Na českých a slovenských pobočkách AAA AUTO bydlí první ukrajinské maminky s dětmi

Již téměř dva měsíce svádí Ukrajina boj o svoji nezávislost a do pomoci se zapojily statisíce Čechů, Slováků nebo Poláků. I zaměstnanci skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna Driverama, se napříč všemi šesti zeměmi připojili k rozsáhlé pomoci. Kromě přímé finanční podpory ve výši téměř čtyři miliony korun, již ubytovala na svých českých a slovenských pobočkách první ukrajinské maminky s dětmi. V rámci podpory zaměstnanosti uprchlíků již zaměstnala první ukrajinské ženy.

„Válka na Ukrajině bohužel i po téměř dvou měsících není ani zdaleka u konce. V rámci celoevropské solidarity považujeme jako mezinárodní firma za naši povinnost pomáhat Ukrajině a jejím lidem, kteří hledají bezpečí ve střední Evropě. Jsem moc ráda, že ani po takové době neopadá nadšení mých kolegů pomáhat. Díky zaměstnanecké sbírce a osobnímu zapojení zaměstnanců jsme velmi rychle zrekonstruovali na některých českých a slovenských pobočkách byty, kde již bydlí první ukrajinské maminky s dětmi. Již na deset uprchlíků bylo zaměstnáno na různých pozicích v Česku, Polsku i na Slovensku. Nadále sbíráme autolékárničky z vykoupených vozů a již jsme jich na čtyři tisíce poslali na Ukrajinu. Naše auta pomáhají neziskovým organizacím, stejně jako dobrovolníci z řad zaměstnanců, kteří jezdí i několikrát týdně s potřebným materiálem přímo na Ukrajinu,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna a Driverama.

AURES Holdings odeslal již na čtyři tisíce autolékárniček z vykoupených automobilů na všech téměř šedesáti pobočkách v šesti zemích. Na Slovensko-ukrajinské hranice poslalo vůz se 30 tisíci roušek a další materiální pomoc. Skupina zároveň zapůjčila již téměř dvě desítky osobních a vícemístných automobilů nebo dodávek dobrovolníkům i dobročinným organizacím, které pomáhají na různých místech jako Romodrom a STK Brno na Moravě, Sdružení POMOC v jihočeském kraji nebo ÚAMK SR. Vůz Ford Ranger z nabídky AAA AUTO doprovází vrtulník dobrovolných brněnských hasičů pod vedením Jiřího Vlka jako zásobovací vůz s palivem.Před týdnem jsme také pomohli s převodem na výjezdní registrační značku spolu se všemi náklady, které jsou s tím spjaté, a převozem dvou SUV, které budou nasazeny přímo na Ukrajině. Je dost pravděpodobné, že se zpět vcelku nevrátí. Převážíme i další objemnější náklad na Ukrajinu díky tahačům, které běžně převáží automobily pro zákazníky z našich poboček na další,“ doplnila Topolová.

Skupina AURES Holdings se jako firma registrovala v iniciativě stojimezaukrajinou.cz, kde nabízí především pomoc s dopravou všeho možného, ale i nemožného. Pomáhá i personálně, když se podařilo obsadit volné pozice v Česku, Slovensku i Polsku deseti pracovníky z řad uprchlíků. Další nábor aktuálně běží. Do pomoci se zapojila alespoň menší finanční částkou nebo dobrovolnictvím velká část ze všech 2 800 zaměstnanců skupiny. Firemní pomoc je velmi pestrá, čehož si všimla i společnost CZECH TOP 100, která AURES Holdings ocenila za poskytnutou pomoc v souvislosti s válečnou situací na Ukrajině.

Skupina AURES Holdings letos slaví již 30 let na trhu. Provozuje síť téměř šedesáti poboček v České republice, na Slovensku, v Polsku, v Maďarsku, v Německu a v Nizozemsku. Za dobu své existence obsloužila již přes 2,7 milionu zákazníků. Skupina prodá ročně přes 86 000 vozů a je tak největším prodejcem ojetých aut ve střední a východní Evropě. Prodává také zánovní vozy pod obnovenou značkou Mototechna. Na západních trzích působí prostřednictvím již devíti poboček společnosti Driverama. Společnost se pravidelně umisťuje v žebříčcích CZECH TOP 100 a Českých 100 nejlepších. Pro roky 2017 a 2018 byla držitelem prestižního ocenění Superbrands a umístila se na 2. místě v celoevropské soutěži European Business Awards 2016/2017. Generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings Karolína Topolová se v roce 2020 umístila v anketě Top Ženy Česka na 1. místě v kategorii manažerek a vloni v tomto žebříčku vstoupila do Síně slávy. Skupinu vlastní britsko-polský investiční fond Abris Capital Partners.

Newsletter