Německo: Index podnik. klimatu IFO v březnu stoupl na 106,7 b. (oček. 106 b .)

AKTUALIZOVÁNO Podnikatelská důvěra v Německu tento měsíc po třech měsících poklesu oživila a index nálady vzrostl více, než se čekalo. Podnikatelé hodnotí lépe současnou i budoucí situaci. K růstu přispěla hlavně lepší nálada ve zpracovatelském sektoru a v obchodě. Jediným sektorem, kde se nálada zhoršila, bylo stavebnictví. Vyplývá to z dnešních výsledků průzkumu mnichovského institutu Ifo.

Souhrnný index podnikatelské nálady v březnu vzrostl na 106,7 bodu z únorové úrovně 105,7 bodu. Průzkum je založen na dotazech u zhruba 7000 německých firem. Analytici dotazovaní agenturou Reuters očekávali v průměru zvýšení indexu jen na 106 bodů.

Firmy hodnotí lépe i svoji současnou situaci i výhled na nejbližších šest měsíců. Ukazatel současné situace se zvýšil o 0,9 bodu na 113,8 bodu, dílčí index podnikatelských očekávání pak stoupl o 1,1 bodu na 100 bodů.

Největší evropská ekonomika loni zrychlila expanzi na 1,7 procenta z tempa 1,6 procenta v předešlém roce a zaznamenala nejlepší výkon za čtyři roky. Německá vláda očekává v letošním roce růst stejným tempem.

Newsletter