Čínský Šen-čen byl v uplynulých dnech dějištěm významného světového finále. Přes 150 tisíc studentů z více než dvou tisíc univerzit napříč 85 zeměmi a regiony po celé planetě se v posledních měsících zúčastnilo soutěže Huawei ICT Competition 2021–2022. Největší finále v historii ocenilo řadu studentských projektů. Poprvé byla udělena cena v kategorii Women in Tech za ryze ženský přínos v rámci soutěže a nově bylo představeno ocenění za digitální inkluzi pod záštitou iniciativy Huawei Tech4All.
V pořadí šestý ročník soutěže technologického giganta Huawei byl rozdělen do tří jednotlivých oblastí – Practice, Innovation, Industry – a měl tak vícero vítězů. Uspěla řada týmů z čínských univerzit, cenu si ale odvezly také studentské týmy z Nigérie, Alžíru, Malajsie, Brazílie či Egypta. Čeští studenti se do letošního ročníku soutěže nezapojili, nicméně i pro ně je soutěž každoročně otevřená.
Prezident prodeje a rozvoje globálních partnerství v sekci Huawei Enterprise Siao Chaj-ťün promluvil o tom, jak důležitou pozici zastávají ICT systémy v dnešní společnosti. Ať už se jedná o zaměstnání, každodenní fungování či volný čas, technologie se pro většinu populace stávají čím dál více nepostradatelné, i proto je důraz na vzdělání v oboru tak klíčový. Iniciativy společnosti Huawei cílí na rozvoj talentů v oblasti ICT a studentské programy a soutěže pomáhají budovat ekosystém, který mohou studenti po celém světě používat k překonání digitální propasti a urychlení globální digitální transformace zlepšením svých znalostí, dovedností a inovačních schopností v oblasti ICT.
Akci podpořil také Hervé Huot-Marchand, zástupce UNESCO a vedoucí sekce pro mládež, gramotnost a rozvoj. Vyzdvihl přínos této soutěže i v rámci koalice globálního vzdělávání UNESCO, která pomáhá mladým lidem na celém světě zlepšit jejich digitální dovednosti. Huawei ICT Competition je podle jeho slov díky svému rozsahu jedním z mála mezinárodních programů, jež v tak velkém měřítku propojují mladé talenty. To potvrdil prezident Čínské vzdělávací asociace pro mezinárodní výměnu Liou Li-min: „Jakožto každoroční událost pro univerzitní studenty po celém světě soutěž poskytuje platformu pro komunikaci, propaguje ICT technologie na univerzitách a slouží jako dobrý příklad spolupráce mezi univerzitami a průmyslem.“
Celosvětová soutěž Huawei ICT Competition přilákala v letošním roce více účastníků než kdykoli předtím, a to navzdory covidové pandemii, která ještě v některých regionech přetrvává. Technologický gigant je pověstný svou orientací na vzdělání a i do budoucna hodlá pokračovat ve vytváření inkluzivního prostředí, kde budou talentovaní lidé moci rozvíjet své schopnosti a nadále růst ve svém oboru. Společnost závěrem soutěže oznámila svůj záměr vyškolit do roku 2024 jeden milion certifikovaných profesionálů v odvětví ICT s cílem podpořit rozvoj digitálních dovedností globální společnosti a uspíšit vědecký a technologický pokrok. Technologie mohou světu významně pomoci na cestě k udržitelnosti a lepší budoucnosti, právě proto je pečlivé vzdělání v tomto oboru již nyní tak důležité.
O společnosti Huawei
Huawei je vedoucím globálním výrobcem infrastruktury informačních a komunikačních technologií a chytrých zařízení. Nabízíme integrovaná řešení ve čtyřech klíčových oblastech, kterými jsou telekomunikační sítě, výpočetní technika, chytrá zařízení a cloudové služby. Naším závazkem je každému jednotlivci, domácnosti a organizaci přinášet digitální řešení pro plně propojený, inteligentní svět.
Ucelená nabídka produktů, řešení a služeb Huawei je současně konkurenceschopná a bezpečná. Pro naše zákazníky vytváříme trvalé hodnoty prostřednictvím otevřené spolupráce s partnery v rámci ekosystému. Pomáháme lidem k jejich růstu, pracujeme na větším komfortu občanů v domácnostech a inspirujeme organizace všech druhů a velikostí k inovativnějším přístupům.
V Huawei se inovace zaměřují na potřeby zákazníků. Silně investujeme do základního výzkumu, přičemž se soustředíme na technologicky přelomová řešení, která posouvají svět kupředu. Máme více než 194 tisíc zaměstnanců a působíme ve více než 170 zemích a regionech. Společnost Huawei byla založena v roce 1987 a funguje jako soukromá společnost plně vlastněná svými zaměstnanci.