Nemovitostní fond ze skupiny SFG holding přestavuje bývalou zotavovnu ROH na apartmánový komplex

Poptávka po rekreačním bydlení nebývale roste a chaty, chalupy i horské apartmány jsou nedostatkovým zbožím. Jedním z nejnovějších příspěvků rozšiřujících možnosti získat vlastní bydlení v přírodě bude zrekonstruovaný areál ROH v šumavské Benešově Hoře. Koncem roku 2022 nabídne celkem 45 apartmánů ve velikostech 1+kk až 3+kk. Areál koupila a zrekonstruuje společnost SFG holding. 

„Už delší dobu je patrné, že ceny rekreačních nemovitostí letí prudce nahoru, poptávka je nebývale obrovská. Chat, chalup či apartmánů, které jsou k dispozici, neustále ubývá a ceny jejich majitelé budou moci nadále šroubovat do nemravných výšek. A v žádaných lokalitách jako Šumava, Krkonoše nebo třeba Pálava pak budou běžní lidé úplně bez šance,“ popisuje současný neblahý stav jeden z majitelů SFG holdingu Michal Dědek.

Společnost se proto rozhodla koupit starší rekreační areál bývalého ROH a přetvořit jej na moderní kvalitní apartmánový dům. Projekt Horský potok v Benešově Hoře na Šumavě leží mezi obcemi Vacov a Stachy v údolí horského potoka v srdci šumavských lesů. Areál sestává ze tří hlavních budov s kompletním zázemím, jako je wellness, kolárna či lyžárna. Okolí tvoří park s různorodou zelení, chybět nebude relaxační zóna s biotopovým bazénem, zázemí pro sportovní vyžití nebo několik chatek pro rekreační ubytování.

„Bývalou zotavovnu ROH kompletně, ale citlivě zrekonstruujeme i s ohledem na výjimečnost této lokality. Původní půdorysy se nijak nezmění, interiéry budou doplněny o prvky dřeva a kamene, což skvěle zapadá do konceptu celého projektu. Použity budou také moderní technologie a samozřejmostí bude i několik nabíjecích stanic pro elektromobily,“ doplňuje spolumajitelka SFG holdingu Tereza Kouklová.

Nová rezidence nabídne celkem 45 apartmánových jednotek o dispozicích 1+kk až 3+kk v moderním až luxusním střihu a s velice vysokým standardem interiérových prvků. Objekt dostane zcela novou fasádu i střechu a celý areál bude využívat nejmodernější technologie pro zelené vytápění a další ekologicky šetrná řešení. První apartmány budou v prodeji na podzim 2021, k nastěhování bude areál připraven koncem roku 2022.

Developerská divize SFG holdingu (dříve Success Group), kterou řídí Tereza Kouklová, už od roku 2010 staví rezidenční projekty v Praze a Středočeském kraji. Má za sebou bohaté zkušenosti s rekonstrukcemi a stavbami desítek rezidenčních objektů. Zakládá si na tom, že s nemovitostmi zachází uctivě a respektuje jejich historii, přičemž do nich zároveň vkládá moderní trendy a nadčasové designové prvky.

SFG holding vznikl v roce 2019 sloučením dvou samostatných společností Success Group a Finin Group, za nimiž stojí jejich zakladatelé Tereza Kouklová a Michal Dědek. Holding se věnuje odbornému poradenství a financování jednotlivců i firem, realitním službám, projektovému řízení a investicím na finančních trzích, do developmentu, nemovitostí a startupů. Mezi další zrealizované projekty SFG holdingu patří například rehabilitace bytového domu Gotthard Yard v pražském Bubenči, rekonstrukce činžovního domu Nemesis v Kralupech nad Vltavou nebo projekt startovacích bytů Plzeňská na pražském Smíchově.

Více o SFG holding

SFG holding vznikl v roce 2019 sloučením dvou samostatných společností Success Group a Finin Group, za nimiž stojí jejich zakladatelé Tereza Kouklová a Michal Dědek. Holding se věnuje odbornému poradenství a financování jednotlivců i firem, realitním službám, projektovému řízení a investicím do developmentu, nemovitostí a startupů.

Newsletter