Dnešní vypovězení 35 ruských diplomatů Spojenými státy kvůli hackerským úrokům se řadí k případům s největším počtem vzájemně vypovězených diplomatických pracovníků USA a Ruska v historii.
Výběr případů vzájemného vypovězení diplomatů obou zemí (řazeno podle počtu vyhoštěných diplomatů):
říjen 1986 – Vláda Ronalda Reagana vyhostila 55 ruských diplomatů. Akce byla mimo jiné odvetou za předchozí vyhoštění pěti amerických diplomatů z Ruska.
- března 2001 – Americké ministerstvo zahraničí vyhostilo šest ruských diplomatů z USA a dalším 45 nařídilo opustit území. Oficiálně šlo o odvetu za zneužití amerického agenta pro špionáž ve prospěch Ruska. Moskva reagovala vypovězením čtyř diplomatů USA a nařízením dalším 46, aby opustili Rusko. Američtí diplomaté tak učinili 1. července.
- prosince 2016 – Spojené státy vypověděly 35 ruských diplomatů a uzavřely dvě ruská pracoviště. Podle médií jde o odvetu za hackerské útoky proti americkým politickým institucím i jednotlivcům, které byly podle prezidenta Baracka Obamy zaměřeny i na ovlivňování prezidentských voleb.
- května 2008 – Rusko vyhostilo tři americké diplomaty, podle tehdejšího ministra obrany USA Roberta Gatese šlo o odvetnou akci za vypovězení jednoho ruského diplomata v dubnu a druhého v listopadu 2007.
- července 2016 – Rusko vyhostilo dva americké diplomaty v reakci na stejný krok Spojených států. Důvodem vzájemného vypovězení členů diplomatické mise byl červnový incident, při kterém ruská ostraha bránila americkému diplomatovi ve vstupu na ambasádu USA v Moskvě.
- února 1994 – Spojené státy vyhostily radu ruského velvyslanectví Alexandra Lysenka ve Washingtonu jako reakci na odhalení agenta ruské rozvědky Aldricha Amese, který pracoval v ústředí CIA. Jednalo se o první vyhoštění diplomata Moskvy od roku 1986.