Mews pokračuje v nákupech. Akvizicí technologického inovátora Bizzon rozšíří své fintechové portfolio na gastronomický průmysl

Český scaleup Mews, lídr na poli cloudových systémů pro správu hotelů, oznamuje další akvizici. Firma z Česka rozšiřuje své portfolio akvizic o softwarovou firmu Bizzon, která se specializuje na digitální prodejní pokladní systémy (tzv. Point of Sale/POS systémy) pro samostatné restaurace i gastro služby v rámci hotelů. Cloudová platforma Bizzon nabízí kompletní pokrytí potřeb obsluhy i zákazníků, od objednávek a placení až po inventuru a reporting. Celá rodina POS produktů společnosti Bizzon, která už nyní pokrývá přes 500 hotelů v 15 zemích Evropy, Asie a Pacifiku, se tak stává součástí produktové řady Mews Payments. Mews v letošním roce plánuje POS systém pod novou hlavičkou integrovat do dalších stovek hotelových řetězců. Novou akvizicí scaleup pokračuje na své misi digitalizovat pohostinství a zpříjemnit tak pobyt hostům a hoteliérům zjednodušit podnikání.

Digitální platební metody a nová generace řešení pro odbavení zákazníků bez lidské obsluhy jsou klíčovými pilíři, na kterých Mews staví své cloudové systémy. Nové rozšíření o POS produkty společnosti Bizzon umožní prostřednictvím mobilní platformy bezkontaktně obsloužit hosty, ať už v samostatné restauraci nebo kdekoliv v rámci hotelu. Akvizice služby Mews obohatí také o platformu pro přehlednou inventarizaci zboží a modul podporující mobilní a e-commerce platby ve více měnách.

Mews přinesl revoluci v oblasti systémů pro správu hotelů tím, že vždy stavěl na první místo zákazníka, nikoliv poskytovatele služeb nebo hotely. Jakmile jsme se zblízka podívali na produkty Bizzon, věděli jsme, že jejich tým sdílí naši vizi a naše zásady. Stejně jako my i oni vybudovali svůj produkt kolem potřeb zákazníků s cílem zlepšit jejich zážitek,“ říká Richard Valtr, founder společnosti Mews.

Zlepšení na obou stranách

Produkty obou společností se dobře doplňují. Nejnovější řada produktů od Mews obsahuje plně integrovanou platební bránu jako součást cloudové platformy Mews Hospitality. Bizzon platformu Mews Hospitality plně podporoval ještě před akvizicí. Integrace obou produktů do jedné platformy sjednotí a zjednoduší služby pro hosty, zatímco hotelům a jejich zaměstnancům přinese jednotný systém pro kompletní zajištění interakce s hosty. Díky tomu budou moci dělat chytřejší rozhodnutí založená na centralizovaných profilech hostů s informacemi z celého areálu hotelu a všech jeho zařízení, jako jsou restaurace.

Mews udává nový standard na trhu interaktivního pohostinství. Jsou zaměřeni na zjednodušení a zautomatizování všech procesů jak pro hotely, tak jejich hosty a stejně jako náš tým mají velmi silnou vizi, jak v této oblasti být ještě lepší. Je to úžasná příležitost a jsem si jistý, že z nové spolupráce a sjednocení zdrojů i zkušeností bude těžit nejen náš tým, ale i naši zákazníci,“ dodává Saša Šarunić, spoluzakladatel společnosti Bizzon.

Mews je český scaleup, který poskytuje ubytovacím zařízením systém pro správu rezervací, check-inů a vyřizování požadavků jejich hostů. Umí mimo jiné přijímat platby, řešit kompletní management hotelu včetně personálu, a především pak podporuje připojení na vlastní API, takže se může jakákoliv jiná služba v případě zájmu se systémem propojit. Platformu dnes využívá přes 2 000 ubytovacích zařízení v 62 zemích po celém světě. Společnost má centrálu v Praze, své kanceláře rozšířila i do Londýna, Amsterodamu, Barcelony, Paříže, Mnichova, Stockholmu, Sydney a dalších měst. V posledním investičním kole Series B získal Mews 29 milionů eur od investičního fondu Battery Ventures, celková výše investice včetně Series A činila 35 milionů eur.

Newsletter