Na STRV Talks vystoupí Victor Wang, stojící za kontroverzním videoklipem pro Linkin Park

Do Prahy dorazí Victor Wang, CEO a spoluzakladatel společnosti Kaiber, která se zaměřuje na vytváření animací pomocí umělé inteligence. Jeho tým stojí za videoklipem k písni Lost hudební skupiny Linkin Park, který letos v únoru vzbudil diskuse o roli umělé inteligence v umění. Celý videoklip byl vygenerován umělou inteligencí, která v animacích oživila i zesnulého frontmana kapely Chestera Benningtona. Wang vystoupí na akci, kterou organizuje české STRV, a bude hovořit o tom, jaké možnosti umělá inteligence přináší do umění. Akce STRV Talks proběhne v pražském Karlíně 14. září a moderátorem bude spoluzakladatel a CEO STRV Lubo Smid.

„Na STRV Talks, další z řady našich akcí pro technologickou komunitu, se budeme zabývat propojením umělé inteligence s uměním. V nabitém programu se podíváme na to, zda existují nějaké hranice, nebo jsme součástí nespoutané kulturní revoluce. S pomocí AI lze umění vytvářet v nekonečném množství variant a my se na tomto setkání chceme zabývat tím, zda jsou všechny správné a případně kdy začínají být škodlivé,“ vysvětluje myšlenku celé akce Lubo Smid, spoluzakladatel a CEO STRV.

Umělecká revoluce, nebo překročení hranic etiky?

Hlavním hostem akce pod názvem STRV Talks: The Lab Behind Linkin Park’s Generative AI Controversy bude Victor Wang, spoluzakladatel a CEO společnosti Kaiber. Ta vznikla teprve na konci loňského roku, za krátkou dobu však má na kontě videoklipy pro Linkin Park, Kida Cudiho, přes 200 tisíc registrací a rychle rostoucí obrat. Jeho tým v laboratoři Kaiber inovuje a prolíná hranice mezi lidskou kreativní prací a schopnostmi umělé inteligence.

„Vytvoření Kaiberu byla téměř nemožná cesta. A máme z ní co sdílet nejen o obětech, které jsme v týmu museli udělat, ale také proč věříme, že dát umělcům do rukou veškeré možnosti umělé inteligence za to všechno stojí. Kvůli krachu FTX jsme přišli o spoustu peněz, a přesto pokračovali v práci, byli jsme na dně, ale snažili se neztratit vytrvalost a hravost, nevzdávali jsme honbu za průlomem v možnostech umělé inteligence, až jsme dostali zadání na hudební videoklip pro Linkin Park. Na pódiu v STRV bude rozhodně o čem mluvit,“ říká Victor Wang, spoluzakladatel a CEO Kaiberu.

Díky STRV se do Česka dostávají světová jména technologického světa

Akce STRV Talks se bude konat ve čtvrtek 14. září 2023 v prostorách STRV v pražském Karlíně, moderátorem bude Lubo Smid. Po vystoupení všech řečníků dostanou návštěvníci možnost networkingovat a diskutovat o etice a možnostech umělé inteligence na střešní terase u baru, kde bude zajištěno také občerstvení. Vstupenky na akci účastníci získají ve formě NFT – vstupenkou se prokážou v aplikaci Enter, decentralizovaným ticketovacím nástrojem z dílny samotného STRV Labs. Aplikace je dostupná pro iOS i Android.

Nadcházející setkání je další z řady akcí českého týmu vývojářů a designérů STRV, který dlouhodobě podporuje diskusi o nejmodernějších inovacích v rámci české technologické komunity. Do Prahy na své akce pravidelně zve klíčové globální osobnosti z nejrůznějších oblastí, ať již jde o blockchain a web3, umělou inteligenci, nebo rozšířenou a virtuální realitu. Lubo Smid tyto osobnosti představuje nejen české komunitě také v rámci svého podcastu, kde s hosty rozebírá příběhy revolučních startupů i technologií.

STRV je český tým designérů a vývojářů tvořících špičkové digitální produkty. Od roku 2004 uvedl na trh stovky softwarových řešení ve spolupráci s klienty Porsche, Microsoft, Barry’s, The Athletic, Barnes & Noble nebo Arnoldem Schwarzeneggerem. STRV se každoročně umisťuje na předních místech žebříčku 1 000 nejlepších globálních firem podle platformy Clutch. Pod značkou STRV Labs firma vyvíjí vlastní úspěšné aplikace v čele s LGBTQ+ dating aplikacemi Cosmic Latte, aplikací Float pro dechová cvičení nebo ticketingovou platformou Enter. Hranice technologií v STRV posouvá přes 200 talentovaných lidí, kteří jej hodnotí 4,8 hvězdami na portálu Glassdoor. Firma pečuje o rozvoj české technologické scény organizováním meetupů pro designéry a vývojáře a akcí STRV Talks pro širší startupovou a technologickou komunitu.

Newsletter