Největší „neanglická“ bitcoinová konference na světě. Na ChainCamp v Ostravě se setkají nejslavnější čeští bitcoineři

Konání největší lokální bitcoinové konference v Česku je za rohem. ChainCamp 2023 se odehraje 9. září v Ostravě v areálu Dolních Vítkovic. Stejně jako v předchozích letech zde vystoupí ta největší jména tuzemské kryptokomunity, mezi nimi například Jakub „Kicom“ Vejmola, Daniel Steigerwald nebo zakladatelé SatoshiLabs, Pavol „Stick“ Rusnák a vůbec poprvé také Marek „Slush“ Palatinus. Oproti minulému ročníku naroste počet spíkrů, stejně tak organizátoři očekávají rekordní účast okolo 2 200 návštěvníků. Cílem největší neanglofonní konference na světě je kromě networkingu také posílení adopce bitcoinu mezi kryptonadšenci.

„Je to nejlepší způsob, jak se setkat s celou českou a slovenskou bitcoinovou komunitou na jednom místě. Jako hlavní pozitivum akce vnímám to, že spojuje laickou i odbornou veřejnost v příjemném a neformálním prostředí. Je to jednoduše ideální šance pro sdílení zajímavých nápadů a myšlenek,“ říká o akci Pavol „Stick“ Rusnák, spoluzakladatel skupiny SatoshiLabs.

Konference se zúčastní více spírků než v loňském roce, v panelových debatách a na přednáškách vystoupí až čtyři desítky osobností. Organizátoři Martin a Matyáš Kuchařovi očekávají i více návštěvníků, kterých má letos být zhruba 2 200. Podle organizátorů má konání podobné akce v období medvědího trhu o to větší smysl. Nováčci totiž mohou vstoupit na trh v době, kdy je relativně klidný, a díky tomu načerpat vědomosti od těch opravdu povolaných, kterým nejde jen o vlastní zisk. Budou tak mít lepší představu, jak „nenaletět“, a dostanou rady, jak s bitcoinem začít. S nadcházejícím „halvingem“ (zpomaluje emisi nových bitcoinů), který má proběhnout na jaře příštího roku, se totiž očekává další rapidní růst ceny bitcoinu.

Největší akce svého typu

„Jsme největší bitcoinová konference, na které se nemluví anglicky. To ukazuje, jak pevně při sobě česká a slovenská bitcoinová komunita stojí a jak oblíbený bitcoin mezi našinci je. V souvislosti s tím jsme také rádi, že se nám podařilo akci domluvit v nejprestižnějších prostorech v kraji. Akce se koná ve sto let starém plynojemu Gong uprostřed průmyslové zóny Dolních Vítkovic. První ročník jsme uspořádali v roce 2020 a za čtyři roky se nám podařilo stát se vlastně už tradiční akcí. Za to patří díky všem, kteří se na organizování podíleli, ale i celé komunitě,“ říká Martin Kuchař, spoluorganizátor konference ChainCamp.

Vstupenky mohou zájemci zakoupit na webu ChainCamp. Vybrat si přitom mohou mezi verzemi Standard nebo Patriot, které návštěvníkovi zajistí vyhrazené místo v sále nebo přednostní účast na workshopech. Program konference začíná v sobotu 9. září v ranních hodinách, návštěvníci se mohou těšit také na afterparty přímo v prostorách Gongu.

SatoshiLabs je technologická skupina, která se zaměřuje na posílení nezávislosti jednotlivce a budování decentralizovaného finančního ekosystému prostřednictvím kryptoměnových a open source technologií. Společnost, která zastřešuje čtyři nezávislé entity, se těší skvělé globální pověsti díky vytváření produktů definujících odvětví. Kromě Trezoru – první hardwarové kryptopeněženky na světě, stojí SatoshiLabs i za vznikem zdrojových kódů a populárních standardů BIP 39 a 44, bez kterých by se většina kryptopeněženek neobešla. Vedle toho skupina pomocí Invity.io usnadňuje také samotné obchodování s kryptoměnami a její startup Tropic Square se věnuje vývoji přelomového, plně auditovatelného čipu založeného na open source přístupu, jenž by se měl objevit také v Trezoru. Nejnovější přírůstek Vexl.it poskytuje jednotlivcům možnost anonymně a bezpečně nakládat s bitcoiny v rámci vlastní komunity.

Newsletter