup do domácnosti. A Rohlik.cz jim k tomu přinese i špičkové služby v podobě přesného a rychlého dodání, vynesení nákupu do patra nebo zákaznickou podporu 7 dní v týdnu. Rohlik.cz navíc dělá všechno pro to, aby měli zákazníci na stole to nejlepší, co se v Česku vyrobí. Společně s vyhlášenými dodavateli jsme připravil první opravdu nekompromisní značku potravin Rohlik.cz BEZ KOMPROMISU. A díky službě Čerstvě sklizeno má zákazník čerstvé ovoce a zeleninu přímo z pole už za 6 hodin doma na stole. Služba Rohlík Chef pak nabízí nákup přímo podle online receptu, takže zákazník nemusí přemýšlet o tom, co všechno je k vaření potřeba. Věrné zákazníky si navíc Rohlik.cz hýčká a připravil pro ně speciální klub Rohlík PREMIUM, pro rodiny klub Rohlíček a pro seniory Klub bez bariér. Za Rohlik.cz stojí Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu a DameJidlo.cz. Od začátku roku 2018 vytvořil Rohlik.cz spolu s projektem Sklizeno nové investiční centrum pro podporu pěstitelů a producentů potravin pod názvem My Food Centrum. Rohlik Group expanduje na zahraniční trhy: od 12/2019 Kifli.hu v Maďarsku, od 12/2020 Gurkerl.at v Rakousku a na 06/2021 plánuje otevření Knuspr.de v Německu.

***

 

Newsletter