Evropské i americké výnosy klesají. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna oslabila nad 24,30 za euro.

Nelisa slaví první narozeniny. Propojila přes 5 000 kandidátů s pracovními nabídkami a dosáhla obratu 5 milionů korun

Kariérní parťák, který dává sbohem klasickým životopisům, slaví své první narozeniny. Nelisa za dobu své existence propojila s vhodnými pracovními nabídkami přes pět tisíc kandidátů, jimž zprostředkovala přes tisíc nabídek práce. Důvěru do platformy vložilo více než 350 firem a celkový obrat za první rok její existence dosáhl pěti milionů korun. Zároveň si platforma zajistila další investice od skupiny Miton a Filipa Mikschika. Investice půjdou primárně do dalšího technologického vývoje. „S Nelisou máme vysoké ambice, potenciál platformy je téměř neomezený. Naším cílem není jen místní trh, ale propojování talentů s firmami v globálním měřítku,“ říká CEO Jan Paulas.

Spojení HR a technologií

Nelisa je platforma postavená na strojovém učení, umělé inteligenci a přesných algoritmech, které zásadně mění trh práce. V ideálním světě totiž Nelisa vystřídá ostatní náborová řešení a zcela nahradí jakékoli formy životopisu. Kandidát si vytvoří profil pomocí série testů, s nimiž algoritmus dále pracuje. Kandidáty filtruje už předem a zásadně usnadňuje práci HR specialistům. Kombinací HR a zmíněných technologií se tak Nelisa řadí ke špičkám oboru a její ambiciózní růst a dlouhodobé plány to jen potvrzují. Do konce roku 2022 Nelisa očekává přes 20 tisíc uživatelů.

„Nelisa umožňuje oběma stranám, tedy uchazečům a náborářům, zbavit se zastaralého modelu klasických životopisů. Uživatel na Nelise vyplní profil se svými daty a zkušenostmi, které si za léta nashromáždil napříč pracovním trhem. Zároveň také testujeme jejich soft skills a souznění s firemní kulturou v rámci behaviorálních her a testů od Behavery, kde si zájemci vyzkouší virtuální prostředí společnosti, začnou řešit konflikty na pracovišti, prioritizovat práci, plánovat a jednat s dalšími lidmi. Na základě toho se jim pak vytvoří osobnostní profil, který Nelisa za pomocí AI a strojového učení zanalyzuje. Jsme schopni udělat jakési předkolo a usnadnit tak práci HR specialistům. Těm se pak ‚na stůl‘ dostanou například rovnou tři vysoce kvalifikovaní a vhodní kandidáti namísto 20 průměrných,“ říká spoluzakladatel a investor Filip Mikschik.

V roce 2021 Nelisa získala první investici, na které se podíleli Filip Mikschik, zakladatel StartupJobs, a investiční skupina Miton. Druhé kolo se nese v podobném duchu a do Nelisy opět investovaly stejné strany. Celková částka investic už přesáhla 1 milion eur, respektive přes 29 milionů korun.

„Během prvního roku se potvrdilo, že potřeba po inovaci náborových procesů je vysoká. Nelisa má za cíl stát se nejspolehlivějším místem, kde se potkává talent a kariéra, globálně, a nejen usnadňovat lidem výběr práce, ale i pomáhat firmám reagovat na stále náročnější náborové podmínky. Trh práce se mění. Nejen s pandemií konečně vidíme vliv globalizace i v této oblasti. HR technologie a budoucnost práce jsou témata, kterým se v Mitonu aktivně věnujeme a budeme tu investovat i nadále,“ doplňuje Tomáš Jiroušek, investiční manažer Mitonu.

„S Nelisou jsme během prvního roku byli schopni také pružně reagovat na současnou situaci a válečný stav na Ukrajině. Uzavřeli jsme spolupráci se Středočeským krajem a spustili web nasharobota.cz pro uprchlíky z Ukrajiny, kteří hledají práci. Ve spojení s webem stát oslovil celkem čtyři tisíce zaměstnavatelů v regionu. Jsem rád, že Nelisa ukazuje schopnost se aktivně přizpůsobovat měnící se situaci na trhu a plnit tak naši vizi, tedy učinit nábor jednoduchý, přehledný a dostupný,“ uzavírá Jan Paulas.

Nelisa je kariérní portál, který uchazečům pomůže získat práci, v níž naplno využijí vlastní potenciál. Nahrazuje dnes už zastaralý model klasických životopisů pomocí vytvoření kariérního profilu, který dlouhodobě mapuje a následně analyzuje profesní dráhu uživatelů. Díky tomu dokáže poradit také s dalším pracovním směřováním a nabídnout možnosti dalšího rozvoje. Firmy s pomocí Nelisy získají snadno ty nejlepší kandidáty, protože umělá inteligence jim předvybere pouze ty nejvhodnější uchazeče s ohledem na požadavky firmy i kandidáta. Odpadá nekonečné probírání životopisů, takže se personalisté mohou věnovat tomu, co je opravdu důležité – lidem. Za projektem stojí Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs, a skupina Miton, v rámci které se o Nelisu stará Tomáš Jiroušek s dlouholetými zkušenostmi nejen v oblasti investování, ale hlavně na poli budování firem ve všech jejich životních cyklech. Dalším spoluzakladatelem a CEO Nelisy je Jan Paulas, který má za sebou řadu úspěšných projektů v oblasti IT, HR a proptechu. Nelisa je výsledkem jejich dlouholeté spolupráce a především společné vize o tom, kam se bude oblast náboru ubírat.

Newsletter